Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Perunike - Irisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Perunike - Irisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 21>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:14
Ma da ga uslikam zajedno sa lukovicom- nikad jos nisam vidjela ovako minijaturan iris. Moze se on opet vratit u zemlju nema frke.
A nes mi vjerovat al evo vec sam na pp dobila ponudu za "prave" irise tako da ti se zahvaljujem na ponudi .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:26
ok,sad mi još reci di si tog malog ljepotana kupila.To bi ja no nisam sretala baš toliko malene.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:37
u emmezeti
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 16:48
Kak je život čudan, već mjesec dana tražim te mini irise, luda sam za jednom vrstom još manjih tamno ljubičastih a žutih nikad previše i sad se ti žališ što si kupila malog. Jurim drugi tjedan u Emmezetu, možda ih još bude.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 20:37
E, i ja sam ove mini zute ove jeseni kupila i posadila. Malo u saksiji u kombinaciji sa safranima. Oni su mi vec i precvetali, pa sada negujem listove . Nesto sam posadila i vani, ispred tulipana. Prodaju se u pakovanju od 15 -20 lukovica.

Inace, najlepse perunike su mi palve, sa dvobojnim listovima, koji su jako lepi i kada jos nema cveta ili kada prodje.

Franjica, ne znam koliko je pametno da ih sada kupujes i sadis. Mozda ces ih i naci jos u prodaji, ali dugo su bili na toplom i svetlom. Najbolje je da ih nabavis sledece jeseni. To je, naravno, samo moj savet.
Aglaja
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 00:07
A moj savjet da kad kupujes po Emmezeti dobro prebrojis lukovice jer od 10 koliko pise ili 15 bude nekad dobar dio povadjen pa zato trazi netaknute vrecice :)
Franjice, ti mini irisi mi lice na one krokuse (jel se tako zovu) a ja ti obozavam biljke na dugim stapkama a ne da se vuku po zemlji :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:15
Ne znam odakle je mama nabavila ovaj cvijet no mene oduševljava.Možda zato što tako rano procvate!!? A možda samo zato jer je predivan.
Sličan je irisu no ne znamo kako se zove,nizak je,sa cvijetom je nekih max.20cm.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:20
evo malo pobliže
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:22
Mislim da je to mrežasti iris, proljetnica koja cvijeta među prvima. Moji još nisu procvali...



Vjerojatno su ove godine tak kasni zato što sam ih sadila tek kasno na jesen
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:23
vijet je prekrasan, ja bih isto rekla da je iris, ali ako je visok sam 20 cm, možda postoji neka patuljasta vrste. No nije važno žuto plava kombinacija uvijek mi je u prirodi super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:55
E to je to SilveK.Ni moji nisu procvali još no mamini jesu.Danas sam ove uslikala kod nje. Meni su za sad samo nikli .Zgodni su mi sami listići sa tim svjetlim vrhom.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:57
A i pikaju... Moji bi trebali biti raznobojni...jedva čekam.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:24

SilveK ,kaj si to negdje kupila gomolje ili sjeme? Ja bi te u drugim bojama no nisam ih nigdje vidjela.Gdje si ti kupila?

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 16:00
Kupila sam u Gra-mi u Čakovcu. Oni uvijeki imaju super izbor lukovica i cvijeća po prihvatljivim cijenama, a i sobne biljke je kod njih puno isplativije kupovati nego u recimo Baumaxu. Čak bi mogla reči da su skoro upola jeftiniji. Jedino, misilm da sad te irise više nemaju, javim ti ako ih gdje spazim.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 20:30
Shasha, ja imam zute. I prvi su vani procvetali, cak i prije krokusa.
 
Za razliku od visokih irisa (perunika) koje imaju rizom, ovi imaju male, male lukovice. Prodaju se u jesen, zajedno sa lukovicama tulipana, zumbula... Dalmax je postavila fotku svojih zutih mini irisa na temi.
Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:39
Shasha to je PLAVA PRETPROLJETNA PERUNIKA
(IRIS RETICULATA)...smile84
Imam je i ja u vikendici, žao mi je da cvijeta sada kad ja nisam tamo... smile43

 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 20:35
nije mi jasno kako me uvijek pogodiš, to su mići irisići o kojima sam jučer pričala, imam ih punu vazicu a teta mi je na placu obećala slijedeću subotu donijeti lukovice da ih popikam u kopanjicu. Nisam nikad vidjela žute male irise. Mislim da ste do sad skužili da posebno volim žuuuuuto cvijeće. Aglaja prosim fino, bi ti meni nekak gurnula jednu lukovicu smile143
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 21:31
Franjica, vrlo rado, ali oni se sada niti vade, niti sade. Ako ih sad izvadim od njih nece biti nista. Moramo cekati da obrnu svoj jednogodisnji zivotni ciklus. S druge strane, ako ih ti sada i nabavis i posadis, od njih nece biti nista sve do sledeceg proleca (eventualno).

Kao sto nam je Donata napisala, to su predprolecne cvetnice. Sade se u jesen da bi cvetale u februaru/martu. I mi moramo to postovati. Kao sto postujemo vreme sadnje kukuruza i psenice.Wink

Ali pamtim tvoju zelju za sledecu sezonu.


Aglaja
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 21:36
Franjica, setila sam se necega. Ako ti je velika zelja da u svojoj kompanjici (ili kako vec) vidis nesto 'mini zuto', pokusaj nabaviti i posaditi ovog proleca letnje/jesenje safrane. Ima ih u zutoj boji.
Aglaja
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 21:36
Evo, procvao je moj prvi pupoljak:


inače, ovakvi bi još trebali biti:



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.