Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 18>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 19:30
Ma, neću na izložbu s njima. Svakako da ne znam što sam kupila, vidjela na izlogu i kupila. Slatke su one meni i ovako ako im se ne može pomoći. Hvla ti draga na informacijama, kad imamo tebe onda se bar ne moramo mučiti tražeći razloge i experimentirajući pinciranjem i sl.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 00:58
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Ne znam koliko male planiraš, ove moje sve do nedavno stajale su u malim teglicama (9cm) i počele su se savijati i žutiti. Mislim da će im na sjevernoj strani biti dobro. Moje stoje na zapadnoj strani, ali od garaže imaju dodatnu sjenu tako a sunce imaju kratko ujutro i onda su cijeli dan u sjeni. Imam dojam da im paše, bar po listu.
Moje su sad u kontejnerima 12x12 u mješavini komposta i perlita, smješteni tamo gdje su i bili, u sjeni!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 16:21

Ovo je jedan hibrid impatiensa, zove se gracija i vrlo je prikladan za uzgoj na osuncanim terasama, kao sto je kod mene. Ne rsate nesto visoko, potrebna mu je mala saksija, ali cvjeta neumorno i po ovim vrucinama, sve do prvih mrazeva. A moze i u kuci, kada se unese zimi, da bude dva-tri mjeseca ako je na prozoru.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 18:45
Da spada u impatinese znala sam od ranije, ali za naziv gracija nisam. Kod nas ovaj cvijet zovu vinka, vinkica isl.

Ja u vrtu imam razne boje i zaista su vrlo zahvalne.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 13:01
Imala bih jedno pitanje...imam nekoliko vodenika...i dvije su mi čudne, kao da venu! Uopće ne znam što im se događa...samo su se listići odjednom svenuli kao da će se osušiti!Što bi im moglo biti? nisu na direktnom suncu.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 14:24
Majdaaa ako su listovi suhi, biljka je žedna, ako su mlohavi onda bi moglo biti previše vode, a ako su kovrdžavi imamo bolest, najčašće biljne uši.

Bilo bi dobro da stavite sliku jer ni najiskusniji neće znati dok bar ne vide fotografiju.

Ako je biljka mokra dolazi do brzog truljenja i propadanja. Ja u takvim situacijama izvadim podložak i ne zalijevam par dana čekajući oporavak.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 22:58
Pa, probat ću uslikati sutra...nije bila premokra...probala sam...kao da se listovi suše...zalila sam jer mislim da je možda trebala vode...vidjet ćemo sutra što će biti..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 00:25
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:


Ovo je jedan hibrid impatiensa, zove se gracija i vrlo je prikladan za uzgoj na osuncanim terasama, kao sto je kod mene. Ne rsate nesto visoko, potrebna mu je mala saksija, ali cvjeta neumorno i po ovim vrucinama, sve do prvih mrazeva. A moze i u kuci, kada se unese zimi, da bude dva-tri mjeseca ako je na prozoru.
 
Ovo je kod nas poznato kao vinca ili catharanthus roseus, madagaskarski zimzelen, vinca rosea
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 10:00
evo poslikala sam....pomagajte...što joj je?








Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 13:16
prosirilo se i sve vodenike su mi otišle... :(
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 08:24
Majdaaa,jos ih mozes spasiti ako ih nisi pobacala.....u pitannju je napasnik....grinje trips ili nesto slicno...ove godine sam i ja ovako prosla.....poprskala sam VERTIMEKOM,pa za dva dana osisala makazama na pola od pocetne duzine...brzo su se oporavile a sad vec i cvetaju Wink

Znaci, ako nisi bacila uzmi neki jaci insekticid,mozes i CONFIDOR,poprskaj i opet ces se radovati preslatkim sveticima.

Zao mi je sto sam tek sad videla ovaj tvoj problem....
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 10:14
da si barem ranije vidjela...imala sam ih puno...ostala mi je samo jedna...špricala sam s nekime ali ne znam kako se zove trenutno.Jel se te grinje hvataju samo za vodenike ili postoji opasnost da se proširi na trubice i muškatle?Pitam jer ako bi se širilo onda moram obavezno sve išpricati!
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2012 u 11:11
Mislim da ću i ja uskoro proći kao Majdaaa. Moje vodenike uzgojene su iz sjemena i nikada nisu bile neki ogledni primjerak lijepo uzgojene biljke, ali su lijepo cvjetale, pa se loš izgled lista u to utopio.
Sve je pasalo do povratka s odmora. Mislim da nisu redovito zaljevane, odnosno da su zaljevane samo kad počnu venuti. Sad je na meni da spasim bar od svake boje po jednu reznicu, a ne znam kako kad su dosta slabe. Odnosno, one su velike, ali list imaju samo na vrhovima. Mislim da je sve to krenulo na miliun bels. Zaniljibo posađen između dvje potunije kojima nije naštetilo, ali iste simptome vidim na dalijama, vodenikama i milion bels koji je prvi obolio. Provjerit ću kojim insekticidom ih je suprug špricao, ali me zanima i to orezivanje. Je li bolje ošišati pa špricati ili obrnuto.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 11:43
Kod mene su prvo vodenike stradale,i po neka muskatla,ali posle prskanja CONFIDOR-om 1,25g na 4L vode sve je ponovo zivnulo.Ja sm sve poprskala u dvoristu radi preventive...

Sto se tice sisanja vodenika,ja sam prvo osisala pa prskala...ove godine koliko cujem puno njih ima problema sa njima....moje su prilikom sisanja ostale bez i jednog lista Cry,golo granje ,i opet su kao nekad,pune cveta....

Ajde cure na posao smile106

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 11:52
Ma da, poznato je meni da one podnose šišanje u svako doba, a dokaz tome je samo pinciranje koje im zaista godi ako želite imati bujnu bilju. Ja sam mojima prije par dana skinula uvelo lišće i po neki žuti vrh, ali očito nije dosta. Sutra žu kupiti ovo sredstvo, ošišati i poprskati vodienike i vjerujem da će još dugo cvjetati. Nekad su mi cvjetale sve do mraza. Hvala Olja.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 12:16
koliko su velika ta pakiranja CONFIDORA? I koliko košta to sredstvo? Ja jesam pošpricala s neki sredstvom, ali ako ovo nije preskupo....pošpricat ću i time :)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 18:04
Ove sam godine imala prekrasne duple vodenike, samo što je za njih bilo pretopl ljeto, jednostavno su i u debelom hladu zakuhale. Neznam da li ima smisla sačuvat ih za sljedeću sezonu, ali definitivno ih više neću nabavljat iako su mi prirasle srcu. Previše truda za goli opstanak

Dovoljno je bacit pogled na travnjak iza ovog kotlića i vidjeti kakvo je bilo ljeto koje nas napušta...pakleno!

 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 20:26
Vodenike budu prekrasne...ali čim im nešto zasmeta brzo propadnu! Ja svoju nisam niti jednu spasila.Jako ću dobro razmisliti hoću li ih sljedeće godine posaditi!
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 17:25
Moje su također sve propale, ostale su samo stabljike. Nakon što sam se vratila s godišnjeg, one su opet izbacile zelene listiće. Sada nekako miruju, možda nešto i bude od njih. Voljela bih ih spasiti preko zime, samo ne znam "proceduru". Ako ne uspijem, mislim da ću kao i Majdaa, razmisliti o sadnji druge godine. A bile su tako lijepe i zdrave
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 16:15
Koje su šanse da ih sačuvam za iduću godinu i na koji naćin?

Pomagajte cure drage, molim vassmile43

 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.