Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 243>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 19:21
ako je biljka prošla sve testove onda sigurno jegospina trava
iako mislim da je vrijeme njenog cvjetanja početkom ljeta a ne sada, krajem
možda je i slikano još u lipnju ili srpnju

svejedno ću baciti oko na onu koju sam ja spomenula pa kad stavim sliku možda saznam i njeno ime Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 21:55
...kako je sve pobrkano tako je i kod biljaka.... zbog poremećene klime...tako da raste i cvate i cvate ali nema onu jačinu koju treba...čudila bih se da ima jako puno soka u pupoljku....

...pred cca 15 dana sam bila na velebitu, isto nabrala hrpu gospine trave...čovjek bi mislo tamo je hladnije pa raste i kasnije, je raste...ali ulje neće biti niti približno od nje i od one puno ranije ubrane.... to 1000 %
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 23:15
Nastavljam o gospinoj travi u začinskom i ljekovitom bilju. Griva puno si mi pomogla, hvala i Tropiju na brzoj identifikaciji.Smile
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 22:50
Znam da je rijec o sukulentima ali ono sto sam vas htjela pitati jeste,Da li znate njihova imena?!
Hvala Vam unaprijed!!
Slijede slike:
 
1.
 
2.
 
3.
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 08:50
može li meni netko reći ime ove jednogodišnje ljetnice - tako su mi rekli u trgovini, ali ime ne znaju



i ime ove biljke



cvjeta sitnim rozim cvjetićima, zimi se posuši, ali na proljeće opet izbije, svaku godinu je sve gušća

a ovo sam vidjela u peveca i da nije u jadnom stanju - sva pokidana, bila bi je kupila


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 15:05
... ja nažalost ne znam ništa!Confused
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 10:40
ajmo ljudi javite se... valjda će netko nešto prepoznati
a gdje su nam tropi?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 11:02
tropi je na godišnjem Wink
 
 
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 11:07
Iris ti si uvijek o svemu informirana.......sigurno te svi voleHugHeart
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:01
eto na...
nema veze, proći će i taj godišnji...
a možda ga/je/ih put nanese i k meni pa rješi misteriju on the face of the place Wink
Na vrh
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 15:06
molim i ja pomoć...ove godine sam na južni balkon posadila ovaj cvijet...krasno je cvao, još i sad cvate...ne znam kako se zove...teta s placa od koje sam kupila pelcere imala ga je u visećoj tegli i fakat je visio.View Raw Image' jQuery1221051643922="15">..moj nije. di sam fulala? i kako se rasađuje? rado bih ga sačuvala za sljedeću godinu..
 
View Raw Image' jQuery1221051643922="15">
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 18:10
@ Natalija ona lijepa biljčica s plavim cvjetićima i dlakavim listićima je streptokapela, neki je zovu i streptokarpus...evo tu je pisano o njoj  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1466. Spremi je preko zime negdje u slabo grijanu prostoriju pa će izdržati i za drugu godinu.

Za ove ostale nisam 100% sigurna pa ne bih htjela izazvati zabunu
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 20:14
Dali netko zna kako se zove ova šarena biljčica? Dali je trajnica ili nije? Može li se razmnođavati sjemenkama, jer formira neke male bobice na drugoj grančici...
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 20:56
Originalno poslano od člana flora flora napisao:

@ Natalija ona lijepa biljčica s plavim cvjetićima i dlakavim listićima je streptokapela, neki je zovu i streptokarpus...evo tu je pisano o njoj  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1466. Spremi je preko zime negdje u slabo grijanu prostoriju pa će izdržati i za drugu godinu.

Za ove ostale nisam 100% sigurna pa ne bih htjela izazvati zabunu


hvala ti puno smile78

sad ću odmah na informiranje

nisam joj mogla odoliti, baš mi se smilovala u rasadniku, a ljeto je već na izmaku i nadam se da ću je uspjeti sačuvati za iduću sezonu
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 22:52
Originalno poslano od člana miškopiško miškopiško napisao:

molim i ja pomoć...ove godine sam na južni balkon posadila ovaj cvijet...krasno je cvao, još i sad cvate...ne znam kako se zove...teta s placa od koje sam kupila pelcere imala ga je u visećoj tegli i fakat je visio.View Raw Image' jQuery1221051643922="15">..moj nije. di sam fulala? i kako se rasađuje? rado bih ga sačuvala za sljedeću godinu..
 
View Raw Image' jQuery1221051643922="15">


mislim da je ovo viseća mini pelargonija

ja sam je imala do ovog ljeta
uzela sam jednu malu reznicu pretprošlo ljeto i zimus je držala u zatvorenom negrijanom
lani i nije bila nešto velika, ali ovo proljeće se krasno raširila pa čak i "visila"

onda sam je vidjela na sajmu cvijeća, kako lijepo izgleda u visećoj tegli pa sam je odlučila preseliti...
e sad, jesam li što zeznula ili joj je jednostavno istekao rok trajanja ili je patila od visina ... uglavnom propala je, osušila se...
ali ja se i dalje nadam - orezala sam je i sad čekam hoće li me iznenaditi nekim znakom života
svakim danom nade je sve manje

a vidi kako je bila lijepa


mislim da je čuvaš kao ostale pelargonije - u svijetlom, zatvorenom, ali negrijanom prostoru



Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 14:32
dzomba na 1. slici ti je echeveria setosa,na 2. je sedum palmeri a na 3. echeveria pulvinata.
natalija kod tebe na 4. slici je tradescantia sillamontana.ako grijesim neka me netko ispravi.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 23:23
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

dzomba na 1. slici ti je echeveria setosa,na 2. je sedum palmeri a na 3. echeveria pulvinata.
natalija kod tebe na 4. slici je tradescantia sillamontana.ako grijesim neka me netko ispravi.
 
Legenda!!!
Hvala Ti!!!
 
smile159
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 19:07
...molim pomoć znalaca.... na ovoj slici je biljčica za koju mi je jedna žena rekla da je vrisak i to satureja spica(ta) za koju ja nikad čula..... no na satureju jako podjsjeća i možda bim i mislila da je neka od njih ali skoro da uopće nema miris ( a s. montana ima jako izražen i karakterističan pa sam zbunjena) .... daklem, biljka raste gusto pokrivajući tlo, podignuta do cca 10 cm u visinu, četverobridna stabiljika, tvrd, sjajan list sa središnjim uzdužnim žljebom, oblk cvatnih formacija vidite na slici a cjetići imaju oblik usnatica....

...evo slika.... tropi, nadam se pomoći....

..manči, dal je to ono što si ti spominjala?

p.s. slikano je danas pa možda biljka nije u punoj snazi....



Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 19:12
... meni je pala asocijacija na izop?.... ali koliko znam nje on...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 19:17
...imam još jedno pitanje.....

..biljka isto raste na suhim livadama ( kao i ona gore) ... grana se nalik na žuti kokotac ( ali nije), listići podsjećajuna vrijesak ( ali nije, callun a vulgaris), meni nema mirisa, četverobridna stabljika, forma cvijeztća nalik usnatici sa jako isturenim jednim prašnikom....

..nisam ju prije uoćavala.... baš mi zagonetna.. :O)



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.