Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Potočnica - Myosotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Potočnica - Myosotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 02:08
 ja sam potočnice donijela s Bjelolasice ove godine...samo dva grmića i lijepo su rasle u teglici na balkonu , kao i šumske jagode..ovaj sam vikend bila na otoku i presadila sam to sve u vrt...potočnnice su u ocvaloj fazi, ali se nadam da ce se rasijati...vidjet cemo iduce proljece...malo me i strah jer je kod nas več nastupila susa, a vode je u gusterni nedostatno za sve potrebe tijekom ljeta...morat cu se snalaziti da odrzim moj pocetnicki vrt...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 12:43
Frida, držimo ti fige da sve dobro prođe i za tebe i za tvoje biljke!!!
 
I ja imam sličnih strahova: uskoro idem na tjedan dana na more i također mislim nešto od cvijeća posaditi, ali me strah kako će to izgledati i hoće li preživjeti ako ih ne zaljevanm do kolovoza, kada opet idem???
Ah, morat ću nešto organizirati...
Tongue
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:38
Kao što shasha rekla kada jednom posadite potočnicu više ju ne možete zaboraviti, a ni riješiti je se. Ja sam prije 7-8 godina kupila JEDNU teglicu. Ocvala je i ja mislila propala. U jesen sam između betona izvlačila mlade biljčice i posadila 3-4 u vrt. A od tada svake jeseni mogu posaditi cijelu ral potočnica.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:57
Upravo tako je s njima i strašno su zahvalne, pa ču i ja od ovih pustiti neka se rašire po travnjaku, gdje ne kosim, baš su slatke.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:58
Triša, da li si greškom postavila tu fotku? Ovo mi ne liči na Potočnicu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 20:09

Moja Kika ja sam neznalica, ja to stalno imam pod potočnica, sitni su cvjetići, ali je slikano jako iz bliza, kad sam dobila vjerovala sam da je potočnica.

Evo slika iz malo dalje, pa da mi kažeš što to ja onda imam.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 20:16
Da nije lobelija?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 21:01
Izgleda da je lobelija. Bar mi tako na drugoj fotki izgleda.
 
Triša, nisi ti neznalica. Svatko nešto zna, a nešto ne zna. Tu smo da si prenesemo znanja i iskustva. smile57
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 21:18
E bravo još bolje, plava je po mom guštu, a kad bude ponovo cvjetala - utvrdit ćemo gradivo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 22:14
Ova Lobelia bi trebala biti jednogodišnja. Neće više cvjetati osim ako ti se nije sama rasijala.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 11:37
Šteta, jer sumnjam da se sama rasijala, no znači do proljeća moram nabaviti lobelije i naravno potočnice ha-ha.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 13:06
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moja Kika ja sam neznalica, ja to stalno imam pod potočnica, sitni su cvjetići, ali je slikano jako iz bliza, kad sam dobila vjerovala sam da je potočnica.

Evo slika iz malo dalje, pa da mi kažeš što to ja onda imam.

 
Ovo je definitivno plava lobelija.
Ima je i u drugim bojama i širi se u grmiću koliko god joj je dozvoljeno.
Nisu jako zahtjevne i vrlo su lijepe jer su pune sitnih cvijetića.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 13:48
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Kao što shasha rekla kada jednom posadite potočnicu više ju ne možete zaboraviti, a ni riješiti je se. Ja sam prije 7-8 godina kupila JEDNU teglicu. Ocvala je i ja mislila propala. U jesen sam između betona izvlačila mlade biljčice i posadila 3-4 u vrt. A od tada svake jeseni mogu posaditi cijelu ral potočnica.
 
Myosotis (engl. Forget-me-not) je cvijet koji se jako lako siri.
Moj prvi cvijet je rastao u prostoru izmedu terase i travnjaka, jedna-dvije biljke max.
Presadila sam u cvjetnjak , sada nakon 10 godina se lupam po glavi, zasto ga nisam ostavila na starom mjestuConfused .
Siri se ko ludo(OK lijepo izgleda) ali pokriva cvijece koje sporije raste pa sam tako izgubila nekoliko sadnica.
 
Tko ga ima u posudi neka ga i drzi u posudiLOL.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 23:40
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Upravo tako je s njima i strašno su zahvalne, pa ču i ja od ovih pustiti neka se rašire po travnjaku, gdje ne kosim, baš su slatke.
 



moram stati u obranu riječanki :)))))) ... bome i ja cijeli život ovo cvijeće zovem potočnica, divlja varijanta raste rano u proljeće po vlažnim livadama kamo rastu i jaglaci i šafrani..... možda je to jedan od primjera križanja  imena biljaka zavisno od naziva kraja u kome rastu... :)))
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 13:10
vrlo vjerovatno se raid o jednoj te istoj biljci samo sto ju drugcije zovemo...
 
 
ovo naslici bih rekao da je lobelija... koju vi mozda zovete potocnica....
 
 
 
jer gledajuci po katalogu i lat. nazivu  tada potocnica bi trebal izgledati ovako:
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 11:27
...lako moguće...u bijnom svijetu sva su imena iskrižana.... tko zan koliko potočnica ima u području karlovca?..ja si to zamišljam ovako- netko karj potoka vidi cvijet i nazove za potčnica... a koiko potoka/voda toliko i raznog cvijeća imenom potočnica....  :))

... imamo je trišina slika mrvicu mrvicu malo teška za raspoznati baš cvijet... meni to liči na ono šta ja cijeli život zovem potčnica....no za para mjeseci kad ljepotice zauzmu svoje bajkovite kutke...uslikati ću ih i ja ...pa nek se španciraju i netom :))
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 08:09
Myosotis%20alpestrisMyosotis%20alpestrisMyosotis%20alpestrisMyosotis%20alpestris
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 08:13
Ovo su potočnice, zovu ih i nezaboravak.
Sjećate se pjesmice - imam jedan cvjetak, al mu neznam ime,
                                  mislim da se zove NE ZABORAVI MI
 
Moje su već isklijale u vrtu, same su se posijale od lanjskih 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 12:49
....hmmm... neee...ono šta ja zovem potočnicama je drugačije... iz sredine vire plavi prašnici.... i nisam nigdje vidjela nego divlje....

..vidi ćete na šta mislim za par mj :)))
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 23:11
One slike koje je postavio OTOK je definitivno potočnica.Imala sam i plave i roza.Same su se rasejale.
Triša kod tebe je lobelija.Svake sezone je nabavim.Imala sam ih i u bijeloj boji.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.