Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Anđeoske trube - Datura
    Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 18:51
Posijao sam sjemenke Dature i sad imam šumu maladih biljčica.
Četiri biljčice se izdvajaju bojom svojih listića, naime listići su im žute boje. Napreduju kao i njihova zelena brača i drugih razlika nema.

Može li mi netko objasniti ovu anomliju?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 19:11
Pretpostavljam da je fora u oprašivanju, naime datura se oprašuje pomoću insekata, pa kako postoje i uzgajane vrste dekorativnog lista i cvijeta, možda je oprašena biljka i sa peludom sa takove biljke.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 19:35
Mislim da nije fora u oprašivanju. Naime sjeme je ubrano s dature koja je usamljena. Raste u vinogradu i nema drugih datura u blizini.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 10:13
Onda je genetika u pitanju ili sastav tla
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 20:21
Moze biti da je ovo zutilo listova - hloroza. Dakle, oboljenje.
Aglaja
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 15:45
Bozikovine,
 
Male daturice su cesto sklone klorozi. Zalij malo sa zeljezom, sequestren ili nesto slicno.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 17:53
Hvala na savjetu. Stigao je malo prekasno, problem se riješio sam od sebe.
Daturice napreduju a bude li kakvih problema zatražiti ću savijet. Samo budite malo brži s odgovorom!
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 00:32
Koliko sjemenki se dobije iz jedne dature? Imam ljubičastu daturu s kojih 6 cvjetova i od dva je nastao plod... bio je još jedan koji se nažalost otkinuo

I sad me zanima koliko sjemenki ima u tom jednom plodu?



vidi se plod na slici

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 01:16
U plodu dature ima mnogo sjemenki. Plod treba ubrati kad se osuši, prije nego li se raspukne kako se datura nebi nekontrolirano zasijala.



Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 12:36
ima ih puno!! super Tongue
tko pogodi cilj promaši sve ostalo
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 22:39
Zbilja su prekrasne! Ja sam ove godine prvi put sijala dature.
Naravno , kao nebrojeno puta do sad, zaboravila kaj sam posijala i gdje! Da nema foruma već bi bile počupane kao drač. Ovak se tu pa tam naluknem na fotkice pa prepoznam biljkicu prije nego ju ščupam.
I uskoro će me veseliti jedna krasna!
Nemam pojma koje je boje.


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 07:05
Ni mi neznamo koje su boje naše dature. Sjeme smo dobili od frenda koji svaki puta spominje drugačiju boju. Ništa, vidjeti ćemo.
Sjeme smo posijali u isto vrijeme a dature su nam "od uha, do uha", od dvadesetak cm pa do pedesetak cm.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 02:21
Molimo ljubitelje datura da objave slike cvijetova kako bi vidjeli tko s čime raspolaže i kako bi nam bilo lakše kod razmjene sjemana.

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 20:13
kod mene ima jako mnogo bjelih datura
tako da se nadam da ce biti i puno sjemena
pa ako nekome treba ja sam tu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 21:42
Molila bi koju sjemenku jer nisam je nikad imala......
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 21:53
manci, sada je kasno za sijanje.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 21:58
u jesen ce biti kod mene  sjeme ljubicaste.Nadam se da kisa nije sve upropastila.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 22:01
Čekat ću pravo vrijeme!Clap
Da li je datura trajnica i da li je to zvonko - popularno?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 22:03
One sporo niču pa u početku kilave  dok ne krenu.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2008 u 00:57
Izgleda da će naše imati bijele cvijetove ... vidjeti ćemo.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,296 sekundi.