Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 159160161162163 243>
Korisnik
Poruka
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 14:34
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

već sam rekla da sam ju kupila u vrtnom centru i da žena koja ju je odgojila iz sjemena nije znala kako se zove.
čitajuči i tražeči po internetu naišla sam na nju ali gdje......?
ako ove godine na cvjetni sajam u vu dođe ta žena svakako ću opet pitati da pregleda kataloge i pronađe ime biljke koju prodaje

ja nisam sto posto sigurna da to je aubrieta ali dobro znam što nije.


meni je samo bitno da je niska kao aubrieta i da je moguce da se rasiri u tepih....koliko dugo cvate?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 15:01
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

već sam rekla da sam ju kupila u vrtnom centru i da žena koja ju je odgojila iz sjemena nije znala kako se zove.
čitajuči i tražeči po internetu naišla sam na nju ali gdje......?
ako ove godine na cvjetni sajam u vu dođe ta žena svakako ću opet pitati da pregleda kataloge i pronađe ime biljke koju prodaje

ja nisam sto posto sigurna da to je aubrieta ali dobro znam što nije.




Vjerovatno ti je prodala pod krivim imenom,jer aubrieta žutih nema,bar nije bilo do sadaSmile    Hvala na odgovoru..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 15:56
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

već sam rekla da sam ju kupila u vrtnom centru i da žena koja ju je odgojila iz sjemena nije znala kako se zove.
čitajuči i tražeči po internetu naišla sam na nju ali gdje......?
ako ove godine na cvjetni sajam u vu dođe ta žena svakako ću opet pitati da pregleda kataloge i pronađe ime biljke koju prodaje

ja nisam sto posto sigurna da to je aubrieta ali dobro znam što nije.




Vjerovatno ti je prodala pod krivim imenom,jer aubrieta žutih nema,bar nije bilo do sadaSmile    Hvala na odgovoru..
slažem se, ne postoji žuta Aubrieta
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:29
dobro ,ne postoji.
hočeš li mi odgonetnuti koja je biljka na slici što sam ja pretpostavila da je žuta aubrieta?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 10:17
imate link u slavujevom vrtu. konačno se pronašao netko tko zna a i da nije svejedno-prelijepa je.
 
 
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Možda Vam malo pomogne u identifikaciji

My Link

My Link
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 15:41
Super da znamo ime  biljke..Hvala muhlenbergia.Lijepa biljčica,obavezno ću da je potražim za svoj vrt..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 22:58
Originalno poslano od člana Jaca123 Jaca123 napisao:

Ajde znalci pomagajte


možda sama sebi skačem u usta, ali naišla sam na jednu biljku jako sličnu coronilli medicago citrina, spada u 50 najugroženijih mediteranskih otoka,
 i više nisam sigurna ni koja je moja Embarrassed

čini mi se da bi čak prije mogla biti ova druga - medicago c.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 16:33
Molim ID
 
1.  Edgeworthia chrysantha - hvala Muhle
 
 
2. Episcia - hvala Muhle
 
 
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 06:36
miro, ovo na prvoj mi jako sliči na onu muhlenbergijinu ljepoticu/ljepotana iz vrta, baš je nedavno stavio sliku  -  Chimonanthus Praecox, možda on došeta pa kaže što je točno


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 16:21

molim vas,šta je ovo?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 18:32
Štefice liči na kohleriu ... mislim
belica,zagreb
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 18:57
Mira K - 1. Edgeworthia chrysantha   2. Možda Episcia
       
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 19:10
belice,rekao mi da cvijeta plavo,ako se nije zabunio
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 19:42
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

belice,rekao mi da cvijeta plavo,ako se nije zabunio
 Da nije to to?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 20:46
bebolina pitala sam ga,kaže da nema gomoljčiće,a sad čemo čekat da procvijeta pa se iznenaditiTongue
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 20:54
stefice, jesi pogledala streptocarpelu saxorum? 
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 21:06

jesam natalija,ona mi na slikam ima svijetle grane a ove su crvenkaste,izgleda da je belica u pravu i da cu imati crveni a ne plavi cvijet
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 21:17
da, i mene je bunilo to crvenilo, a plavi cvijet - zabune se i proizvođači,
srećom belica je rješila stvar Wink
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 05:34
već sam mislila da sam glupkasta... ali nekako bih ruku u vatru stavila da to ipak je kohleria LOL. Kad procvijeta bit ćeš ziher !
belica,zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 12:37
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Mira K - 1. Edgeworthia chrysantha   2. Možda Episcia
       
 
Hvala muhlenbergia smile72
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 159160161162163 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.