Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zlatoglavica - Asphodeline lutea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zlatoglavica - Asphodeline lutea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 09:59
...tek sad  vidim  ovu  prekojednogodišnju  raspravu  o sijanju  žutoglavice....shasha  nisam  ništa  dobila  iz  sjemenja jer  sam  pokušala sijati  prošlu  jesen,  pa  biće  sjeme  istrunulo  na  kiši...na  proljeće  ali  kasno,    sam  posijala  direktno  na  otok u  zemlju   pa  je  onda  udarila  suša  i  opet  ništa......nije  problem  u  tvojoj  informaciji  nego  u  meni  jer  tek  učim  sijanje i  takav  uzgoj...ne  znam  kako  uspješno  odnjegovati  iznikle  male  biljke,  ako  mi  uopće  i  niknu...Confused
 
...uglavnom  još  nemam  zlatoglavicu  iako  mislim  da  bi  uživala  na  otoku....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 18:51
Mislim Manči da bi to bio pun pogodak,negdje sam vidla sliku rascvjetane zlatoglavice na nekakvom šljunku,kamenju,uglavnom,siromašno i suho.Bila je predivna,baš me se dojmila slika!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 20:57
Kat.rea,prebaci ti to iz tegle u vrt i samo ostavi.Ako se smrznu,a mislim da neće,javi mi u proljećeWink
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 21:16
Neće se smrznuti, trajnica je.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 22:22
Super, jedna tegla manje za pospremanje i čuvanje po zimi LOL, a "nakotilo" ih se ove godine k´o mačića.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 18:05
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Nisam našla sliku bez pupova no i ova bude ok.Evo malo slikovnog prikaza rasta zlatoglavice.
Rano u proljeće potjera pupoljke
 
cvate dosta dugo.Barem 2-3 tjedna
 
 
Nako toga cvjetna stapka počinje ovako izgledati.Listovi se suše.
 
 
u s
 
Molim vas, koliko vremena /godina?/ treba da zlatoglavica ovoliko naraste?
Najesen sam posijala sjeme u veliku teglu, ali mi do sada nije ništa niklo. Imam još malo za proljetnu sjetvu, pa ću ponovno probati.
Biljka je prekrasna, skoro da mi je ljepša samo sa lišćem nego s cvijetom.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 20:05
R.Sara,ne znam sigurno no jako brzo raste i nakon nekih 2 -3godine biti će takav grm.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 21:06
 kakva prekrasna biljka!!!smile93
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 20:19
Kako smo ,opet iznova,poveli razgovor,na kavi,o zlatoglavici i kako prezimljava,evo slike nakon što je snijeg okopnio.
Danas ovako izgleda.Polegli su listovi od težine snijega,naravno,no gotovo da nisu oštečeni .Za par dana,ako vrijeme ovakvo ostane,ona će se"dignuti"
 
 
 Ovom slikom završava,ili počinje,cijeli ciklus zlatoglavice.Wink
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 20:36
Mene je ova biljka oduševila..rado bih ju imala u svome vrtu pa ako netko ima za prodati neka mi se javi na pp rado bi otkupila..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 20:50
Stefkaja,ja je nemam za prodati no uvijek ima pokoja za pokloniti.Kad još malo zatopli,nadam se da ću se sjetiti kome sve šaljem,no ako ne,slobodno me podsjeti pa ti pošaljemWink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 22:25
Draga Shasha, lijepo si nam prezentirala zlatoglavičin ciklus.
Moram priznati da je i ovako, krajem veljače reprezentativna i monumentalna u svojoj ljepoti.
Lijepi pozdrav
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 12:48
....zahvaljujući  shashi  imam  dvije  zlatoglavice...sad  su  male ,   slatke rozete  od  zelenih  niti...taaakoo  su  dekorativne  i  u  ovoj  fazi...još  jednom  shasha  veliki  Clap.....thanks!!!!!!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 21:12
ahaaa i moja je iz Shashinog vrta (a od kuda bi i bila LOL) i nadam se da će cvasti ove god, a danas sam virnula i one koje sam sijala prošle god i drže se dobro nakon ove zime Smile 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 23:14
Drago mi je da se ova,za mene posebna ljepotica,širi lijepom našom,a i šire, a ne samo po mom vrtu.
Očekujem slikovni dokaz mladicaWink(ma samo zato da nisu moje slike jedineLOL)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 23:52
nadam se da paziš i maziš moju, do ovog dijela lijepe naše još nije stigla i nebi htjela da joj se nekaj dogodiWinkWinkWink
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 19:31
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Kat.rea,prebaci ti to iz tegle u vrt i samo ostavi.Ako se smrznu,a mislim da neće,javi mi u proljećeWink
E pa nisam se javila u proljeće, no moje zlatoglavice su očito bile premale i prenježne da bi opstale ove zime, no neki dan ja čupala travu u vrtu i skoro ih isčupala, jest da su iste kao što su bile prošle jeseni, ali očito im korijen ( ili šta več imaju) ostao u zemlji i sada opet idu maleni picmoljci Wink.
No valjda ću i ja jednog dana dočekati da to bude biljka koja ima potencijala da procvate Confused.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 21:17
moja je par puta poflaksana, dobar dio počupan sa slakom u pohodu moje polovice jer mu je ličilo na travu i tak, a one koje sam susjedi dala su baš lijepe ...nadam se da će i moje poflaksane ipak krenuti Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 09:27
dobila sam mladu biljku prije nekih mjesec dana,za sad se dobro drži ..prekrasna je,baš sam sretna što je imam
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:02
Došla sam i ja pogledati ovu temu jer sam od maslačka7 dobila sjeme zlatoglavice. Koja je preporuka za sijanje? Trebam je posijati sada u teglicu pa presaditi ili mogu u zemlju kad dođe pravo proljeće?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.