Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Perunike - Irisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Perunike - Irisi

 Odgovori Odgovori Stranica  123 21>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Perunike - Irisi
    Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 16:49
Imam bele visoke irise. Bili su na sunčanom mestu, ali jedno drvo u blizini je poraslo pa su sada veći deo dana u polusenci. Da li da ih na jesen premeštam ili ne? Izgledaju dobro i ovde, cvetaju i lepo se razmnožavaju, samo ne znam šta im više odgovara polusenka ili sunčano mesto?
 

 

 

fotografije naših irisa pogledajte tu :

 

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 17:57
nema veze opstaju i lijepo cvjetaju i na suncu kao i u sjeni
bez brige voki
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 20:37
pa ako im je dobro i cvijetaju i tebi odgovara da na tome mjestu budu, nema potrebe za premještanjem.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 20:56
Trebao bi usporediti -najbolje po slikama- "naravno" prošlogodišnji cvijet i list....ako je cvijet mesnatiji
i veći, zdraviji a list širi i sjajniji onda ...mu je bolje u sjeni...Mada je iris ili perunika sadi najčešće uz jezera...stoga mislim da bi mu bilo bolje u sjeni gdje se zadržava više vlage...kod nas u dalmaciji se skriva u šumarcima...i to u rano proljeće ...više ga nema...



 

   
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2007 u 07:08
Hvala, hvala na odgovorima. Brzi ste i efikasni, samo takvi i ostanite
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2007 u 22:58
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2007 u 23:21
 NISAM ZNALA DA POSTOJI TOLIKO VRSTA IRISA- VIDJELA LJUBIČASTI I BIJELI.  PREDIVAN VRT ,ANDREA01.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 16:08
Pronašla sam jedan napušteni cvjetnjak, a u njemu puno irisa...
Dali netko zna kako se točno zove onaj kaj ima šatirano lišće, kakav cvijet...
Vjerujem da sam ga vidjela, ali sad mi nikako ne dolazi njegova slika pred oči... Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 21:33
Ima negdje,pod SLIKAMA cvijeća irisi.Tamo sam stavila slike i mislim da ima i taj sa šarenim listovima. Ja imam onaj koji plavo cvate iako mislim da ima i u drugim bojama
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 22:06
Onda bum ovak rekla, nek samo lijepo cvate, nije bitna boja... LOL Imal bu lijepši dom nek je sad onaj drač kojem sam ih otela... 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 22:47
tako jeeee,živo govornik
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2007 u 16:00

Ovo je sazrelo seme belog irisa. Da li neko zna kada se seje, mislim da je sada već kasno za setvu, a ne znam da li će seme zadržati klijavost do proleća?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2007 u 22:01

Zakaj nebi zadržalo klijavost?Pa svako(koliko ja znam) sjeme barem do proljeća zadrži klijavost.Zato se i sakuplja kroz ljeto a sije u proljeće.Wink

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 12:59
Znam da amarilisi jako brzo gube klijavost i da ih je najbolje posejati istog dana kada se uzme seme sa majčinske biljke, a za irise nemam pojma, jer ih do sada nisam nikada sejao iz semena, a kada je već seme sazrelo vredi probati.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 22:37
Pa probaj.Nešto posij sad a nešto ostavi za proljeće,da vidiš.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 07:07
Učimo se na sopstvenim iskustvima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
green-coloris View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 28 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje green-coloris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 00:57
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Trebao bi usporediti -najbolje po slikama- "naravno" prošlogodišnji cvijet i list....ako je cvijet mesnatiji
i veći, zdraviji a list širi i sjajniji onda ...mu je bolje u sjeni...Mada je iris ili perunika sadi najčešće uz jezera...stoga mislim da bi mu bilo bolje u sjeni gdje se zadržava više vlage...kod nas u dalmaciji se skriva u šumarcima...i to u rano proljeće ...više ga nema...



 

   
To zavisi do vrste. U dubrovniku uglavnom raste po kamenjarima, gdje ima jako puno sunca. Jako ih puno raste i uz more ( jako blizu mora, jači valovi bi mogli doći do njih ).
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 13:34
Bas sam se razocarala:
Kupila sam lukovice zutog irisa sa prosaranom sredinom i imam sta i vidjeti: pa to patuljasti iris jedva se maknio od zemlje, tako mi i treba kad ne gledam i ne citam karakteristike nego samo sliku-uvjek pise i duljina stabljike smrc:

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 13:37
a slikala sam vam ga pored vrecice sjemenja (pjetlova kresta) tek da mozete vidit o kojim dimenzijama se tu radi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:10
Predivan jeeeeeeee.A koji bi ti Dalmax?Ja imam visoke žute.Pogledat ću di si slike da vidiš koje imam pa ti pošaljem.
E zašto si ga iščupala?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.