Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Viseći lotus - Lotus Berthelotii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Viseći lotus - Lotus Berthelotii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 08:37
evo ga moj lotus, dosta je veliki, trebao bi cvasti, samo kad će i kako da ga navedem da procvate ?


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 10:46
to zna biti dosta komplicirano i dosta težak zadatak.
Ja sam ga uzgajao dosta dugo za prodaju ali smo odustali jer je bio isti problem, jako ga je tesko nagovoriti da procvijeta.
 
 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 16:08
Hvala Admine, baš si me "utješio " , ma biljčica je i ovako lijepa, ali kad sam vidjela kako cvate, oduševila sam se, tako da bih ipak voljela imati i cvijet.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 05:36
Citam ovu temu i vidim da imate problema sa ovom biljkom, pa da vam kazem svoje iskustvo. Ja sam na Hvaru. Lotus je posadjen na mjesto gdje ima sunce cijeli cjelcati dan, uz samo more, gdje ga bije jugo i posolica. Nema ljepse biljke u cijelom selu, od negdje sredine siječnja pa do svibnja. Toliko cvate onim svojim cvjeticima koji su kao mali plamenovi, da je nalik na zapaljeni slap. Nesto nevjerojatno, toliko nevjerojatno da mi ga svi cupkaju kako prodju.
Dakle, sunce sigurno voli. U zemlji je, a sjecam se da sam ga u pocetku imala u pitaru, i da mi se stalno zasusivao, dakle hoce i vode ako je u pitaru. Ovako u zemlji mu treba manje nego nekim drugim biljkama, npr. verbenama.
Takodjer, treba ga cesto pincirati, jer samo kada se dobro razgrana onda ima guste, guste cvjetice. (Tu meni pomazu susjedi!). On mora biti toliko gust tako da se od lista ne vidi zemlja.
U Dalmaciji je mnogo bolji posadjen u vrtu nego  u pitaru.
Cvate samo u rano proljece, nekad procvate ponovo i u jesen, ali manje obilno.
Ne trazi apsolutno nikakvu njegu, nisam ga nikad prihranila, u vrlo losoj je zemlji.
E sad, vi koji ste na kontinentu, ako mozete nesto od ovoga primijeniti u svojim uvjetima....
 
ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 11:41
Odlično nina, hvala ti na ovome, meni znači mnogo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 13:22
nina taj tvoj je viošegodišnji? pretpostavljam da i zimi ostaje vani, ako je tako

do prije par dana sam mislila da je to jednogodišnja, sezonska biljka
a onda sam u jednom rasadniku vidjela biljku koja ima "deblo" prst debljine, a iz njega idu grančice s cvjetovima
nema šanse da je tek ove godine uzgojena

jednom sam ga i ja imala, bio je u tegli, na suncu i nije mi dugo potrajao
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 16:35
Je, visegodisnja. Posadjen u vrt.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 21:12
Krasno, a kamo ću ja s njim preko zime ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 21:23
Glikice,koji problemi oko jednog cvijeta,pa stavi ga sa kaktusima,ako oni ne smrznu neće ni on kad već moze ostati vani na moru bit će mu dobro na polici sa bodljikavcima
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 23:08
Nisam uspjela pročitati nigdje koliku najnižu temperaturu podnosi, možda mi je i promakloLOL, pa sam proguglala i pronašla da preživljava do -6°C, da li j to netko isprobao ?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 08:11
Štefice meni se jako sviđa pa ga ne bih htjela izgubiti, kužiš ? Negdje piše da ga se treba ošišati do ruba tegle pred zimovanje i u podrum, tako će i biti.
Moon, tnx.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 08:28
Glikice nabavit cemo novi ako taj ne prezivi
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 20:36
ovakav je bio kada sam ga kupila sredinom 5. mjeseca


a ovakav nakon nepunih mjesec dana kod mene na balkonu na cjelodnevnom suncu


nažalost, nije preživio moj godišnji iako ga je susjeda zalijevala. no dva dana je preskočila (tako kaže) i sasvim se osušio.
prije nego sam otišla na godišnji sačuvala sam sjemenke pa me zanima može li ga posijati, kada i kako. ima li itko da je probao i da mu je uspjelo?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 15:54
evo ga danas, bio je cijelo vrijeme na prohladnoj verandi, što sad s njim ?





Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 21:30
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

ni meni nije uspio pa sam odustala
ja sam ih kupovala na floraartui nisu mi prezimili a imali su sve uvjete,pami rekla cvječarka da to nije trajnica..
Nestati ne znači i izgubiti
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 09:15
Glikice,dali je tvoj još živ?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 16:26
Štefice, kao da je. Ja sam njega ošišala do ruba tegle, povremeno mu dam malo vode, za sad još nije povenuo, samo su mu oni sićušni listići otpali. Glavne grane su još čvrste.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 14:25
da malo podignemo temu.Viseci lotus jos zovu papagajev kljun,potjece sa Kanarskih otoka,pripada porodici Fabaceae.Vrlo dekorativno izgleda u vis.teglama ali moze biti i kao piokrivac tla.voli suncana mjesta ali podnasa i polusjenu.Za ovu je biljku vrlo vazno da ima dobro drenirano tlo,ali i vrlo pazljivo zaljevanje,jer je osjetljiv na veliku vlagu.trazi redovno zaljevanje ali izmedu njih treba zemlja da se malo prosusi.Previse ili premalo zaljevanja =otpadanje listica.Tokom zime ide unutra i zemlja se odrzava jedva vlaznom,u proljece kada se iznese treba se orezati.Povremeno otkinuti vrhove da se potakne cvatnja cjelog ljeta.Razmnozava se sjemenom ili reznicama.Biljke uzgojene sjemenom ne cvatu prve godine prihranjivati ih 1 u 2 tjedna.Reznice uzimati krajem ljeta i oziljavati ih pri temp od 7-13 C na jakoj svjetlosti i uz smanjeno zaljevanje.AKO se REZNICA uzme sa CVIJETNE grane oziljena biljka cvate iste godine.SJEME se sije iste godine.Podaci sa internetne stranice drugog foruma.
mozda sad shvatimo di smo pogrijesili kad smo ih spremali.

Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.