Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krtice, voluharice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krtice, voluharice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krtice, voluharice
    Objavljeno: 13 Svibanj 2007 u 20:12

Koliko vidim Voki i ja imamo takvih problema samo.Ne znam di smo o tom pričali(čini mi se da smo se malo izgubili u postovima)pa sam zato ja tu došla.E ovako..sve i svašta sam probala i stalno ih je bilo.Sad sam kupila nešto za rastjerivanje krtica,navodno i voluharica.Radi na baterije,proizvodi svakih nekoliko sec.zujanje i vibrira te navodno tako tjera "zvijeri".Navodno ,jer još ne mogu reći da radi,no do sad mi nikada krtice nisu izlazile van i ugibale.Od kad to zuji u tjedan dana su 2 izašle van i uginule.E sad jesu s one zeznule pa izašle ili ih je to otjeraloErmm,meni je svejedno.I da,iako je kiše bilo i zemlja je idealna za njih da kopaju,nema za ova 2 tjedna kako to radi,ni jednog humka od njih.

Za voluharice ne znam jer sam prije nego sam to kupila,u rupe stavila otrov.E sad il od otrova il od toga,za sada,ni njih nema.
Stariji ljudi mi stalno govore da ima načina za krtice no nekako mi je to ,u najmanju ruku,čudan načinConfused.Naime,oni vele da u rupe od krtica stavim KARABITShocked!!!?
Zna li itko išta o tome????
Navodno on ispušta,kad kiša padne ili noću kad bude rosa,sumpor i ko zna šta još,i da to ubija krtice!?
Ili ih barem otjera,e ne znam šta od toga,ali navodno je učinkovitoErmm
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2007 u 22:11
sretno sa istjerivanjem krtica
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 08:41
Jučer sam u 5 ujutro otišao u baštu i kada su počele da dižu zemlju jednu sam iskopao, a sinoć još jednu. Moram uzeti na poslu nekoliko dana slobodno pa da ih pohvatam, druge nema...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 14:47
vi imate krtice kao nezvane i neugodne goste  a na naš balkon u ranu zoru slijeću golubovi i baš se vole prošetati po cvijeću  ne mareći za polomljene grančice i listove
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 17:53
i ja imam problem sa golubovima i vrabcima tako da nisi sama anqi
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 18:14
daj Dina i ostali recite kako da se ''zaštitimo'' od ptičijih nožica
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 20:30
A da probate ovako...ja nemam problema ni sa pticama...sa užarenih gradela su znale krasti ribu i meso
..... on sve tjera vrane, galebove, golubove čak je i na kanarinca ljubomoran....Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Ni mravi više ne dolaze....ni ...tarantele i gušterice...Big%20smileBig%20smile
Zna se tko je šef....Heart






Ažurirao Donata - 14 Svibanj 2007 u 21:06
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 21:18
haha Donata, dobra ideja,
pas je prekrasan,
ajme i cvijeće i pas, ti si miljenica majke prirode,
meni ostaju golubovi koje nikako da preodgojim
 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2007 u 17:34


imam ja jednog malog ali i on odustao od tjeranja
golubova i vrabaca i njemu dosadili
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2007 u 17:42
e sad mi je nesto naumpalo
odoh naci stare video kasete i traku isjeci
i zakaciti na podkov mozda uspije
protiv ptica naravno
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2007 u 07:50
Mi u firmi semenski grašak čuvamo pomoću starih CD-ova. Dva štapa u zemlju, između silk ili kanap, a na njega CD. Kako vetar pokreće CD ni jedan golub neće sletati na parcelu. Proveren metod i funkcioniše.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2007 u 16:34
moram to probati jer danas jedna velika vrana pored mojih
traka je prosla i srusila mi vecinu saksija sa stalaze
sreca nije se puno onistilo
moram to probati voki
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2007 u 22:12
Dina, jedan od savjeta je i da spleteš mrežu od silka i tako im onemogućiš pristup,
to djeluje al' čim sam makla mrežu opt su bile tu,
javi kako je sa cd-ima
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 15:29
sa cd nisam uspjela jer su ga stalno kljucali ali zato sa video kasetama je pun pogodak
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2007 u 14:02
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Jučer sam u 5 ujutro otišao u baštu i kada su počele da dižu zemlju jednu sam iskopao, a sinoć još jednu. Moram uzeti na poslu nekoliko dana slobodno pa da ih pohvatam, druge nema...
postoji jedan štos od starijih: iskopa se  rupa i u nju stavi prazna flaša, boca, koja kora biti  u ravnini zemlje, naravno prazna, i vjetar koji  puše proizvodui zvuk i tjera krtice... naravno, to sam čuo, trebalo bi provjeriti ali pošto nenma vrt, ne mogu provjeriti. Inače, postoje i drugi načini  tjeranja krtica , jedan je sadnja kadifice ...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 07:40

Protiv krtica, voluharica i rovki
3/4 posude napuniti bazgom (zeljastim dijelom)
posudu napuniti vodom
ostaviti na suncu par dana da zakipi
procijediti i razrijediti 1:5
prskati po cijelom imanju (dvorištu, vrtu...)

