Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krtice, voluharice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krtice, voluharice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 14:54

Ovo je bilo moje mjesto za lukovice... Ali krtica je odlučila drugačije CryCry

 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 18:13
Lukovice moraš dodatno zaštiti, ako imaš problem sa krticama. Postoje nekakve čelične zaštitne mreže, nisam sigurna mogu li se naći kod nas.

Ovdje smo naveli primjer zaštite od krtica, geotekstil. Vrijedi pokušati i podijeliti iskustvo, te krtice su prava mala napast.smile189
<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2231&PN=1
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 01:16
Krtice sam se riješila kopanjem rupa svrdlom, spakirala je kofere. Sad operira kod susjeda. Počinje rata sa voluharicom, mamci postavljeni. Popapala mi je dosta krumpirića, a i susjedima. smile224
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 09:12
Anaida,šta se lukovica tiče,krtice im neće neku štetu napraviti.Eventualno će ih nadići sa zamljom.Zaštita ti treba ako voluharice imaš.One pojedu lukovice dok ih krtice ne jedu.Krtice u stvari nisu štetočine osim kaj malo "prorahle" zemlju pa se mi ljutimo.Voluharice su štetočine jer pojedu biljku.Ja sam prošle godine odustala sa borbom protiv krtica.One kopaju ja zatrpavam.Sad se tak igramoLOL
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 19:01
Moja borba sa krticama isto traje več godinama i uglavnom bezuspješno. Prvo sam pokušavala sa flašama - ništa, šipke zabila u krtičnjak - ništa, ondasam čula ostaviti iznutrice od riba da se usmrde, pa ih onda ugurati u kanal - polovično, nije kopala na tome mjestu, ali malo dalje je. Onda sam nabavila zujalice, e to ih je malo otjeralo, ali su se zmudrile pa kopaju malo dalje da zatvore kanal koji je povezan sa krtičnjakom u kojem je zujalica, ali opet KOPAJU. Da naravno, Donatin recept ne pomaže( iako nisam sigurna je li ona mislila da nema ptica ili krtica), nego kada Rea nanjuši pa još ona raskopa krtičnjak onda dvorište izgleda kao površina mjeseca smile96, iako meni nije do smijeha, pa se ljutim na nju smile209, a ona se jadna čudi šta je meni, pa samo mi je htjela pomoći da se riješim krtica. Prije tjedan dana sam u trgovini tražila svrdlo i velim čovjeku za što mi treba, a on meni veli ovako: Imam vinograd i vočnjak i nemam krtica jer ih se riješim sa vapnom. Radim kopost od trave, lišča itd., te svaki sloj posipam sa vapnom. Od vapna se masa brzo razgradi, a to onda rasipam po vočnjaku i vinogradu i nema nijedne krtice. Dobro ili loše? Pojma nemam, ali znam da sam negdje na forumu čitala da i sa vapnom treba oprezno.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 19:04
Da zaboravila sam, imam biljku, mislim da je to mlječika, koja bi trebala tjerati krice, ali to kod mene definitivno ne funkcionira.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 22:35

Možda se i voluharica ovako suzbijati. Samo vam niti vlat kose nesmije pasti u blizini mamca, i morate mamac dodirivati sa vrecicama na rukama. Vrag osjeti neprijatelja.

Ljepilo za miševe:
-neotrovno
-ne suši se
-nazapaljivo
-bezopasno za veće domaće životinje
-čisti se benzinom

Namjena:
Namjenjeno za lov miševa, štakora, žohara i drugih insekata u kućanstvu. Sprečava ulazak mravima žoharima itd. u kuće. U vrtu, voćnjaku, sprečava penjanje štetočina po stablu (npr. mrava)

Upustvo za upotrebu:
Dovoljno debeli sloj ljepila namažemo na odgovarajuću podlogu (pločicu drveta, kartona ili plastike) i postavimo na mjesto gdje prolaze glodavci (uza zid).
Radi veće učinkovitosti, na sredini podloge postavimo komadić sira, oraha kruha i slično. U vrtu, ljepilo u obliku prstena nanesemo oko stabla sadnice
Upozorenje: ukoliko je sloj ljepila pretanak, glodavci se neće uhvatiti
Sastav: umjetna smola. Čuvati ga na hladnom mjestu dalje od djece. Rok trajanja je neograničen.

