Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 243>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 14:25

Triša, ovu prvu gledam već dugo, predivna je ! Ako ti netko uz naziv kaže i njene zahtjeve možda se i ja odvažim pa je kupim.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:35
hvala Tropi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 14:39
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Hm..jednom sam vidjela negdje ovu biljku...nesjecam se svog imena..lici na Sukulent ali isto tako mi lici na jednu Kalanchou...Ovdje treba Tropi,hehe!

PS.Pokusaj pogledati na netu pod Kalanchoe Pumila ili Kalanchoe Beharensis...toliko mi lici na njih dvije ali posto ja inace nosim naocale mozda ne vidim dobro,hehehehe


Mislim da bi mogla biti Kalanchoe Pumila, a ovu drugu Kalanchoe Beharensis isto imam, ali je skroz malena.
život je more
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:56

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 22:16
Dobila sam od prijateljice ovu biljku i još jednu istih listova samo što su kod te druge listovi zeleni, znam samo da cvatu crvenim cvijetom.
Da li netko zna koja je to biljka, neki sukulent ili...? 
život je more
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:00
kako se zove
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 22:18
Bravo ja nisam stavila sliku, evo je...


život je more
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:07
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 22:48
Hm..jednom sam vidjela negdje ovu biljku...nesjecam se svog imena..lici na Sukulent ali isto tako mi lici na jednu Kalanchou...Ovdje treba Tropi,hehe!

PS.Pokusaj pogledati na netu pod Kalanchoe Pumila ili Kalanchoe Beharensis...toliko mi lici na njih dvije ali posto ja inace nosim naocale mozda ne vidim dobro,hehehehe
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 15:21
Puknut ću od smjeha, ti i ja kao da slijedimo jedna drugu. Vjerovala ili ne dok sam šetala po vrtnom centru stalno sam se ogledavala u nadi da ću te negdje spaziti.
Ma znaš ima svega, no uvijek sam u dilemi što uzeti, iako ne bih trebala baš ništa, ali s cvijećem je tako.

Prva biljka je scirpus cernuus, no ništa ne znam o njoj, ako netko može par riječi - bila bih zahvalna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:48
Markezit,ne bih da se Tropi naljuti na mene ,ali eto samo da dodam da je njen latinski naziv Rochea coccinea.. ...cvjeta u ljeto iako sad je "natjeraju" da procvjeta i prije...i cvijet traje 3-4 sedmice..a mozemo je pronaci s bijelim cvijetom! Ove informacije sam to prepisala iz knjige,nisu sa neta !
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 14:51
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Evo mene ponovo, znam da ćete ove odmah prepoznati, ali ja osobno pojma nemam i zato molim pomoć





prva bi mobla biti madagaskarska palma (Pahipodijum) ili jedna od eupherbia a druga... hmmm neka aloica?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 17:34
Hvala Brbe, prvu sam otkrila sama, a sad imam i drugusmile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:53
Hvala ti Tropi
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:41
Danas sam si kupila dvije nove biljkice, za koje nisam sigurna što su, pa kako to već ide molim točan naziv:




RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:16
Crasula coccinea
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:16
Evo mene ponovo, znam da ćete ove odmah prepoznati, ali ja osobno pojma nemam i zato molim pomoć




RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 16:53
Triša ovu prvu neznam kako se zove a ova druga ti je crasula odditi ili kako je znaju nazivati i krasula gollum
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 09:23
Nema razloga za ljutnju,što nas je više to smo pametniji!
Oba naziva su ispravna.Naziv Rochea je stari jer su prije nekoliko godina radili reviziju roda i odlučili ju strpati u rod Crassula porodica Crassulaceae
......ma bitno je da smo našli koja je i tako pomogli  onima koji ju imaju ...
Pozdrav
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 15:22
Da Brbe, hvala ti pogledala sam malo na netu, odgovara za madagaskarsku palmu, vrlo je simpatična biljkica, iako sam pod nazivom pachypodium našla i neke slične ovoj, ali to mi je dovoljno, lakše ću zapamtiti m.palma, osim toga neću pisati knjigu niti doktorsku dizertaciju o njoj,  to je samo za moje potrebe.
Druga je neka aloica, pa će za sada dok ne naraste i to biti dovoljno.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.