Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 239240241242243>
Korisnik
Poruka
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2017 u 23:29
 Zna li netko naziv ove biljke?

     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2017 u 22:48
Nisam sigurna, ali čini mi se da bi mogao biti ešinant (Aeschinanthus).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2017 u 22:20

Dobila sam ovaj cvijet ali neznam nista o njemu. Kupljen je kao phlox ali mislim da nije. Na jednoj stranici mi kazu da je čuvarkuća pa sad više neznam ni ja ..
Lika u srcu!!!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2017 u 23:24
Tanja, ovo phlox zasigurno nije, a čuvarkuća bi mogla biti.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2017 u 22:30
Hvala Andina, idem istražiti Smile
     
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 08:08
Dragi moji, dobila sam jednu, meni vrlo neobičnu peruniku i strašno me zanima koja je, ako netko slučajno prepozna po listu i gomolju bila bi jako zahvalna... Procvala još nije... List je vrlo dugačak i uži od ovih uobičajenih, evo koja slika, jedna nova pored klasične ljepotice...



Gomolj...



Svaka pojedina je imala toliko velik gomolj, zaista takvu još nisam vidjela... kaže godpođa da je naslijedila od svekrve, znači da je neka zaista stara sorta...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 08:54
Koja je točno teško je reći bez cvijeta. Sigurno je jedna od visokih (one mogu biti visoke i do 120 cm). 
Čekamo cvijet. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 15:30
Da nije možda iris kao ovaj moj

rekla bih po lišću
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 15:53
Rekla bi da je baš taj, i ja ih imam
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2017 u 10:26
Molim identifikaciju. 



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vjeko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2017
Lokacija: Sveti Filip i J
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vjeko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 16:21
Dali mi netko može reći koje su ovo biljke ?(ova sa finim tankim listovima mislim da je kopar)

https://1drv.ms/i/s!Ap-kYFl8PkWagS3m6HnywzwC2Jq3

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 18:03
nije kopar, ni blizu Wink
crnjika, crni kim, nigella sativa 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
vjeko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2017
Lokacija: Sveti Filip i J
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vjeko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 09:07
E, hvala, a koja je ova druga - na početku sam mislio da je neka vrsta mahunarke
ali žena kaže da je možda korov, pa prije nego li preplavi vrt htio
bi znati pa da brzo interveniram Smile
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 09:55
za ovo drugo ne znam što je, ali mi ne djeluje obećavajuće, prije kao korov, no javit će se netko tko više zna
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2017 u 12:29
Moze pomoc? Koji je ovo cvijet? Hvala!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2017 u 17:25
Mufnica, kod mene nema slike?Question
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 10:03
Moze prepoznavanje ove biljke s ljubicastim cvjeticem?
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/924/520y2h.jpg
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 12:13
Voljela bih da se list jasnije vidi i zbog toga samo nagađam ... možda perzijska ljubica (exacum affine). Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 17:53
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/moje_slike/90716.aspx - jel netko zna kako se zove ova biljka? Dobila je oko Bozica i cvala jr do prije mjesec ipo i od tada vise nista. Dali znate nesto o njoj. Hvala
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 20:39
izgleda mi kao kalanhoa
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 239240241242243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,443 sekundi.