Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 243>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 21:21
http://www.nichegardens.com/catalog/item.php?id=1346
 
slično je ovome na linku ???!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 21:51
iris, to je mlječika, takva raste svuđe na divlje ili joj je jako slična...Stavit ću moju sliku, pa usporedi!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 21:53
iz divljine je...odnosno pokraj ceste sam ju čopila Big%20smile
ma ja baš volim sve to divlje isto koliko i pitomo
 
donijela sam još neke cvijetiće.....sutra ću ih poslikati Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 21:59
...
...
Euphorbia -  mlječika
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:03
Onda smo se našle....da to je ta, imam je u vrtu na otoku, a  tek okolo  po zapuštenim parcelama...... Divna mi je kad procvjeta!
Volim i ja divlje bilje, ima predivnih pa sam odlučila izmiješati ih sa kultiviranim...uh.....kad ću sve to uspjeti....još uvijek  je pola vrta pod travom, korovom i makijom.....Tongue
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:28
to je to Smile
 
kod mene se tek ove godine pojavljuju neke biljke jer na taj dio livada više ne idu ovčice,kozice i krave jer bi morali prelaziti novu cestu
i sad ja zato uživam u sakupljanju
ali nažalost poneki cvijetić mi se i ne primi.....valjda im se ne svidi promjena sredine
 
a završiti nećemo nikada...uvijek ćemo još nešto htjeti promijeniti Tongue
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:17
evo još divljih cvjetića....danas ću ih posaditi...možda se i prime...nadam se
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:18
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:19
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:20
 
a ako neko zna  neka napiše kako se zovu
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:35
to je jedna od divizmi (divizma)
Divizma
Pod pojmom divizma kriju se dvije biljke - Verbascum densiflorum i Verbascum phlomoides. Rastu na livadama u pored šuma u Europi i zapadnim dijelovima Azije. Karakteristična je po tome da je dlakava biljka koja može narasti dosta viskoko, čak do 2 metra, a ljeti cvate karakterističnim žutim cvjetovima. Upravo se ti žuti cvjetovi sabiru i suše i koriste u liječenju raznih dišnih tegoba.
Cvjetovi divizme sadržavaju flavonoide (apignein, luteolin kamferol i rutin), iridoidne monoterpene (aukubin, 6-beta-ksilosilaukubin, metilkatalpol, izokatalpol) i triterpenske saponine (verbaskosaponin) i mukopolisaharidne sluzi. Zbog tih sluzi, cvjetovi divizme se mogu koristiti i za liječenje suhog kašlja.
Cvjetovi i ekstrakt divizme korisna je komponenta pripravaka i čajeva za simptomatsko liječenje upale grla i kašlja. Također, cvjetovi divizme se koriste u liječenju prehlada, suhog kašlja, i za iskašljavanje zbog blagog ekspektorantnog djelovanja saponina. Za razliku od ostalih saponinskih biljaka cjetovi divizme nekaju ograničenja za korištenje.
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:57
ovožuto je svakako divizma, a ono lila mi jako sliči na viseću pelargoniju ili čak divlji sljez dok je ono bijelo sa štitastim cvijetom stolisnikCool
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 10:29
Smilehvala
 
e sad mene zanima da li će se oni sami zasijati ....trebali bi zar ne...u prirodi se sami zasijavaju
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 10:51
ako je ono lila sljez, onda će se sigurni posijati jer ga kod mene u dvorištu ima na nemogućim mjestima, što se tiće stolisnika vjerojatno hoće kao što si i sama rekla ni u divljini ga nitko ne sadi , ima ga dovoljnoCool
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 15:41
ovo mi liči na stolisnik : Achillea millefolium
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 23:07
Da, to bi bijelo mogao biti stolisnik, ljekovita biljka...
 
Iris, predivne su slike i biljke.....Thumbs%20Up
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 14:39
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 12:47
otkrila sam kad je procvjetalo...ovo gore je sadarka Tongue
 
 
a sad novo pitanje:
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 12:36
Čini mi se obitelj krucifera ( 4 latice ), tu spadaju kupusi, lunaria itd.
Lupam jer je nemam oko sebe  -  možda neka režuha ???
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 14:16
manči ovo zadnje nije iz prirode...dobila sam sjeme al ne znam koje Embarrassed
 
 
a sad malo susjedinog cvijeća...dobila ga je pa sad ne zna kako da ga uzgaja
 
 
slika 1:
 
slika 2:
 
slika 3:
 
slika 4:
 
prepoznajte pleaseeeeeeeeee Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,324 sekundi.