Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Da li znate što je ovo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Da li znate što je ovo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 10:47

Zove se Lagerstroemia (Lagerstremija) - predivno listopadno stablo, kupila sam ga ove jeseni, presadila u malo veći pitar i sada čekam proljeće-ljeto da vidim da li je preživjelo.....

«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 10:51
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

? ? ? ?
Puni su ga nasadi u Dbk, sada cvjeta, listopadan, izdržljiv, razne nijanse roze i lila....zaboravila sam ime, pokušavam ga zakorijeniti...za sad bezuspješno.....
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:04
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Fermina-Daza pogledaj na netu da nije slucajno "Pistacia Lentiscus" ?


Ima i "Pyracantha" samo sto ona ima zute plodove...a evo listajuci malo vise knjigu,naletih i ovu "Aronia" od kojih imaju dvije vrste(ovdje u knjizi):
"Aronia Arbutifolia" i "Aronia Melanocarpa"..jedna od njih bih trebala biti tvoja jer sve imaju crvene bobice a razlika im je u lisci.... ..nadam se da sam ti pomogla!!


Da se i ja umješam......mene podsjeća na jarebiku kad je dzomba spomenuo da ima žute plodove ali garant nije a ne bih rekao da je i aronija jer je aronija iz Rusije i raste kao grm i može se ubrati poveći broj kilograma.......
Nemam ni ja pojma.....
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:54


Dali netko zna ime ovog ljepotana? Tropi ga već ugledao, pa možda i nešto saznao o njeme do sada! LOL Wink

Na vrh
natasa83 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasa83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 15:32
unknown%20plant5'>
 
 
 
 
 
 
Jel netko zna kakva je ovo biljka?
Ima vrlo neobične bijele cvjetove sakrivene unutar te kao neke čahure koji tu i tamo provirei to uglavnom samo po jedan, dosta brzo raste, a imam i tri male takve biljke koje su narasle na samoj stabiljci pri zemlji i bez problema sad rastu same.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 15:47
Rhoeo spathacea
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
natasa83 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasa83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 18:34
Puno hvala!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.