Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:04
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Od ljubičaste čahurica sa sjemenjem izgleda potpuno drukčije, i ne samo to, žderu ju krumpirove zlatice[IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />[IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj81/silvek13/vrt/P9020193.jpg" />


Čini mi se da je ova tvoja datura - datura metel var. fastuosa. Uzmi to s rezervom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:14
Božikovine, vrlo moguće, sad sam malo pregledala po netu, metel sigurno jest.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:34
Da bi bili 100% sigurni uslikaj cvijet i list, pa da vidimo.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 08:36
SilveK evo ti link pa vidi za varijetet.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 08:42
ja imam boju breskve
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 10:15
Evo dijagnoze:  datura metel var. fastuosa from fastuosa, zadnja slika na linku.
Branka, daturu boje breskve? Vidjela sam brugmansiju boje breskve, daturu nikad.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 12:40
Originalno poslano od člana Branka Branka napisao:

ja imam boju breskve


Branka usporedi svoju daturu s ovima na linku pa da vidimo jeli to - to.
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 22:29
dali se  burgmansia još naziva anđeoska trublja.u utrini na placu dolazi jedna gospođa i od nje sam kupila anđeosku trubu.tako to ona naziva.roza je boje i cvala mi je dva puta.ima i žutu.ovdje se zove burgmansia.mislim da je ljudima isto jer je nazivaju i datura.i ja sam ih miješala dok nisam vidjela sliku divnih žutih puno dvorište.tako lijepu sliku nikada nisam našla.i još tako cvatu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 22:52
Kikina, vidi temu anđeoske trublje:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=21&PN=1


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 22:53
Andjeoske trube i brugmansia je isto.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 19:16
Zanima me da li je netko sijao "domaće" sjeme od žute i ljubičaste Dature i da li vam je ta biljka bila identična "majci"? Ja sam sijala i dobila "obične" Dature i bila jako razočarana. Doduše, za ljubičastu ne znam jer mi još nije procvala, ali žuta nije žuta i nije raskošna ko matična biljka.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 14:14
Ja prve godine imam dature i nikako dočekati da se čahura sa sjemenom osuši! Jel netko zna koliko joj treba?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 15:02
Zavisi u koje je vrijeme posađena, na kakvom mjestu raste, od vremenskih uvjeta i još mnogo toga. Treba biti strpljiv i treba paziti da se sjeme ne rasprši i nekontrolirano zasije.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 21:34
eh božikovine , moja je ovakva na slici broj 3 , (ova roskasta ili breskvasta )
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 22:14
pa ne, ja je samo održavam preko zime da ne smrzne , jer je dosta osjetljiva , ali u proljeće opet potjera samo ako je u zemlji i raste ko luda , u tegli je malo slabija 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 23:41
Ja orezem do zemlje i ona u proljece potjera sama iz korijena.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 11:25
Izvadite me iz dileme. Je li vi to pišete o jednogodišnjoj daturi? Ako je tako, ja happy do neba.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 12:02
Jeste vera4 rijec o jednogodisnjoj daturi, a to je bijela, dok ljubicste se moraju sijati svake godine.Ove godine imam nemjeru ostaviti dvije ljubicaste dature u saksiji da vidim da li ce do proljece prezivjeti.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 12:12
Hajde da te iskoristim Fatka kad si već online. Da li je ovo buduće sjeme. Dugo sam ih tražila. U rasadnicim se čudili što ja to hoću, pa sad kad sam ih se dočepala nikad mi dosta.


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 13:18
Jeste to je buduce sjeme.Ako ne uspije sazriti ja cu ti poslati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.