Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 122123124125126 243>
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 21:40
Znam da sam već dosadna, ali dobila sam sadnice s objašnjenjem: "Znaš, to ti je ono što cvate cijelo ljeto!" Confused


Ovo smo sijali, ali nismo obilježili, pa ne znam što je niknulo:

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 22:44
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Kad sam malo haračila po prirodi u potrazi za smiljem, kaduljom, majčinom dušicom.... pronašla sam i ovu biljčicu, ali ne znam što je to



Otok meni jako  liči na stella alpinu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 22:51
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 23:08
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 23:13
Hvala gospina trava, ima li ova biljka neki naš naziv, jer ću sigurno na netu naći samo tekstove na engleskom, ali ako nema nije velika frka snaći ću se.

A, znaš li što je ovo na slijedećoj sličici. Takodjer mala biljčica koja će se vjerojatno razviti. Cjetić plavi, vrlo sličan lobeliji. Hvala

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 07:15


[/QUOTE">




[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/946d499d-DSC05104.JPG" />


[/QUOTE]

Mesembryanthemum bellidiformis[/QUOTE]

Ima ponešto na netu i na hrvatskom jeziku, naći ćeš i pod nazivom dorotheanthus ili ice plant, a ima i tema ovdje na forumu pod sukulenti i kaktusi.
Traži sunčani položaj, cvjetovi se otvaraju samo na suncu. Imala sam taj cvijet više puta, ali nije mi se održao preko zime.

Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 07:45
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Kad sam malo haračila po prirodi u potrazi za smiljem, kaduljom, majčinom dušicom.... pronašla sam i ovu biljčicu, ali ne znam što je to



Otok meni jako  liči na stella alpinu..


Hvala Alisa, ali nije to.
To je neka samonikla biljka, baš mi je zgodan grmić. Čekam da se pupovi otvore, možda je onda netko prepozna.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 08:32
zribal mislim da ti i jeste lobelija.ima ih više vrsta.
andina,čini mi se da je na tvojoj drugoj slici također lobelija
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 09:52
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Znam da sam već dosadna, ali dobila sam sadnice s objašnjenjem: "Znaš, to ti je ono što cvate cijelo ljeto!" Confused


na prvoj bi mogao biti rozi iberis, mislim da ga ima kod retriver sare u žardinjeri pred ulazom
i kod kamenjar u vrtu, u "crijepu" tj. tegli od crijepa


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 20:15
Ajama, Natalija - i opet hvala! Sad, kad ste me uputile u pravom smjeru,
vidim da bi na prvoj slici stvarno mogao biti Iberis umbellata. No, sumnjam da je na drugoj lobelia jer svi klijanci lobelie su nam propali. Bi li to mogao biti platycodon?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 17:50
Može li mi netko pomoći da saznam koja je ovo biljka?  Hvala!


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 22:04
prepoznajte...

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 22:42
Cojle zar to nije calla (kala).
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 15:24
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 21:20
A ja opet molim pomoć...jel ovo neki običan puzavi drač, il je vrijedno ostaviti da poraste u vrtu?...ovog sam isčupala,a ima još jedan...
lišće je blago dlakavo...poput tikvica ili krastavca...


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Streppy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Streppy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 22:59
Ovaj sukulent sam dobila (2 komada) i zabola u zemlju. Stoje već 2 tjedna tako. Znali tko što je to? Hvala!
[/IMG]
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 23:37
Kaže prodavačica da je ovo neka vrsta paprati. Meni baš ne sliči na paprat, a zanimljiva mi je zbog listića koji izlaze iz osnove većeg lista.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 05:15
Tolmiea manziesii, Andina
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 12:05
zna li netko što je ovo i da li cvita, hvala.
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 12:07
i ovo ne znam što je i da li cvita i koliko naraste

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 122123124125126 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.