Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Begonia Maculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Begonia Maculata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Neni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Begonia Maculata
    Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 19:07
Pozdrav forumaši, nadam se da netko zna kako se ova biljčica zove
 
ljubičica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 20:32
Mislim da je to Begonia Maculata.Bas je prekrasnaThumbs%20Up.Dal si je ti sama odgojila ili je kupljena u cvjecarni?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 20:36

mislim da je plantlover u pravu, predivna biljka 

Na vrh
Neni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 21:19

Ljetos sam dobila u Šibeniku mali pelcer i evo kako je brzo narasla, a počela je i cvjetati. Traži dosta vode, ali to se vidi na listu kad ju treba zaliti, a onda sva zasja.

ljubičica
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 23:09
Predivna biljka Clap Tongue
smile79
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 01:01
Na vrh
Neni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 18:15

Ispričavam se što kasnim za zahvalom na odgovoru, još jednom hvala. Lavandablue, slikice su prekrasne, mislim da ću probati nabaviti još koju vrstu

smile78
ljubičica
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 13:02
da li je i ovo vrsta begonije?????
 

 
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 13:04
inače ne cvjeta, ima drvenastu stabljikicu, mesnate zelene okrugle listove voli sunce, super je za održavati, ali ne znam ništa o njoj imate li ju vi????????
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 08:09

Slika je mala .......pokušaj povećati!Tongue 

Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 15:36
nije, našla sam, već su mi pomogli oko naziva, ima i tema, ipak je to biberovac.......ali čula sam od jedne žene da je naziva slonovo uho pa nekako  sam mislila da ima veze sa begonijama.....ma nema veze, ali lijepe su begonijice, nemam ni jednu ali vjerujem da ću uskoro udomiti jednu, jesu teške za održavati, kakvo mjesto traže, puno vode?????malo????
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 22:41
...da li netko ima pelcer ove  begonije  ili neke druge koja se razmnožava listom ili pelcerom?
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 20:32
manči, ja ti imam b ricinifoliu i b rex ili kraljevsku begoniu. baš su u fazi plantanja, taman pustile listicesmile166
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 21:31
...divno zagorka...imam  dvije   b. rex, pa ću ih slikat da vidiš je li tvoja drukčija, a moram pogledat koja je b. ricinifolia....
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 19:25

kupila sam prije 14 dana prekrasnu begoniju koja je zvala.  Nakon 3 dana počelo su pupovi otpadati i lišće se sušiti. Što god sam probala nije pomoglo. Danas više nadzemno nema ništa. Može pomoć što da sada napravim s njom?

 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 23:30
.....jedna moja je tako gola ali od jeseni , sad su joj počeli novi lisni  pupovi izbijati....pričekaj malo, drži zemlju umjereno vlažnom možda se obnovi...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 12:33
Meni nikad nije baš htijela stvarno je osijetljiva , ali sam dobila već 2 velike koje sam postavila u cvijeće foto, i pokušaću je održati , ali koliko sm pročitala ne voli zalijevanje pokraj listova već ispod u tacnu usuti vodu, što ja nisam nikad radila i imam osijećaj da je zalijevanje upropastilo biljku jer listovi truhnu od gore . E sad to neću više raditismile96
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 15:18
....to nisam znala ....i ja zalijevam odozgo...Confused
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 13:46
Evo i moje...nikako da sva stane u kadar! a ovo joj je 3.godina, posadjena je kao pelcer. S time da moja cvjeta bijelim cvjetovima,pa kada bude u cvatu, biti ce jos slicica :)



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 16:17
Auuuu koliko vrsta begonia maculata! Nisam znala da ih ima toliko.  Jako su lijepe.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.