Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 18>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 16:28
kad ono predivna kolekcija duplih vodenika koje svakako treba pogledati.
 
ps. zelena oaza, dobro nam došla i ugodno je čitati tvoje postove :o))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 16:39
zelena oaza već sam ti zaželjela dobrodošlicu i izmjenili smo nekoliko postova, tvoje znanje je neupitno i drago mi je što si s nama, u ovaj forum sam se i ja nedavno uključila iako sam ga dugo pregledavala kao nečlan i crpila znanje . Stvori svoju temu recimo u moj vrt u slikama tako da vidimo tvoje bogastvo na jednom mjestuThumbs%20Up a i dalje se javljaj na pojedinim temema.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:23
dobro nam došla u cvijetno društvo i veliko ti hvala na savjetima, koji zlata vrijede

Mogu samo citirati bebolinu   
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 12:23
Aralija, planiram tako nesto, ali prvo da sredim slike u kompu koje su razbacane na sve strane. Ja mnogo imam cvijeca, sredjujem i tudje terase i dvorista, radnje, izloge, imam jako puno cvijeca pa uz to jos i moje slike od presovanog...moram prvo sve to da dovedem u red. Dok se malo snadjem ovdje, slucajno sam naletjela na ovaj forum, pa dok vidim kako sve funkcionise. Mislila sam otvoriti temu o pitanjima, znam da ljude najvise interesuje ako u uzgoju krene nesto naopako, pa da vam budem od neke koristi.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 13:20
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:





kad ono predivna kolekcija duplih vodenika koje svakako treba pogledati.
 
ps. zelena oaza, dobro nam došla i ugodno je čitati tvoje postove :o))

Hvala, nadam se da cu vam biti od koristi.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 13:56
Zelena oaza, ovo je jako lijepo od tebe. Većina nas je ovdje potpunih laika i tako željnih znanja kako bi naše biljčice zablistale punim sjajem. Svaki savjet, a osobito kad dolazi od stručne osobe, nama je neprocjenjiv. Hvala
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:16
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

kad san vidila bebolinine slikice na str 11 - pomislila sam "Bože dragi,zašto bebolina na temu o vodenicama stavlja slike od ruža???"   
Ružica za tebesmile156

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:20

Vodenike posađene u teglicama su odlične, dok one posađene direkt u zemlju i nisu baš nešto. Čim ulovim malo vremena, selim ih u teglice!

Ovoj pak hladovina pod kiwijem ne odgovara. Razmišljam gdje je premjestit zajedno s kotlićem u kojem je

