Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 18>
Korisnik
Poruka
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 11:40
e da još jedno pitanje...moram li i njima otkinuti vrhove tj.pincirati ih??????
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 00:13
Kolko se sjećam Olja je maherica u sijanju i uzgoju vodenika . Moje posijane krajem ožujka presadila sam u cvjetnjake i za sada s dva listića napreduju i koliko vidim i jednostruke i one camelia su se "primile" Isto me zanima dal se vrh mora otkidati da se stvore grmići bogati . Plz pomoć iskusnih
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 00:18
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:


Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:

evo mojih vodenki


[IMG]http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/796be262-DSC06391.JPG" width="640" alt="vrtab" />

[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />



Kad narastem i ja ću imati takve vodenike :D

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:46
jel ima negdje sjemena za nabavitTongue meni ne uspijevaju na balkonu, pa bi probala u vrtu uzgojiti
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 23:40
Ja sam ih kupila u jednoj i jedinoj polj. apoteci u mom selu tako da će ih biti i kod tebe ipak si ti u većem gradu.Ako nema šalji pp pa ću ti poslati.
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 17:15
jedno je malo kasno sada za sijanje. dok niknu i porastu biti će dosta kasno i jako vruce.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 20:35
ivana ma nije kasno .kod mene niću još puno kasnije pa prekrasno cvijetaju.čak one koje niknu jako kasno unesem u kuću i cvatu cijelu zimu.
po velikoj vrućini ih unesi u hlad.ako sadiš u zamlju odmah ih posadi na mjesto gdje ima hlada
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 11:48
onda ne treba čekati nego krenuti na sijanje
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 11:59
Ovo su moje prve vodenike
Malo su lošijeg izgleda, kad sam ih kupila rekli su mi da su uhvatile vode po lišću i cvijetovima, ali ja se nadam da će narasti i da će se lijepo razgranati.
Trebam li micati ocvale cvijetove s njih?

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 06:21
nisu ove vodienike lošeg izgleda. ovo je stvarno lijepa mlada sadnica.
 
ubrzo ce izrasti  u predivn grm. možeš ćak pokidati sve cvijetice da se prije razgrana ali to nije obavezno. a ocvjetali cvjetici ce sami padati i nemapotrebe za kidanjem, ali ako imate vremena slobodno to možete napraviti i raditi :o)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 00:32
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

ivana ma nije kasno .kod mene niću još puno kasnije pa prekrasno cvijetaju.čak one koje niknu jako kasno unesem u kuću i cvatu cijelu zimu.
po velikoj vrućini ih unesi u hlad.ako sadiš u zamlju odmah ih posadi na mjesto gdje ima hlada

sad ću ih posijati jer mi je stiglo sjeme od vijolicesmile78
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:37
bez brige još će one krasno cvasti
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 23:04
U ožujku sam kupila sjeme i posijala vodenike. Izniklo ih je dosta i sad su visine negdje oko 2 cm. Nisam ih pikirala. Problem mi je mjesto sadnje. Dvorište je uvijek jednim dijelom na suncu. Smije li vodenika ipak jedan dio dana biti na suncu ili zahtjeva stalni hlad. Ne znam ni koje su visine, boje, ništa nije pisalo. to će biti iznenađenje. Do sad sam ih uzgajala iz pelcera, a prvi put sijem.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 09:10
po mojem iskustvu mogu i na sunce,ali najbolje im je malo sunca, malo sjene.ako su stalno u hladu onda rastu u zrak i slabije cvijetaju
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 11:30
Hvala ajama. Moja okućnica i jeste upravo takva. Malo sjene malo hlada, osim na južnoj strani gdje sunce duže traje pa tamo neću ni saditi.

Ja sam prethodnih godina uzgajala jednu vrstu vodenike na način da bih od jedne stare, koju sam sačuvala od prethodne godine, uzela reznice, stavila u vodu pa u kljljiće. Pincirala bih svako malo i dobila prekrasne gmiće. Kad se lijepo formiraju sadila sam ih kod svekrve u žardinjere koje su smještene u dvorištu ispod borova, lijepa hladovina. To je bilo nešto za nevjerovati. Prošle godine nisam uspjela sačuvati staru i potpuno sam ostala bez nje. Pokušat ću nešto takvo sada napraviti u svom vrtu. Imam dosta presadnica i posadit ću ih na sve strane pa ćemo vidjeti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 11:44
samo ti posadi bit će one dobro
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 14:39
Dio već posađen, kad procvjetaju gldedat ćemo sličice
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 14:26
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 14:34

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 18:28
Preslatke su!!!
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,174 sekundi.