Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 243>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 19:00
Slažem se s Tropijem, raste posvud kao korov, a nekad je bila jako cijenjeno povrće za vrijeme rimskog carstva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 16:35
Hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Odmah krečemo u berbu i pripremu delicija. Na zamolbu susjeda stavljamo novi zadatak pred vas!?







O čemu se radi?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 19:49
 Ja bi reko neki od Amorphophallus vrsta,bez cvijeta teško reći koji......Ako ga uzgaja u vrtu s povrčem može biti Loki, kako ga zovu u Maleziji....vrsta povrća
 Di je nabavio?!smile48
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 20:00
Možda je Amorphophallus paeoniifolius ili Amorphophallus konjak.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 22:23
Tropi susjed je dobio gomolj na poklon, u proljeće ga zasadi i zaljeva ga sa 2 l vode dnevno. U jesen ga izvadi i čuva ga do proljeća. To ponavlja već nekoliko godina a onaj niz biljaka na slici je iznikao od mladih gomolja. Od cvijeta još nema ništa, susjed tvrdi da bi se cvijet trebao pojaviti petu ili šestu godinu. To je sve što zna - tako barem tvrdi.   
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 13:30
mene ovo jako podsjeća na božur 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 14:48
...pa što radi s  njim....samo čeka i čeka??Smile
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 16:10
Božikovine,probajte copy/paste native na google i pogledajte slike dali je  list sličan u živo.......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 23:03
Ovaj grm je dolutao k meni prošle godine, prve godine je imao tek par grančica koje su se zimi posušile i ponovno je narastao ove, mnogo veći, obilnji i sad su mu stabljike pomalo drvenaste. O čemu se radi:




Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 16:33
hypericum calcynum ili perforatum.........gospina trava_ovisno koliko su veliki cvijetovi.Hypericum svakako je!
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 17:09
Ima krasnih slika kod vas a ja nestrpljivo čekam svoje slike da ih stavim na upit.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 23:59
Silvek, meni jako sliči na moju pljuskavicu visoku,  ali opet ne sasvim.....gospina trava ima sitnije cvjetiće.....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 16:15
ne znam kako se ova biljka zove, ali mislim da sam je vidjela u jednom dvorištu

to je u stvari niski grm i negdje sam naišla na njegov naziv,
mislim da se razmožava reznicama u jesen
 ali kada i gdje.sam o njemu čitala...



Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:01
SilveK, sigurno i potpuno: gospina trava.... pogledaj ove tri stvari i ako zadovoljava je apsoutno i sigurno, osim što je izledom ona:
1. vršni listići kad ih ubereš i digneš prema suncu puni su malih rupica ili crnih točkica
2. pupoljak cvijeta kad ubereš i zgnječiš u prstima ostajeu ti krvavo crveni
3. stabljika je 2-bridna - okruglasta sa 2 uzdužne spojnice ( kod skoro svog bilja kod nas je ili okrugla ili 4-tvero bridna)

...ako neće muhamed brdu, brdo će muhamedu!!! :O)))))
...ako nisi još imala gospinu travu, postoji dobar razlog zašto ti je sama došla...  :O)))))
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:02
Za gospinu travu sam pročitala da kad se zgnječi cvijet ostaje crveno na rukama, probala sam prije i ništa...i sad mi vrag nije dal mira nakon ove dijagnoze i baš sam opet gnječila cvjetove - ipak je bilo malo crvenkasto...znači da bi to ipak bila gospina trava...baš sam na forumu tražila njene sjemenke, a ona je sama dolutala do meneLOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:04
Pokus drugi: vršni listići su puni malih točkica - hvala Griva!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:05
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...pa što radi s  njim....samo čeka i čeka??Smile



... meni isto nije jasno....šta čovjek svake godine iznova sadi, muči se sa zaljevanjem i ne zna šta je ?!!...očito mu se jako sviđa lišće.... mislim meni je ljepo...ali ne bi me motiviralo na toliki posao samo po sebi.....  :O(Confused
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:17
Citiranje ... meni isto nije jasno....šta čovjek svake godine iznova sadi, muči se sa zaljevanjem i ne zna šta je ?!!...očito mu se jako sviđa lišće.... mislim meni je ljepo...ali ne bi me motiviralo na toliki posao samo po sebi.....  :O([IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />


Očito je susjed uporan i strpljiv čovijek ili mi neće reči sve što zna. Pa ipak pokušati ću se ogrebati za koji gomolj.    
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:44
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Pokus drugi: vršni listići su puni malih točkica - hvala Griva!




...može biti i to da je već - što je - prošlo vrijeme njene regularne cvatnje i da zato ima puno manje nekih kemijskih odrednica i tvari u sebi ( zato se uvijek za to i to bilje navodi to i to vrijeme berbe...kada je najaktivnije...  a kod kantariona je najaktivnija tvar hipermicin koja i tvori tu boju)... ima nema veze... ako ti je tek sad iznikala...to je razlog zašto je tako ... :O))

...njena energetska komponenta ( osim što se od davnina koristila za zaštitu od zlih duhova) je izuzetno pozitivna, u najstarijih naoda predstavljala je božnstvo sunca ( možda djelomično i zbog sličnosti cvijeta)....ali to je biljka apsolutno za sve....a pogotovo za imunitet- ima antivirusna i antibakterijska djelovanja, o antiupalnim da ne pričam, poznato je njeno kantarionovo ulje, ....antidepresivna komponenta je kopirana kod mongih današnjih antidepresiva.... i bla bla bla..... ali meni je najzanimljivija njena energetska komponenta zaštite, utjehe, kao kad je malo djete ranjeno, povrijeđeno i palo, razderalo koljeno a majka ga uzme u krilo i vida rane, tješi dušu, nosi na rukama i nježno ga podučava, utješi ga u svom krilu i da mu snagu....  :O)))....plus jedan apekt duboke ženske snage i mudrosti ali i ženstvenosti- kako samo krasno zavodljivo svjetlucaju njeni zlatni cvijetovi.....

...draga SilveK, uvijek je posebna čast kad ti neka biljka sama doluta a pogotovo kad je to jedna od najdragocijenijih biljaka....  :O))) pronađi poruku i primi poklon koji i je donjela! :O)))


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:50
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Citiranje ... meni isto nije jasno....šta čovjek svake godine iznova sadi, muči se sa zaljevanjem i ne zna šta je ?!!...očito mu se jako sviđa lišće.... mislim meni je ljepo...ali ne bi me motiviralo na toliki posao samo po sebi.....  :O([IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />


Očito je susjed uporan i strpljiv čovijek ili mi neće reči sve što zna. Pa ipak pokušati ću se ogrebati za koji gomolj.    



...može biti...razni ljudi, razne čudi, ali ja nisam na taj način strpljiva moram priznati...:O)))  ..no, onaj drui dio mi se čini vjerojatniji...možda je to neka ludo ljekovita biljka...nekih nobel kvaliteta ali ne sa našeg podneblja.... neki nepoznati ginseng??!!smile216 he he
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.