Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 119120121122123 243>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:58
Kupila sam mješavinu sjemena jednogodišnjih biljaka. Kad su nikli prepoznala sam neven, ciniju, kosmos, lijepu katu. Kosmos sam presadila na drugo mjesto i od njih cca 15 priilo se svega 3-5. Među njima nikla je i ova biljka za koju ne znam što je pa molim ako netko zna da mi javi.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 07:09
listići podsjećaju na jednogodišnji delfinium
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 09:27
drago društvo, a ko sam ja?


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 11:43
Crveni ljepotan je lychnis chalcedonica.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 17:05



Uploaded with ImageShack.us


Otok, a ova zelena ljepotica ??????   Jel je . . .   ili je !!



Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:51


Uploaded with ImageShack.us

Koja bi biljčica mogla biti ova u sredini sa svijetlozelenim reckavim lističima ????
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:59
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Crveni ljepotan je lychnis chalcedonica.

Hvala Otok, već mi je i Ivna otkrila na mojoj temi!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 14:02
Molim vas pomozite mi dati imena ovim cvetekima koje sam jučer dobila,
ružičastom, ljubčastom i lila.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 15:22
Anaida, nisu to matiole, ljubičine?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 15:26
Hvala ti Lovrek moja, tako je. Idem sada učiti o njoj!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 09:54
Molim za pomoć u identifikaciji! Smile
 
Na prve dvije slike je sukulenta za koju ne znam koje je vrste, a na trećoj cvijet koji ima vrlo ugodan miris...
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 10:27
ifigenija na prvim slikama je echeveria 'Perle von Nurnberg', a na drugoj su petunije
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 10:55
Hvala na odgovoru, ali mislim da to ipak nisu petunije, iako sliče, u svakom slučaju ne neka uobičajena vrsta. Ali možda slika baš nije najbolja. Petunije obično vise, a ova biljka raste u zrak čak do metra visine.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 11:17
Draga ifigenija ovo je najobičnija petunija koja se samozasijava i bilo je dovoljno da negdje u susjedstvu raste takva biljka pa je vjetar ili ptica prenijeli sjeme. Upravo takvoj jednoj sam se ovih dana obradovala u svom vrtu. Ljubičaste je boje, ali ne onako intenzivne kao one kupovne. Petunije koje kupujemo u vrtnim centrima su hibridi, ciljno uzgojeni u kontroliranim uvjetima. Obično ne rastu velike ni visoke. Surfinije su puzajuće. Ove koje imate na slici ljepše mirišu i rastu u vis. Kad bi ju kad naraste nekih 10 cm počeli pincirati (otkidati vrh) tada bi biljka dobila kompaktniji grmoliki oblik. Dakle, ova biljka je sigurno jedna vrsta petunije, ali ne znamo pravo službeno ime biljke.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 11:21
OK, hvala. Inače, to sam vidjela u Istri u hotelskom vrtu. Cijeli vrt mirisi od njih! Pomislila sam i ja najprije na petunije, ali me zbunilo to što rastu u vis...a ni na opip mi nisu kao petunije koje se prodaju u vrtnim centrima.
Na vrh
janette View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janette Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 11:22
Dobla sam ovaj interesentni cvijet, interesujeme kako se zove, kako se odrzava, sta voli a sta ne. Hvala unaprijed.



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 12:28
janette ovo je rheo, ne voli puno vode, to znam zasigurno, odgovara mu svjetlo mjesto
spada u tradescantie, Tradescantia Spathacea


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 12:29
ifigenija, eto zribal ti je objasnila - petunije rastu u vis, a surfinije su puzave/padajuće, za viseće tegle
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 12:46
jedna travćčica sama došla u moj vrt...jako dekorativna

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 12:48
ima nešto među vlatima...oče li to procvitati ili je to sjeme??

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 119120121122123 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.