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:28
Bebolina, lijepo izgledaju na slici. Nasla si im dobro mjesto, jer impatines inace hoce svjetlo ali ne i direktno sunce, narocito ove vrste sa duplim cvjetovima. Dobro si primijetila da bolje raste u saksijama...da...on voli da stvori mikroklimu, a sem toga ukoliko ga sadimo u manjim saksijama, vise ce potjerati iznad zemlje, jer na "otvorenome" vise ide u korijen i tek kad se "zadovolji" rastom korijena onda pocinje sa razvijanjem stabla, lisca i na kraju cvjetova. Imaptiens nije biljka za uzgoj na otvorenome.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 15:43
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Bebolina, lijepo izgledaju na slici. Nasla si im dobro mjesto, jer impatines inace hoce svjetlo ali ne i direktno sunce, narocito ove vrste sa duplim cvjetovima. Dobro si primijetila da bolje raste u saksijama...da...on voli da stvori mikroklimu, a sem toga ukoliko ga sadimo u manjim saksijama, vise ce potjerati iznad zemlje, jer na "otvorenome" vise ide u korijen i tek kad se "zadovolji" rastom korijena onda pocinje sa razvijanjem stabla, lisca i na kraju cvjetova. Imaptiens nije biljka za uzgoj na otvorenome.
Hvala ti draga na ovom postusmile211
Sutra sele u malene vazice, pa nek se žale ako smiju i imaju komeLOLTongueNažalost, nemam uvijeta za držanje ljeti cvijeće u kući, klimatiziran je svaki kutak, tako da su vodenike osuđene na ostanak u dvorištu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 16:13
Bebolina, možeš ih posaditi i u dugačke žardinjere po više biljaka, ovisi što želiš postići. Ja se ne mogu posaditi mojima kao Zelena oaza jer su njezine extra. Ali evo pokazat ću ti kako moje izgledaju. Sama sam ih uzgojila iz sjemena i nisam nezadovoljna. Voljela bih da malo intenzivnije cvjetaju, ali čini mi se da hoće. Vjerojatno ću ih ovih dana pincirati da budu još gušće, a onda će biti i više cvijetnih izbojaka.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 16:18
Zribal, htjela sam s njima popuniti sjeverni dio dvorišta gdje rijetko šta zbog sjene uspjeva. Presadit cu te ljepotice u male teglice i jednostavno ih vratiti zajedno s teglicom tamo gdje su i bile.
Nadam se da će im biti dobro...
Prekrasne su ti žardinjereClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 16:28
Ne znam koliko male planiraš, ove moje sve do nedavno stajale su u malim teglicama (9cm) i počele su se savijati i žutiti. Mislim da će im na sjevernoj strani biti dobro. Moje stoje na zapadnoj strani, ali od garaže imaju dodatnu sjenu tako a sunce imaju kratko ujutro i onda su cijeli dan u sjeni. Imam dojam da im paše, bar po listu.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 17:47
zribal zar je zaista potrebno pinciranje ovim ljepoticama... na slikama izgledaju zaista ljepo i gusto
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 18:09
Zribal, izgledaju dobro. Guste su i sto je najbitnije prekrile su povrsinu sanducica. Nedostaje samo malo vise cvjetova ali to ces postici prihranjivanjem ili treba malo sacekati da prodju ove vrucine. Na ovim temperaturama i biljke (vecina njih) samo prezivljava. Vidi se da su zdrave, sto je najbitnije.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 18:17
Ova biljka je na jakom suncu, vec su listovi poceli da zute, ali cvjeta intenzivno, mada ne dopada mi se impatines koji nema zdravu, zelenu boju lisca. Tek na njima cvjetovi jarkih crvenih, rozih, bijelih ili ljubicastih boja dolaze do izrazaja.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 18:29

A ovo je hibrid "Gvineja" koji ima ogromne cvjetove i tamno lisce. Jako je komplikovan za uzgoj u nasim uslovima.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 18:36

Ovo je imaptiens divne boje mesa, izmedju narandzaste i crvene. Slikano je nocu pa boja nije dosla do izrazaja.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 18:49
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Zribal, izgledaju dobro. Guste su i sto je najbitnije prekrile su povrsinu sanducica. Nedostaje samo malo vise cvjetova ali to ces postici prihranjivanjem ili treba malo sacekati da prodju ove vrucine. Na ovim temperaturama i biljke (vecina njih) samo prezivljava. Vidi se da su zdrave, sto je najbitnije.


Zato ja i pitam. One su zaista lijepe i zdrave, ali vrlo malo cvjetaju. Mislila sam da ću pinciranjem postići da se stvori više cvjetnih stapki, jer ih prihranjujem svaki tjedan. No, ne bih riskirala da pinciranjem uništim cijelu biljku, radije bih je ostavila ovakvu jer nisam nezadovoljna, ali znam da to nije ni dio onoga što ona daje, kao što se vidi na slikama Zelene oaze.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 19:08
Nedostatak cvjetova moze biti i do vrste, ko zna koju si uzela. Ako se duze vrijeme od jedne te iste biljke uzimaju mladice, onda biljka biva siromasnija. Najbolje su F1 generacije, znaci prva generacija nastala nakon ukrstanja. Sve iza nje su siromasnije. Nije lako sa hibridima, a danas ovo sve sto se prodaje po pijacama i cvjecarama su hibridi, tesko je naci primarnu biljku kakvu su uzgajale nase bake.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.