Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 12:59
Imam jedno bitno pitanje -Negdje sam pročitala da su dature vrlo otrovne? Pitam jer imam malu dvogodišnju djevojčicu  Lavandu,koja voli cvijeće osim mirišati i malo probati smile50 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 13:31
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

Imam jedno bitno pitanje -Negdje sam pročitala da su dature vrlo otrovne? Pitam jer imam malu dvogodišnju djevojčicu  Lavandu,koja voli cvijeće osim mirišati i malo probati [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot108.gif" height="66" width="66" align="absmiddle" alt="smile50" /> 

jakooo su otrovne...i ja imam malu dijecu,pa ih zato drzim na nepristupačnom mjesu da ih ne bi slučajno dirale,iako one nemaju običaj dirati ni jedno cviječe....

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 13:43
Hvala na odgovoru Smile i mislim da ipak nažalost ona nece u moj vrt.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 07:34
Pametna odluka. S nekim biljkama se nije za igrati.   
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 11:21
Pitanje! Koliko dugo traje cvijet daturi!
Jučer se na onoj mojoj otvorio jedan- u roku 5 minuta od pupoljka do punog cvata! Nevjerojatno! Ali do jutra je ocvao! Nisam ziher da ga cucak morti nije malo zdrmal prek noći repom ili on traje kratko!?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 13:23
Pesek je nevin. Cvijet traje malo duže od jedne noći .
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 14:28
E imala sam i ja daturu bila je prekrasna i puna cvijeta a onda su je napali crveni pauci,ja sam špricala i nestali su ali sljedeće godine je bila jako jadna i sa malo listova,a čim bi se pojavio novi listić na njemu bi se nastanili pauci,na kraju sam je morala baciti jer mi je zarazila sve ostalo cvijeće na balkonu.Kad skužim kako stavit ću i slikice prije i poslije paukova.Duša te boli kad to vidiš.
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:08
što se tice otrovnosti dature :) jeste li znali ovo?
 neki moji poznanici jeli su do 20 sjemenkica dature.... one imaju ucinak kao i LSD halucinacije vizije i takve brije djelovanje traje dan dva i onda si poslje toga normalansmile103 u biti koriste je kao drogu!
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:09
sad nisam sigurna dali sve vrste imaju takvo djelovamje ali pazite kome dajete sjemenke!!!
Tražim stan u zg gdje je dozvoljeno držanje pasa :)
ako tko ima javite se na pm
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 14:52
E da sam znala prije! Ne bi sadila i čekala da procavte , imala bi odma cveća ko u priči!


 smile96
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:03
ja imam i jednogodisnju daturu (ali evo cvate vec drugu godinu) i visegodisnju burgmansiu i iskreno, bez obzira na ljepotu njihovog cvijeta, mislim da cu ih se morati rijesiti jer imam malo znatizeljno dijete koje svaki dan istrazuje po vrtu i drzanje spomenutih biljaka jednostavno nije vrijedno rizika.
"Svi dijelovi biljke su otrovni
Oba roda Brugmansia i Datura sadrže kemikalije koje u određenim dozama mogu ugroziti zdravlje ili čak ubiti ljudsko biće. Iste kemikalije u prikladnim dozama imaju ljekovita svojstva pa se rabe u medicini. Smrtni slučajevi zbog trovanja događali su se kao posljedica namjernog konzumiranja dijelova biljke. Naime, datura i brugmansia stoljećima su se rabile u duhovnim obredima za izazivanje stanja transa, pa otuda njezin loš glas kao opasne biljke. Oba roda neugodna su okusa i rijetko koji sisavac će poželjeti ponovno zagristi, tako da su slučajna trovanja rijetka.
Svi su dijelovi biljke otrovni, zato uzgojne zahvate (orezivanje, presađivanje, razmnožavanje, uklanjanje cvjetova) obavljajte zaštićeni rukavicama, a poslije svakog dodira operite ruke."
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:15
Stela svaka čast na savjetima, istina je da svuda pišu da su otrovne, ali ja se još nikada do sada nisam otrovala. Uvijek ih orezujem bez rukavica, a pokraj četiri brugmansije i ni sama ne znam koliko datura (more bijelih i ljubičastu) imam dvoje djece 9 i 5 godina. Samo treba djecu naučiti da se cviječe ne dira, a ja sam to i uspjela.

Zato drage moje djevojčice, djevojke i ženice nije baš sve istina što piše..... smile79.


A i jeste li se zapitale koliko biljaka bi još trebalo izbaciti iz kuće za koje se piše da su otrovne?
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:37

ja se zapravo pitam koja od biljaka koje trenutno imam u kuci nije otrovna, pocevsi od difenbahie, schefflere...itd.

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 18:40
stela na netu mozes naci spisak otrovnih biljaka
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 08:28
Ako je neka biljka otrovna nemora biti i smrtonosna!
Za ilustraciju: u otrovne biljke spadaju krumpir, paradajz, šafran, ... a kada ste čuli da se netko njima otrovao?   
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 21:42
Ovako izgleda sjeme dature





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 21:49
Što drugo reći nego spremi mi malo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:15
Od ljubičaste čahurica sa sjemenjem izgleda potpuno drukčije, i ne samo to, žderu ju krumpirove zlaticeConfused


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:33
Datura ima dosta vrsta pa neka vas razlike ne čude. SilveK prikupi nam nešto sjemena ljubičaste dature.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:43
Pratim konstantno kad će se čahure posušiti, za sad jedna jedina i sjemenke mi izgledaju dosta jadno. Sad se borim s zlaticama da ostanu čahure da mogu skupiti sjeme, nadam se da će biti sjemenki za podijeliti, nema problemaWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.