Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Perunike - Irisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Perunike - Irisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 21>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 18:29
Moji irisi hollandica se spremaju na cvjetanje,a vaši?Može i slika i podataka!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 20:17

Evo moje niske se zabunile i ponovo cvjetaju:





 
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 23:48
Imam malu"gužvu"u djelu di su mi irisi.Sad si mislim,smijem li ih porezazi,lišće naravno.Večina lišća se posušila no ja bi ih sve porezala.Smije li se to sad?I još nešto,malo su na gusto posađeni pa bi ih počupala i prorijeđeno posadila.Da to sad radim ili na jesen?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2009 u 09:40
Dok se u mojoj đunglici nisu pojavile voluharice i sve popapale (jadne gladne životinjice) ja sam i irise i perunike nakon cvijetanja ošišala, a puno puta sam ih selila u čudnovata godišnja doba (od proljeća do jeseni) i uvijek je to funkcioniralo. Dakle budući da ti Shasha i metlu da posadiš ona bi procvijetala - možeš ih slobodno i šišati i seliti.  Big%20smile 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2009 u 10:34
I ja sam svoje jučer povadila i upravo smišljam kamo ću s njima jer na ovom mjestu  gdje su dosad bili MM smetaju! UF, uf.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 10:42

Ok,selim ih i rezuckam.Ak zeznem,Teak bu krivacLOL

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2009 u 13:35
Molio bi kad bi mi netko objasnio razliku između Iris barbata i Iris germanica,hvala.
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 16:21

I imam jedno pitanjce.Rekla mi je Baka Bea da Irisi ensata u proljeće trebaju biti u vodi a u jesen ne.U jesen najviše pada kiša pa je to nemoguče.Dali oni mogu skroz biti u vodi?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 16:22
Ovaki će biti mojiTongue:

 
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 14:45
I Baka Bea dali irisi ensata smrzavaju
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 15:25
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Molio bi kad bi mi netko objasnio razliku između Iris barbata i Iris germanica,hvala.
 
 
Ja oko Irisa ne znam nista a ti ukucaj na google ime i jednog i drugog Irisa i sam ces doci do odgovora Wink...nekad ne treba previse ocekivati od zivota, vec sam pronaci odgovore WinkWinkTongue....
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:19
Irise obožavam i, uz 3 varieteta uglavnom u nijansama ljubičaste, nadam se da ću nabaviti još nekoliko željenih boja... no, ovdje sam vidjela još nekoliko divnih!!!
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 13:58
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

I Baka Bea dali irisi ensata smrzavaju


Ne smrzavaju se, zona 5-8. Režim izmjene vode i suhog uzgoja postiže se sadnjom u posude za uzgoj močvarnog bilja. Osigurati hranjiv supstrat kisele reakcije. Ujesen izvaditi iz vode i osigurati prezimljavanje na suhom i hladom mjestu.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 14:19

5-8 zona,a koja zona smo mi?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 14:31
Zona 5 od -23 do -28 st.C

Zona 8 od -6.7 do - 12.2 st C.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2009 u 20:52
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 10:35
imam pianje,posadio sam lukovičaste perunike (iris hollandica) i oni su sada nikli i čini mi se da će cvjetati,dli je to normalno,i na mojim irisima ensata iz decore buzet listovi skroz suhi,dali je to normalno,pozz
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 19:37
mi smo zona 6b
 konačno sam saznala da su irisi i perunike jedna porodica, imam nekoliko vrsta...
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 21:33
Dugo sam tražila mini irise i imam ih drugu godinu. Lukovice su toliko sitne da je dobro da sam ih uopće skužila prošle jeseni, a vjerojatno sam ih i malo preduboko posadila kada su samo 3 procvjetale
mini%20iris
Baka Bea, možete li po listu skužiti koje su? jesu to reticulata?  I boja im je više ljubičasta nego plava u naravi......
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 07:09
Reticulata su skupina irisa koji umjesto podanka imaju lukovice. Radi lakšeg snalaženja stručnjaci su ih podijelili u sekcije. Od njih su nastali brojni križanci, predugo bi bilo da ih navodim, pa na neko okupljanje donesem knjigu. To što su procvala samo tri nije čudno, Kad jednom cvatu može se dogoditi da slijedeće godine i izostane cvatnje dok ponovno skupe snagu, Možda procvatu ove što sad nisu. Zato više volim male mini perunike s podankom. Upravo su počele cvasti. Kao da je netko čarobnim štapićem smanjio velike I. barbata i cvatu svake godine sve više.
Teško mi je po slici procijenii visinu, čini mi se da su to one što ih zovu holandske i cvjećari ih koriste kao rezano cvijeće. One niske (10-15 cm) prvo naprave cvijet, a tek kasnije potjera, list, kao i kod šafrana. Kod njih mi se dogodilo da je slijedeće godine ipotpuno zostala cvatnja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.