Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lješnjak  Corylus avellana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lješnjak Corylus avellana

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 16:30
Možda će se nekome moje pitanje činiti glupo , ali jel kod lješnjaka postoje muške i ženske biljke. Naime imam već cca 4 godine star grm crvenog lješnjaka i još mi nije rodio, a isto tako samonikli grm najvjerojatnije divljaka, koji također još nije rodio. Jedan od drugoga su udaljeni cca 20 m...
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 20:40

kat.rea, nema muških i ženskih lijeski, ali ima na jednom grmu ili stablu, muški i ženski cvijet. To je i napisano na početku ove teme.
Meni su prilikom kupnje rekli da je dobro kod sadnje kombinirati barem dvije različite sorte. Molim, ako sam u krivu, da me isprave oni koji više znaju o tome.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 22:01
U pravu si Carol.I meni su rekli da moram imati dvije različite vrste radi oprašivanja,pa sam posadila crveni i onaj klasični,svijetli.Rodili su mi već druge godine od sadnje.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 22:09
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


kat.rea, nema muških i ženskih lijeski, ali ima na jednom grmu ili stablu, muški i ženski cvijet. To je i napisano na početku ove teme.
Meni su prilikom kupnje rekli da je dobro kod sadnje kombinirati barem dvije različite sorte. Molim, ako sam u krivu, da me isprave oni koji više znaju o tome.



Kao da mi misli citate ..... a ja si u glavi pisem listu zelja koje si namjeravam ostvariti kad se vratim ! Jednu jako veliku mi je vec ispunio kum (Carol ti ga poznas) , posadio nam je pitomi kesten ! Za ljesnjake sam mislila onda otici na sajam u Samobor kod onoga kod kojega smo kupili oskorus i dunju .
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 22:10
A joj Carol draga, pročitala sam ja od početka temu, ali izgleda da mi neke stvari več treba crtati , nisam si baš predočila šta znači rese,ženski cvijet, tučak...a prirodu i biologiju sam jaaaaako davno učila. Pročitala sam danas kod našeg Mede da mu lješnjaci več resaju, a moji ništ, pa sam bila u brizi... da nemam možda samo muškiće... a možda bi ih trebalo zajedno posadit.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 22:12
Tako znači, moji štrajkakju jer su osamljeni .
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 22:55

Ana je već napisala, ona ih je nekoliko popikala u zemlju (plodova) pa i vi to možete napraviti, a onda nije na odmet, ako se može kojega i kupiti, nisu skupi. Čim veće društvo, to bolje (ko kod nas na kavi)
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 18:18
Prošle jeseni pogurala nekoliko cijepljenih (vrlo krupni) lješnjaka u zemlju i sad vidim iz trave dvije male biljkice. Planiram ih na jesen presaditi, želim lješnjak ali ne bi htjala grm. Plod sam uzela s veeelikog susjedovog grma. Zanima me, mogu li ga formirati u stablo, bojim se da možda neće roditi ili tek slabosmile190
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 15:09
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

imam u vrtu veliki grm krupnog lješnjaka i jedan manji grm nešto sitnijeg.krupni je bio jako rodan ,ali je već krajem 8 mj.odbacio večinu plodova i bili su prazni.ostalo je zanemarivo malo plodova.neznam što je tome uzrok,ali ako se ponovi dobit će on sjekiru.
u vočnjaku imam istu takvu vrstu i bila je puna vreća dobrih plodova.
zna li netko zašto su plodovi ostali prazni

moji lješnjaci opet prazni.dakle na jesen idu van
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2016 u 21:52
Razmnožavanje lešnjaka ožiljavanjem korenovih izdanaka.


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2020 u 02:31
Ručno oprašivanje cvetova leske.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.