Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ornithogalum - ptičje mlijeko
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ornithogalum - ptičje mlijeko

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 15:39
Informacije radi u 6,mj, prošle god.bilo je u Kauflandu u Virovitici po mislim 35kn.Pošto nisam ništa znala o njoj nisam je kupila .A sad mi je žao.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 11:53
moj je nažalost propao, i to ne samo nadzemni dio biljke već i sama lukovica - istrulila je
ako naletim na njega ove godine pokušati ću opet
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 12:09
Imam ga i ja, za sada vidim da se lukovice zelene ali još nisu potjerale list nadam se da će uskoro....predivna biljka i cvijet jako dugo drži


Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 14:24
Jučer sam na poklon dobila ovu biljčicu.smile126

No, jutros sam se malo zabrinula. Prema opisima uzgoja, koje sam pričitala na stranim stranicama ''How to....'' čini mi se prilično zahtjevna za održati na životu u kontinentalnim uvjetima. Posebno mi se čini zahtjevno potaknuti biljku na cvjetanje slijedeće godine.
Otok, da li se tvoja biljčica održala i ove zime? Da li je ponovo procvjetala?



Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 14:35
moje su lukovice žive i u zemlji međutim nisu se niti pomakle, dali netko ima  savjet
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 19:17
Ja sam kupila rascvjetanu biljku pretprošle godine. Prezimila je vani i lani je bila puno bujnija i sa jako puno cvjetova. Ove godine nije se pojavila. Prekopala sam po zemlji i našla dvije male lukovice. Njih sam posadila, ali za sada se ništa ne događa.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 14:53
otok je li izbio ornithogalum?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 19:13
Da, nestao je, nema ga više
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 22:47
baš mi je žao Unhappy
vidjela sam ga u trgovini pa sam te se sjetila...

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 14:03
neki dan sam ga vidjela u kauflandu po 13 kn dobro su izgledali ali nsiam se usudila kupiti  zao mi da mi ne propadne po zimi pa onda nisam niti kupovala
Per aspera ad astra.



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 16:42
 i meni je cvao jako kratko, a onda se cvijet posušio..ne zna vrijedi li sačuvati lukovicu u tegli za slijedeću sezonu
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 12:16
ja sam donjela odcvalu biljku,tj malu lumovicu od kume pa ču pokušati je saćuvati za iduću god.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 12:27
Imam i  ja taj cvijetak ali vrstu "snowflake".Dobila sam ju u šestom mjesecu za rođendan i sada je već ocvala.Pitam se mogu li je staviti van na sunce i to u njenoj posudi , a ne jesen bih je unijela unutra?
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 20:58
samo ću objavit ja sam svoju lukovicu utopila sa vodom,
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 23:23
stajao je kod mene na balkonu u sjeni, nisam ga zalijevala, samo ponekad malo poškropila, sad se vidi gornji dio lukovice da je zelen, unijela sam unutra pa ćemo vidjeti 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:11
Bez veze mi je otvarati novu temu pa ću ovdje napisati nešto o ovoj vrsti ptičjeg mlijeka, pa ako se slaže Otok da ovdje ostane, trebalo bi onda promijeniti naslov teme u: Ornithogalum - ptičje mlijeko

ORNITHOGALUM  Thyrsoides "Mount Fuji" - PTIČJE MLIJEKO

Potječe iz južne afrike. Traži direktno sunce ili svijetlo polusunčano mjesto.

Ne podnosi kontinentalnu zimu pa se uzgaja kao lončanica koja se preko zime sprema u prostorije gdje se ne smrzava. Ako se uzgaja u vrtu, lukovice treba (krajem 10. mj.) izvaditi iz zemlje, osušiti i na suhom, tamnom i hladnom mjestu držati preko zime.

Cvjeta od 7. - 9. mjeseca. Cvijetovi se otvaraju prema vrhu kroz nekoliko tjedana. U vazi dugo traju.

Obilna cvatnja može toliko iscrpiti lukovice da iduće godine potpuno izostane cvatnja.

Da bi bujno rasla zemlja treba biti humusom bogata, propusna, dobro drenirana.

Ne podnosi mokru zemlju (trunu lukovice) pa ju treba oprezno, ali redovito zalijevati.

Kod sadnje lukovice trebaju biti pokrivene sa 5 cm zemlje.


Ja sam ga kupila ljetos u punoj cvatnji. Držala sam ga u vrtu sve do zahlađenja, a onda sam ga unijela u stan. Cvati cijelo vrijeme pa i sada.

Do sada nisam imala biljku kojoj cvijetovi tako dugo traju.

Ovo je slikano ljetos






Istrunulo mi je nekoliko biljaka jer su očito u rasadniku preobilno zalijevali. Dio cvjetnih stapki sam odrezala jer su ocvale, a dio se još drži. Čak šta više još ima mladih koji će još dugo cvjetati.
Evo kako izgleda sada







Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 21:50
ovo ti je odličnoThumbs%20Up
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:32
Predivno smile39
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 20:16
bravo cimi za ornitogalum kako se već zoveThumbs%20Up
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:56
Cimi, krasan je i ovaj ornithogalum.

Imamo ovdje otvorenu još jednu temu o ornithogalumu - ornithogalum arabicom (Voki)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.