Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16171819>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:29
moje su ogromne


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 22:05
Ja sam u proljeće par puta pokušala sa sijanjem i tek negdje  u svibnju sam uspjela posaditi dvije ljubičaste dature i jednu žućkastu. Iznenadila sam se kako to cvijeće prekrasno miriše. I puno s cvjetale. U jesen su se napravile bodljikave čahurice. Ni jedna se nije "raspuknula".  Ja sam ih pobrala i ostavila da se osuše. Ali kad sam ih otvorila unutra je bio prah, niti "s" od sjemena. Čak mi je izgledalo kao da je unutra plijesan.Sad mi preostaje samo se nadati da će u proljeće krenuti iz korijena, jer sjemena nemam. Jesam što krivo napravila? Kad se uzima sjeme dature?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 23:13
smile60 Petit ako ju nisi pospremila na neko toplo mjesto, ne bude ti ništa izišlo iz korijena...Čitala sam da se i one mogu spremati kao i Brugsice, evo moje dvije su u hodniku, meni ih je ovog proljeća tih ljubičastih niknulo ko salate, sve sam podijelila, ostavila sam si samo dvije...Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 10:29
Bile su mi zasađene u zemlji, a nekoliko stranica prije sam pročitala da su u proljeće krenule mlade uz staru stabljiku, iz korijena. A ne znam šta je sa sjemenkama bilo? Ispalo je da mi je to "teža" biljka jer je teško nicala, tek od 2-3 puta sijanja sam dobila tih 2-3 biljčice, al kad su krenule u 5 mjesecu sve su nadoknadile.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:33
I moje su bile isto dosta visoke , ali zar se taj cvijet stvarno tako kratko "drzi" ?

              
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 12:58
Haj,nova sam.Ja svoje andeoske trube imam vec 4 g.zasadene vani u zemlji i svake godine nas ponovo razvesele cvjetovima doduse bijelim jer nisam znala da ima i drugih boja.iz Zg sam.cvijet traje jedan dan al se otvaraju jedan za drugim.poz
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 07:13
Dea, dobro nam došla. Zar kod tebe anđeoske trube prezime vani?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 07:33
Da svake godine, i kod mojih susjeda su uvijek vani.nezasticujem ih s nicim samo odrezem, makar zimus nisam cak ni to.sjeme se samo raspukne i samo zasija.hvala na dobrodoslici
Na vrh
mariadominić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Lipanj 2014
Lokacija: donji vidovec
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariadominić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 14:38
bok ja sam nova na forumu i ove godine sam kupila u vrtnom centru jednu bjelu pa me zanima hoće li ona prve godine cvjetati neka mi netko odgovori
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 22:53
Sigurno će cvijetati!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 22:58
Dea , možda su to dature a to je nešto drugo od brugmansija.....Ne znam da li mogu anđeoske trube tj. brugmansije preživjeti zimu vani na kntinentu.... Da li je nekom to uspjelo ?

Ja imam namjeru jednu  "žrtvovati" i ostaviti posađenu vani pa da vidim što će biti iz toga.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2014 u 23:58
Milice7,ja imam tj.imala sam bjelu andeosku trubu-Daturu.kod mene su bile vani.Ove godine ih nazalost nemam Cry jer na to mjesto je MM stavio balvan.imam samo 2 mladice visoke svega 4cmConfused
nisam sigurna da ce stic cvast.ako nadem negdje na kompu sliku stavim je.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 15:49
evo mojih pune pupova
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:33
Dea, to je na slici datura..Ona se sama zasijava i može biti vani i  razlikuje se od brugmansije po gore okrenutim cvjetovima... Kod brugmansije cvjetovi su okrenuti prema dolje....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:35
Petit, i kod tebe su po opisu čahurica bile dature a ne brugmansije.....
 Evo slika čahure kod brugmansije....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:52
Milice znam da je to datura.pa i naziv teme je andeoska truba-datura ili sam ja pogrijesila? Ako jesam sorry
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:59
Netko nekako zove ove prelijepe cvjetove.....Mnogi i brugmansije zovu anđeoske trube... pa sam zato napisala gore navedeno.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:06
Znam da tako neki zovu.nisam nis lose mislila.prije par mjeseci sam dobila i mladicu brugmansije a koje boje vidjet cemo nagodinu ako prezivi zimu
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:10
Nisam ni ja ništa loše mislila, svaka je lijepa pa kako god se zvala, naročito duple-----


Ova je zanimljiva--- slika s Net-a

Angel Trumpet, 3-IN-1, Brugsmansia #5771

Angel Trumpet, 3-IN-1
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 19:17
Milice ovo je predivno!
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16171819>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.