Na vrh
iverica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iverica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 20:13
vječna tema krtice a odgovor vrlo jednostavan nema lijeka sem otrova kojeg nećes naci jer ta zivotinjica zakonom zaštičena!! kako zna pa moj suprug već 5 god vodi rat s krticama da počnem s nabrajenjem! karbit stavljao krtica i dalje kopa, smrdeća srdela, ukopavao flasu, ukopavao mobile hupser nikne do toga, naftalin vele smrdi, da ona ga izgura vani, špenu ukopaš u zemlju ona je zaobide, grancice mlade bazge,  mljecika biljka koja tjera krtice uzgajana i zelena i crvena par godina nis, otrov za miseve,  elektronske zujalice,i od svega niš ona kopa kopa i kopa! kad je uspije iskopati i koknuti nema je  dan dva dok ne dode druga! raspitali se u austriji, engleskoj, francuskoj za otrov niš zakonom zastičena zivotinjica, eto to je nase iskustvo pa ako sam nesto zaboravilaaaaa ili ako neko otkrije rješenje mooooolllllimmmm javiteeeeeee!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 20:54
Iverica, zgodno si i slikovito opisala pokušaje istrebljenja krtica, a i svi smo mi ponešto priobali, pa te primamo u "društvo neuspjelih istrebljivača krtica"
Inače dobro došla u najljepše cvjetno društvo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iverica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iverica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 13:19

hvala na dobrodoslici!!!tek toliko da upotpunim  moju borbu a što sam zaboravila je krpice namočene u petrolej pa gurane u rupe pa krpe namočene u razredivaču, pa zapaljene stapice sumpora i da naravno ona fora kad izađe na svjetlo dana umire, ne igra ispred mene je u podne trčala par metara dok je moj muz nije koknuo, a pes je na nju lajao 10 min ispod drveta a ona na njega pištala dok nije završila kao ova iznad :) ali ne od svjetla dana!! naravno skidam joj kapu jer je to izuzetno inteligenta zivina kaj god joj staviš dan dva je nema a onda kad se navikne ako je u igri zvuk iskopa duplo veću hrpu zemlje kao odgovor na naš trud plašenja a ako gurneš  kaj smrdeć/ npr naftalin /ukopaš u rupu za dan dva kroz drugi hodnik tik do toga iskopa rupu i izgura van a rupu ostavi otvorenu da si je prozrači :) jedino je nema kad su obilne kiše i iz rupa suklja voda kaj je razumljivo i kad je susa tak jaka da nemreš ni lopatu zabit u zemlju! eto to vam je naš 5-to godišnji rat s krticama a s druge strane tak je uzbudljivo da bi nam bilo dosadno kad ih ne bi bilo :)

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:36
Želim podijeliti moje iskustvo sa voluharicama i krticama.

Voluharica sam se  riješila mamcima (zatrovana pšenica). Potrebno je stavljati određenu količinu u aktivne rupe i redovito nasipat. Taj otrov djeluje i na miševe. Treba 1-2 tjedana da se potruju. Važno je na vrijeme početi sa istrebljenjem, kad se prenamnože teže je. Meni je bila dovoljna jedna kutija, i od tad ih nema. Bez trovanja bi uništile sve živo. Pojede za noć biljku, ili je odvuče u rupu. Pogotovo voli krumpir i jagode.

Krtice su komplicirane i prelijepe. Kao male plišane igračke.
Kad smo pravili ogradu oko terena, bušene su rupe svrdlom za stubove.
Primjetila sam da ih krtica intenzivno zatrpava, ali joj treba vremena. Možete ih vidjeti kako navlače zemlju. Ako ubijete jednu krticu, na njeno mjesto dolazi nova, i tako u krug. Napravili smo svrdlom par rupa na terenu , gdje se vidjelo da krica operira ( na njenim brežuljcima).
Dubina je oko pola metra,a širina rupe 20-tak cm. Ja na teren dolazim 1-2 put tjedno. Kad napravite više rupa nastaje pravi propuh u njezinim kanalima. Ona aktivno zatrpava te rupe, ja uzimam zemlju i naspem na krumpir i cvijeće. Zemlja je prekrasna, rastresita.Tako da krtica ima posla , meni lijepa zemlja za cvijetnjak. Vađenje zemlje iz rupe ide brzo. Kod mene su 3-4 rupe.
Rupice treba obilježit zbog pozljeda.
Ništa drugo nije pomoglo, niti boce, kadifu je takođe prekopavala. Sad sam primjetila da je sve manje brežuljaka na mom terenu. Možda 1-2 tjedno, a povećao se broj van terena. Oprosti susjed i pristupna cesto!!!Embarrassed
Bitno je da mi biljke neuništava, i svi imamo koristi.
Pokušajte,  svrdlo se može koristiti za sadnju biljaka.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,173 sekundi.