<><>http://www.agricom.ba/agricom/savjeti.html
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 17:30
Danas mi je teta u vrtnom centru rekla da joj je voluharica popapala korijen već velike jabuke i da treba imati pogotovo kod mladih pocinčanu mrežu kao zaštitu. Kad uslikam oružje koje ću koristiti protiv te male napasti past ćete sa stolice, puca ima i kalibar.Angry

Evo jedan u nizu rastjerivača.

http://209.85.129.132/search?q=cache:xJx0agFeXkcJ:www.sati.hr/artikl.asp%3Fid%3D136+za%C5%A1tita+korijena+od+voluharica&cd=5&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&lr=lang_hr

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 23:21
Ovako počinjem ovogodišnji rat sa krticama i voluharicama.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:29
Evo oružje protiv voluharica.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 00:55
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 18:57
Ranije sam pisala da mi pored mlječike ( koja bi trebala tjerati krtice) one ipak kopaju, ali ove godine ih nema u povrtnjaku ( kuc,kuc ). Moje iznenađenje je tim veće što sam veći dio povrtnjaka malčirala sa sjenom, što znači da ispod ima buba i crvića. Međutim ove godine mi je u povrtnjaku nikla ova mlječika
ja ju ostavila da cvjeta, međutim sjeme se prosulo i sada je ima svugdje po vrtu. Pitam se, a i vas ako netko zna, je li moguće da ta nježna biljka svojim mirisom tjera krtice? Ako da, ona je i nježnija i ljepša od one velike...
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 01:48

pogodite tko je meni ove godine papao gladiole!! krtice-ne, voluharice- ni blizu, crvi- ne, kukci ne. pitate se a što da? VRAPCI!!! kao i pelargonije na prozorima, pupove dalija, clematisa, suncokreta. užas! prvi put imam svoje dvorište i cvjetnjak, svaka posađena biljčica se primila pa čak i neke napola mrtve, napokon dođe vrijeme cvjetanja, i tko sve uništi? vrrraaapccciiiii!!!!! smile101

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 01:54
Praćku u ruke i raspali. Ili si namami kakvog sokola.

Vidiš i meni bi trebao jedan sokol za voluhariceEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 02:37
poćela sam im stavljat otrovnu pšenicu da im malo smanjim broj. ne cvrkuću više ko prije nekoliko dana. kad su gladni neka jedu, he he Nuke. živim na selu pa ih ima malo previše.
Na vrh
NIKI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NIKI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 23:59
Bog svima!
Ja nemam krtice ni voluharice ali imam velikih problema
sa nekom životinjom (ja mislim da je puh-glodavac) koja liči na malo većeg miša.
Izgleda da mu se sviđa kora od moje "bonževilje"(boungevilia) jer ju je prilično oglodao.
Muž ga je pokušao uloviti u mišolovku ali to je neki
pametni puh.Pojede mamac i otkači mišolovku ali se ne uhvati.
Molim savjet kako ga uhvatiti, riješiti ili zaštititi
koru moje "bonževilje" jer je već u prilično jadnom stanju pa se bojim da neće prezimiti zimu.
Pokušat ću sutra poslati sliku da vidite taj jad.
Pozdrav!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 13:28
Vidim da je ova tema zamrla......ili smo potamanili sve krtice ( pardon otjerali susjedima Wink) ili smo odustali od borbe sa njima......
Neću ponavljati koji su sve pokušaji bili, uglavnom manje više neuspješno......
ali nedavno sam pročitala da je dobro u zemlju, rupu od krtice naliti sirutku ( za one koji ne znaju to je nusproizvod kod pravljenja domačeg sira), jer sirutka se u zemlji usmrdi pa ih otjera... k susjedu
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 17:28
Kad me ne slušate, ima 100 učinkovit način. Ali mi nitko ne vjeruje da krtice, napuste teritorijEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 18:55
Šmrcko, ako misliš na rupe sa svrdlom, ja sam probala, ali ne mogu cijelo dvorište imati u iskopanim rupama, ali i tu je kopala odmah pored rupe......nevjerojatna životinja, skopa novi kanal da zatrpa stari koji sam ja odzračila sa svrdlom...... i opet izbaci novi krtičnjak odmah pored rupe, kao da mi se ruga.
Imam i ja rješenje - moju Reu, ali ona iskopa na mjestu krtičnjaka rupetinu, još mi se dođe hvaliti sa blatnim nosom, a ja umjesto da ju pohvalim Angry.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 19:42
Žao mi je Katica da nije pomogloCry

Ja sam riješila problem krtica trajno ( za to ljeto) sa maksimalno 3 rupe, na terenu od 320 m2 i stalno ću to primjenjivati. Rupe obilježim tako da mi nije problem što su na terenu i nisu opasnost. Može se staviti i rešetka. Kod mene su krtičnjaci bili kao na smiješnim slikama jedan do drugog, a sada je to na susjednim parcelama.

Treba biti uporan i pratiti kud se životinja kreće.
A krtica fizički ne može zatrpati rupu ni za 7 dana. Mislim na rupu koja je 20 cm široka ( svrdlo je 15, ali rupa zbog vađenja je šira) i pola metra duboka, to smo pratili i pošto 2 put tjedno dolazili na teren prvo smo išli promatrati rupeWink. Ono što za tri dana nanese ( lijepe čiste zemlje) se lako izvuče i iskoristi za cvijeće i povrće.

To si u pravu da je krtica iz bjesa napravila novu kupolu, mora to raditi jer pokušava u panici spasiti kanale. I meni se to desilo , ali se poslije odselila.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.