Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 243>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:45
neki su visoki i do 2 metra a ima i nižih
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:43
smile227 prekrasno! Iris, sakupljaj sjemenke!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:44
ako uspijem sakupiti bit ćete obavješteni Big%20smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 00:32
Taj drugi , žuti, čini i se da je ono što zovemo žuteji i što raste k'o ludo....ima zadebljalo korijenje ( nešto k'o čičoka ) i iz njega izbija svakog proljeća sve više i više  biljaka...prava napast.....treba ga držati pod kontrolom...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 11:59
Ovaj moj nema zadebljalo korijenje nego rizome koji se šire zemljom, a visok je isto do 2 metra. 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 16:45
Nabavila sam je prije 2 dana..danas sam joj presadila i zemlju pa bih vas zamolila za pomoc..O kojoj biljci je rijec?Na vazni je pisalo Kaktus i to je toSmile!!
Hvala vam unaprijed?
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 17:31

Ovo ti je nešto iz roda echeveria. Kako njih ima mali milion podvrsta ne bih znala drugo ime. Pogledaj malo u podforumu kaktusi ima par linkova sa brdom slika pa ćeš ju moći odrediti.

Zapravo jedan je Picasa Web albums-Hertha-Suculentele Mele a drugi
Coachwood Nursery pa potraži tamo.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 21:07
Idem odmah pogledatiTongue..Hvala ti VeraTongue!
 
 
PS.SVE sam pregledala.ali nisam je pronaslaCry..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 23:12
Ja mislim isto kao i Vera4 da je na tvojoj slici neka Echeveria. U jako lošem je stanju pa ju je teško identificirati. Na vrhu joj dosta listova nedostaje, a i djeluje mi izduženo. 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 19:52
Veceras sam je dobila od prijateljice Lele koja nazalost nezna nista o njoj osim da ne cvjeta i da se lako razmnozava...izgleda mi kao neki puzavac...ili grijesim...!?
Da li neko od vas ima ovu biljku..?
Molim za pomoc..i Hvala vam unaprijed!!Smile
Ps.Slike su malo losijeg kvaliteta jer tek sad sam stigla kuci s njom a vani je vec pao mrak..ako ne pomognu ove,za vikend ubacujem slike boljeg kvaliteta!Smile
 
 
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 21:25
Dočepali smo se nekih plodova pa vidite dali znate o čemu se radi:





Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:37
Ovaj cvjetić sam uzgojila iz mješavine vrtnog sjemenja, jednogodišnja biljka kojoj listovi plave na vrhu, lijevo se vidi i suha s sjemenkama:


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 15:52
Vrsta kadulje , mislim da je Salvia horminium, jednogodišnja......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 22:52
Hvala Tropi, po slikama na netu je to. Clap
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 22:02
Danas sam vozeći put Dubrovnika u Slanom ugledala  ovu ogromnu puzavicu koja pada niz jedan veliki zid.
Na povratku sam je slikala i riskirala da me pokupi koje auto jer ona pada na samu Jadransku magistalu.Ne shvaćam kako je prije nisam vidila jer tu često prolazim.
Trebam li naglasiti da sam maznula nekoliko grančica i već ih stavila na zakorijenjivanje.




Zna li itko koja je ovo biljka?Prekrasno miriše, podsjeća na divlju pavitinu.

Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 23:06

Polygonum auberti,vrlo invazivna penjačica....

izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 23:31
Hvala, tropi. To je bilo zbilja brzo.S obzirom da tako brzo raste nije ni čudo da je prije nisam primjetila.Eng. naziv joj je Silver Lace Vine (Srebrno-čipkasta penjačica ).Evo i jedan link o njoj:
http://www.phillipoliver.net/silverlace.htm

Kako li je samo došla u Slano?
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 07:28
 
Molim, molim - ako netko zna ime ovog cvijeta nek mi ga napiše (ja samo znam da sam ga imala vani, dobila nekako negdje, ne znam di..  Embarrassed .. i da mi je prekrasan... A ostalo ne znam - jel' trajnica, hoće li uspjeti unutra, kako da ga održavam... )
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 07:29
A i ovo ne poznajem a imam EmbarrassedEmbarrassed
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 09:32
1.Ipomea batatas "Blackie"-ukrasna vrsta slatkog krumpira,batata,Možeš ga umnožiti s grančicom u vodi dok ne pusti žile a pogledaj u tegli dali je oformio gomolj....
2. nisam siguram moglo bi biti neki Impatiens ili prije Sinningia ako ima dlakavo lišće....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,398 sekundi.