Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 243>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:58
Antonija, rješila si svoju nedoumicu, a sada  molim te riješi mojU gdje si nabavila sjeme od toga ljepotana?   Question
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 19:03
milice,sjeme  imaš na netu,ja sam ga naručivala kod bakkera .Online prodaja..Nije invazivan kao oni obični slakovi,ima ljepši list al manji,sitniji cvijet crvene boje..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:31
sjeme san dobila od jedne naše forumske dobre duše, ja ću vrijedno skupljati sjeme pa ću biti dobra duša, ali postoji kvaka, ja nikad u životu nisan skupljala sjeme, ali pokušati ću!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:40
Draga Nataly, hvala ti puno - to je to!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:45
Hvala, Alisa smile76
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 21:03
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

sjeme san dobila od jedne naše forumske dobre duše, ja ću vrijedno skupljati sjeme pa ću biti dobra duša, ali postoji kvaka, ja nikad u životu nisan skupljala sjeme, ali pokušati ću!

Kardinal je škrt za sjemenka,tek da znaš!Tako da trebaš na vrijeme početi ako misliš imati bar za sledeću sezonu...Sjeme koje sam ja poklonila nekim forumašima,imali si slično iskustvo kao ja .Skroz škrto sjemena da.Kasno  krene sa formiranjem čahura sjemenih,onda ih zima omete u razvoju i eto..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 21:09
ma to sjeme, koje san dobila, nije uopce licilo na sjeme nego na neke listice, nisan ih ni dobila nego 3 i sve su mi nikle, ccccc i kobeje san dobila isto 3 i nista nije niklo!
tjesi me da u mene kasno dode zima, skupiti cu valjda nesto!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 11:44
Jel netko zna kakva je to trava koja raste poput paperja a ima miris na
 
kao na bronhi bonbone. Mislila sam da je kopar kao začin al nije sudeći po izgledu. Hvala
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 13:21
Slikicu nemate? Vjerujem da se radi o anisu. On je sličan kopru i definitivno ima miris bronhi bombona.
Na vrh
Liliput View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liliput Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 22:08
Da li netko zna kako se zove ovaj grmić? Cvjeta od zime pa do kraja proljeća (uskoro će smanjiti), ima ga i u bijeloj boji. Hvala!



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 03:31
liliput mislim da je to leptospermum... divan je, nedavno sam ga prvi put vidjela uživo (na sajmu cvijeća)
Na vrh
Liliput View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liliput Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 17:37
Hvala Natalija! Zbilja je divan! Evo cvjeta duuuuuuuuuuugo!!!!!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 22:44
može identifikacija ovih sukulenata






Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 08:37
Natalija, neka ti lijepo rastu

1. Haworthia - možda cymbiformis

2. Kalanchoe tomentosa
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 11:34
nana hvala ti smile75
za haworthiu pogotovo,
noćas sam malo guglala i čini mi se da je ipak u pitanju Cotyledon tomentos, kalanchoa ima malko drugačiji oblik lista - šiljastiji, a ovi su tupih vrhova
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 08:02
Natalija, sorry, u pravu si. Malo sam zbrzala s tomentosom i još se čudila kako tvoja nema šiljaste listove - mislila sam mlada je, a i kalanchoa zna imati na vrhu ponekad takve tupaste.
Zbog haworthie sam ti i odgovorila, takvu ili vrlo sličnu imam i ja odnedavno. Malo sam guglala jer na teglici, iznenađujuće, nije pisalo uobičajeno cactus mix, nego haworthia fasciata što sam znala da sigurno nije.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 10:48
Kako se zove ovaj slatkić?
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 12:00
Originalno poslano od člana emka emka napisao:





Jel netko zna kakva je to trava koja raste poput paperja a ima miris na
 
kao na bronhi bonbone. Mislila sam da je kopar kao začin al nije sudeći po izgledu. Hvala


Komorač, od njega se i prave bronhi bomboni, mastika, Grčki Ouzi. Anis je začinska biljka, ali ima drugačiji miris od komorača
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 22:18
Ovo je penjačica za koju mi je teta na tržnici jedino znala reći da je biljka koja uspijeva na moru, a na kontinentu mora zimi unutra jer ne podnosi velike minuse. Molim znalce za identifikaciju.






Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 09:31
Tekoma?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.