Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gazanija - Gazania splendens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gazanija - Gazania splendens

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 22:21
kako se meni čini same su se zasijale jer nisam na vrijeme pokupila sjeme samo ne znam kako bih ju sačuvala za slijedeću sezonu



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 08:39
 i meni su nikle nove od otpalih semenki, ali na njih ne racunam, suvise je kratak period do zime da bi porasle i cvetale pa cu ipak morati da ih posejem na prolece. Prosle godine sam te male unela u kucu, ali se preko zime nisu odrzale, zbog grejanja, pokusaj da ih smestis u neku svetlu i hladnu prostoriju (gde nema minusa) jer su mi jednim tako opstale i pocetkom marta su vec bile spremne za cvatnju.
Manci, sakupila sam ja dovoljno semena od mojih pa ti mogu poslati.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 22:51
a šta bi se dogodilo da probam ovogodišnje,jače biljke,presaditi u teglice i spremiti? probat ću
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 12:57
Vi koji imate iskustva sa gazanijama,recite molim vas mogu li ih ostaviti preko zime vani.Kod mene zna biti i -10°c.Četiri sam premijestila u vrt a četiri su još ostale u posudama,kamo sa njima?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 13:11
Moje su stalno u vrtu i čak i zimi pomalo cvjetaju. One su podrijetlom iz tropskih i suptropskih krajeva, negdje  sam pročitala da mogu preživiti nekoliko godina ako se zaštite od smrzavanja. A na koji način ih zaštititi osim da ih se unese u kuću, to neznam
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 14:29
Meni ih je poslala lantana i ja sam ih posadila vani u jedan dosta zaštićeni vrtić. Nadam se da će opstat, blizu njih je kamelija pa ako ona preživi valjda bi i one trebale.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 17:23
Gazanija je meni cvijet broj 1 što se izdržljivosti tiće i suša i bura ništa joj ne smeta. Malo je porežem ako je prerasla i ona ponovno cvjeta. Ja ih imam sigurno 10 različitih evo i sada cvjetaju i cvjetat će skoro cijelu zimu.



a ova mi je najljepša


 
život je more
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 17:58
Stvarno su ti krasne.Kako to mosliš malo ih porežeš,šta sada da ih recnem?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 18:26
Pa ako se previše rašir ons ih porežem više sa strane, a nekad ako je neuredan grmić porežem cijelu i ona ponovno nikne.
život je more
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 21:51
sa gazanijama nisam imala nikakvih briga cijelo ljeto...niti posebno zalijevaje..jedino u početku dok se nije sve primilo..kasnije su se same sijale,ali na žalost iako sam ih pospremila u posudu,kasnije sam ih izbacila zbog ostića,ali skupila sam sjemena Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 10:55
Imam pitanje...čini mi se da one idu jaaako puno u širinu?
Ja sam ih posadila u vrt, ali bih htjela i u teglu za terasu, pa me interesira da li bi to trebala biti ona široka tegla???
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 11:11
One sa sivim listovima idu u širinu. puzaju, a sa zelenim listovima rade male grmiće. Možeš staviti po dvije u jedan srednji pitar.
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 11:28
Ok hvala ti!!!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 12:54
Da potpuno različite biljke.Evo moja gazanija od ljetos



i ove godine planiram da kupi presad gazanije....Gerbere nemam,ali oni imaju veci i krupniji cvijet.
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 13:11

ja sam kupila gazaniju u prije 3 dana sasvim slučajno, jer su mi se svidjeli njeni žuto-narančasti cvjetovi. mislim da će biti zadovoljna na južnom balkonu, a već sad uživam u njenim prekrasnim bojama jer je izbacila za ovo malo vremena već 5 cvjetića!!!

ako uspijem, postavit ću slikiceSmile  
Na vrh
polygala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje polygala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:44
Ovo je jedan dio gazanija iz mog vrta. Sada su najljepše.



Na vrh
polygala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje polygala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:51
Još gazanije


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 22:13
polygala, predivne su ti gazanije kao i ostalo cvijeće u ovim gredicama..Smile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 08:39
gazanije super ali za oko su mi zapeli amarillisismile227
čovjek uči dok je živ
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 10:31
Ovo je super..Amarilisi,gazanije i sve ostalo je baš sa stilom posadjeno..Bravo!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.