Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 154155156157158 243>
Korisnik
Poruka
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 18:03
Pitam za gljivu, forum o gljivama je čini mi se slabije posijećen, a i ova je gljiva zaista čudnovatagljiva1
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 18:19
free...probaj malo iz bližega poslikati iglice, ništa se ne vidi ovako
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 22:07
Free - Chamaecyparis pisifera 'Boulevard'???
rrorion - Clathrus archeri,slična vrsta je vještičino srce - Clathrus crispus,Clathrus ruber
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 01:11
smile211   Muhlenbergija !!!!smile213 Konačno moja aleja stabalaca dobila ime !!!   Nadam se da će Mira svratiti ovamo, i vidjeti kaj je odbila !!! Ali ja joj svejedno kupujem i orezujem u stabalca dvije grofice, jer će takav tretman, grofovski imati kod mene dok se Mira ne predomisli !! Ili ne uvidi da photinia nije ono kaj si je ona zamislila !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 11:57


Molim znalce da mi ID ovaj novi sukulent
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 11:59


I ovaj ,slika je malo nejasna ,ali je sukulent ,dlakav
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 12:00


I ovaj
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 12:02


Pisalo je Crassula deceptor?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 12:31
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Free - Chamaecyparis pisifera 'Boulevard'???
rrorion - Clathrus archeri,slična vrsta je vještičino srce - Clathrus crispus,Clathrus ruber
 
Evo, navratih Free.
 
Mislim da će stići za Božić u važWink Već kombiniram, to je lijepo a ti sačekaj... imam i dugih kombinacija, ti si mi malo daleko..
Hvala ti i muhlenbergia, hvala na identifikaciji.
 
To je ovo mjesto i važ gdje mi sve propada a neznam gdje griješim. Uvijek propadne ova koja je i sada suha..desno
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 12:38
Kako se ovaj cvijet zove, liči na zumbul, uskih listova u jesen je cvjetao barem na Krku a ima lukovicu.
 
Ima ime, hvala Natalija - Nerine - ova je nerine bowdenii
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 12:41
Kako se zove ovo drvo:
 
Slikano je prije dava tjedna ... ima šarene listove i valjda je ovo cvijet..
1.
 
Ima ime : Ligustrum japonicum, 'Variegatum' hvala Trava Clap
 
 
Ligustrum japonicum 'Variegatum'
 
 
2.
 
Slikano prije dva tjedna na Krku, nema lišća a ima ove grozdove, to su sjemenke. Zaboravila sam ga ljetos slikati znam da je imao dosta krupno lišće.. slično judiću ostalo sam zaboravila..
 
Ima ime, hvala Natalija -Melia azaderach
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 14:43
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

 
 
 




melia azaderach
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 14:44
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:






Kako se ovaj cvijet zove, liči na zumbul, uskih listova u jesen je cvjetao barem na Krku a ima lukovicu.
 
[IMG]http://i1209.photobucket.com/albums/cc381/mira0602/Jesen%202011/Jesen/SAM_7260.jpg" />





nerina
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 14:47
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

[IMG]http://i1285.photobucket.com/albums/a583/Camellia001/IMG_4313_zpsfb1f8169.jpg" />

Molim znalce da mi ID ovaj novi sukulent


Crassula mesembryanthemoides
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 14:54
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

[IMG]http://i1285.photobucket.com/albums/a583/Camellia001/IMG_4306_zpscf9f6e5a.jpg" />

I ovaj


možda Adromischus hemisphaericus
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 15:22
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

[IMG]http://i1285.photobucket.com/albums/a583/Camellia001/IMG_4318_zps1db3a654.jpg" />

Pisalo je Crassula deceptor?


ili c. arta
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 15:39
natalija puno hvala na ID.Za artu sam znala,ali me zbunio i drugi naziv.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:08
Našla sam,ovaj dlakavi je Sedum hintonii,što znači da je opet krivo stavljena etiketa .
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 02:34
Kako se zove ovaj sukulent? Ispričavam se zbog veličine slike, jednostavno je ne mogu smanjiti.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 15:25
Liči mi na Crassula arborescens
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 154155156157158 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,797 sekundi.