Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
Korisnik
Poruka
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 21:03
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

smile227 ovo prvi put vidim!!!!!!!!!!!!!kod nas sam naisla samo na ove standardne,predivne su ti!!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 21:06
jako lijepe duple vodenike
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 11:26
Bebolina i Silvestra, lijepe su vam vodenike. Ove duple su stvarno slatke
Moje isto lijepo rastu i cvijetaju, uživam u njima
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 14:39
Wink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 17:28
Moje duple su još sasvim malecke, ali dajmo im vremena da narastu i da ih mogu normalno zalit a da ih voda u kombinaciji sa zemljom svaki puta uprska po cvjetićima.
Slatkica malaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 21:03
Cakane su ti Bebolina.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 23:56
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Cakane su ti Bebolina.
Nadam se da će im se sviđati kod meneEmbarrassed
Posadila sam ih u hlad ispod magnolije, tamo gdje je ostalom cvijeću pretamnoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 14:44
Vodenike koje sam uzgojila iz sjemena i presadila u vrt jako sporo rastu. Imaju čak i male pupove, ali se ne razvijaju. Ili su to niske, patuljaste vrste ili im je možda smetala ova učestala kiša. Ujedno su mi se na listovima pojavile bijele fleke, kao da su zaljevane kloriranom vodom. Istina, isprskane su i blatom od silne kiše. Najviše se plašim pepelnice, što bi to moglo biti, ako treba postavit ću sliku pa da pogledate i savjetujete me.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 23:08
Ove godine dvije vodenike krasit će uglove na terasi. počela je cvjetati:
 
 
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 14:44


Evo i mojih ljepotica, neprekidno cvatu i uživam u njima
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 14:52
Ma tako su ljupke. Moje koje sam sijala počele su cvjetati. Nekoliko biljčica posadila sam u žardinjeru, da vidim kako će se tamo razvijati i gle, čuda, već su to mali lijepi grmčići puni cvjetova, za samo tjedan dana. Ostale, koje se pate u vrtu možda prebacim u žardinjere jer mi ih žaao.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 15:22
zribal, možda su u vrtu na previše sunca pa im ne paše? Ja svoje držim na balkonu na prozoru, u sjeni su skoro cijeli dan.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 19:25
Prošle godine imala sam vodenike i u vrtu i u cvijetnjaku, odnosno žardinjeri. Sve vodenike su bile u hladovini i imale samo na trenutak malo sunca. Bile su krasne sve osim onih u vrtu, nisam otkrila zbog čega.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 19:39
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Prošle godine imala sam vodenike i u vrtu i u cvijetnjaku, odnosno žardinjeri. Sve vodenike su bile u hladovini i imale samo na trenutak malo sunca. Bile su krasne sve osim onih u vrtu, nisam otkrila zbog čega.
Isti problem imam i ja! One posađene direktno u zemlju su male, kržljave, dok one koje su u teglici napreduju izvrsno. Nije riječ ni o lošijoj zemlji, ni o manje vode, sve imaju isti tretman.
Jedna žardinjera koja je na jutarnjem suncu je isto tako jadna. Danas sam je preselila u debeli hlad pod kiwijem

Koje gnojivo vole??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:17
bebolina, prekrasne su
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 14:28
[/IMG]
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 14:30
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 14:43
Svake godine posadim koji impatiens, lijepo izgleda, volim njegovo cvijece metalnog odsjaja. Sadim obicne, "primitivne" vrste zbog moje jako osuncane baste. Ovi primarni bolje podnose direktno sunce i zegu nego hibridi.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 19:38
Jako su ti lijepe, Zelena oaza :)
A s mojima se nešto događa, ne mogu dokučiti što. Prekrasno su cvale, bile su zdrave i u zadnje vrijeme klonu. Imaju isti tretman kao i do sada. Svi pupovi počinju po rubovima tamniti i na kraju otpadnu. Imate li kakav savjet?   
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 20:09
Da nije malo više vode no što trepa. Provjerite podložak, često voda zaostane u njemu. Vodenika voli vodu, ali kap viška ju zna uništiti.

Ja sam ove godine prvi put sijala vodenike, zadovoljna sam habitusom biljke, ali bih voljela da malo intenzivnije cvjetaju. Možda sam trebala pincirati, je li sada kasno.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.