Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 243>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 21:42
Tropi na djelu.
Ovu sam biljku dlakavih sivozelenih listova dobila - mislim od Šeflere, ali ne znam kako se zove, dali cvijeta i što je to uopće. pa mlim pomoć
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 20:37
Jedna od najljepših ........Koraljna aloa.....Aloe striata
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 13:19
Tropi zahvaljujem, zgodne biljčica, baš mi je drago što je imam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:36
ne bih ti lagao.......imam ju i ja!
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:20
Lantana,zove se Hedera Helix ili Sobni brsljan...ali nisam znala da ima ovako lijepe cvjetice TongueTongue!!
A hvala ti za savjet da je moram uvezati uz ogradu..jer izbacila je tri duga stapa i nisam znala sta s njimaEmbarrassed!
Hvala!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 13:37
Triša, ili su to možda zečje uši - Stachys byzantina, biljka koju pamtim iz vrtova naših baka. Cvate sitnim lila - roza cvjetićima grupiranim u klas. Ali i samo lišće joj je jako dekorativno u mnoštvu zelenila.
 

Šefi će ti najbolje moći odgovoriti kad se stiša vatromet, pa uspije proviriti ovamo   Wink 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:39
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

ne bih ti lagao.......imam ju i ja!
 
Nisam to reklaTongueTongue..Hvala ti najljepsa!! Sad imam 4 aloe StarStarStar!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 22:32
Hvala i tebi, ja sad znam kako se zove, a ti da cvjeta. Zato je forum dobar.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 21:32
Ovo sam kupila pod ukrasni grm, već godinu stoji ovako, ovo ljeto se skoro posušilo. Svidjelo mi se jer ima crvene grane. Koja je ovo biljka?



život je more
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 22:00
nana imaš pravo, biljka je stachys, inače voli sunce i dobro drenirano tlo, a razmnožava se djeljenjem 
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 23:14
na slici nije Hedera helix (obični bršljan) već biljka iz sasvim druge porodice Senecio angulatus,porodica Asteraceae....prekopao net i pronašao samo provjerite na googlu,a može i wikipedia
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 09:41
loša je slika ...ali bi rekao da je to neki Cornus ,po hrvatski Dern ili svib
Uzgajaju se baš zbog golih grana koje se zmii oboje u crvenu ili žutu boju ovisno o vrsti i sorti
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 21:33
Izvinite sto vam smetam opet...Embarrassed..vec par sati je trazim na internetu i ovdje,bez uspjeha...a znam da sam je negdje vidjela..pa evo obracam se vama..Kupila sam je jucer,Da li neko od vas zna njeno ime Smile!?
Hvala Vam unaprijed!!
(slika nije bas naj,jer sam ga slikala u stanu)
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 07:56
Imam tu biljčicu već dvije godine, ali se nije baš jako razrasla, a nije niti cvjetala. Posađena je u vrlo malo zemlje između kamenja, valjda je to razlog. Pušta nekakve dugačke grane koje se same zakorjene.
Posadila sam ih nekoliko prije mjesec dana i te lijepo napreduju.
Pokazat će im Lantanine slike, neka se ugledaju  na njene biljčice, možda to pomogne
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 13:25
Po listu bi rekla da je Cornus, ali nisam na netu našla slično. Vidjet ćemo na proljeće, ako se mrdne malo. Hvala!
život je more
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 22:23
Džomba ovo je Kalanchoe tomentosa.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 09:59
Ma bravo Tropi to je ta bilka, pa vi sve znate.
Dakle to je Senecio angulatus, porodica Asteraceae

Evo još jedne slike u punoj visini



život je more
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 20:16
Molim vas za pomoc...nabavila sam nove 3 biljke ali neznam im imena..za jedna predpostavljam da se radi o Pachyphytum..mozda i ovaj drugi..dok o ovom 3 cvijetu neznam apsolutno nista!
Hvala Vam unaprijed!!!EmbarrassedEmbarrassed
 
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 23:31
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1825

Lychnis coronaria ......pogledaj pod vtrno cvijeće
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:11
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

Jedna od najljepših ........Koraljna aloa.....Aloe striata
 
Tropi,jel' se ovo odnosi na 3 sliku? Tongue
Uporedila sam slike..bilo bi lijepo da je to ta ali mi se ne podudaraju 100 %
Kvalitet slike nije bas najbolji jer sam ih slikala veceras u mojoj sobi..kad budem imala ljepsu sliku,ubacujem pa mi reci Jel' stvarno u pitanju Aloe striata?
Hvala ti najljepsa!! Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.