Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 07:42
Sta znaci obicne andrea? Koje su to obicne? Jer kontam za iduce ljeto da posadim vodenike tu doli u dvoriste ispod ovih stabala koja mi sad prave toliko lisca...posto one vole hlad tu bi im bilo dobro. Pa bi me zanimalo sta znaci obicne..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 16:35
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

Sta znaci obicne andrea? Koje su to obicne? Jer kontam za iduce ljeto da posadim vodenike tu doli u dvoriste ispod ovih stabala koja mi sad prave toliko lisca...posto one vole hlad tu bi im bilo dobro. Pa bi me zanimalo sta znaci obicne..


Hibrid "Nova Gvineja" ima duguljaste listove koji mogu biti zeleni ili brončani, a cvjetovi su veći nego kod obične vrste "sultani".
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 00:20
Pročitala sam da se dobro slažu sa anđeoskim trubama pa da se mogu sadit ispod njih (doduše malo mi je nejasno zbog obilnog sunca koje trube voole ali eto).
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 07:14
A Hele vjerojatno se misli andjeoske trube na sunce, a vodenike ispod njih u hlad. 
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 20:16
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

A Hele vjerojatno se misli andjeoske trube na sunce, a vodenike ispod njih u hlad. 

      Da samo mi se čini da pod mojima nema nekog hlada. Mislim da kod mene ne bi išlo. Ja svoje trube pržim na suncu (naravno u sezoni).
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 20:22
Hmm, pa sad kad razmislim, ispod andjeoskih truba koje sam ovuda vidjela isto bas nema doli hlada....hmm...zato cu ja njih ispod ovih mojih stabala, tu je u ljeto debela hladovina...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 12:05
Dina, Aurora, u govoru cveca, pokloniti impatiens znaci: “iskreno cu te voleti”.


Aglaja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 19:44
odoh odmah sutra sebi da poklonim
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 21:09
Ali ja sam, Dina, ovo napisala zato sto si ti vec dobila na dar ovaj cvet i tako otvorila temu.

Aurora je, cini mi se, na ovaj nacin vec iskazala iskrenu ljubav prema samoj sebi.
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 21:25
aglaja, pa sta ti mislis da sam ja narcis?? smile96
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 10:52
Kad anđeoska trublja desegne visinu od 3-4 metra onda ispod nje ima hlada... inače se ona formira kao kišobran....vjerovatno su mislili na te velike anđeoske trublje...smile89
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 16:23
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Ali ja sam, Dina, ovo napisala zato sto si ti vec dobila na dar ovaj cvet i tako otvorila temu.

Aurora je, cini mi se, na ovaj nacin vec iskazala iskrenu ljubav prema samoj sebi.[IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />


upravu si ali cu ga sama sebi ovaj put kupiti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 13:08

...ja imam ovo predivno cvijece ali u bijeloj boji, rado bih stavila slikice ali su sada totalno neugledne jer ih prvi mraz skoro unistio pa ne lice ninasta...nisam ih na vrijeme unjela u kucu.

Inace Dina, moje su bile jedno vrijeme u kuci i predivno su cvale i napredovale kasnije sam ih iznjela van ali im ona zega i vrucina nije pasala pa su cvijetovi bili manji. Probaj ih drzati u kuci, mislim da ces uspjeti.Vani im je najbolje u polusjeni ili u nekom poluhladu ali sam to kasno saznala ove godine.
Na proljece ih obavezno kupujem jer su predivne i jako brzo i puno cvatu!
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 15:32
koliko dugo traje cvit ove biljke? kako me preko dana nema doma, izgleda da ima samo pupoljke, jer još ništa nisam vidila otvoreno, osim kad sam je kupila.


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 23:03
Dina, jeli uspjela biljka prezimiti?
Arwen, cvijet se vidi par dana, nije da se zatvara, barem koliko me sjećanje prati.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 23:59
svi pupoljci na mojoj vodeniki su otpali.... Cry
a svako malo otpadne i pokoji listić.....
u kakvim uvjetima borave vaše?

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:52
Evo još jedan lijep cvijet!!!
 
Stavila sam je pod balkonsko cvijeće, jer je kod mene na balkonu...
 

Vodenika - lat. Impatiens

Vodenika je ljetnica koja se svojim žarkim bojama i bujnom cvatnjom predivno ističe u polu sjenovitim i sjenovitim mjestima. To je biljka koja obožava vlažna tla i vlagu, ali pripazite sa polijevanjem da korijen ipak ne bi bio skroz u vlazi.

Naraste visine 15- 30 cm a sadi u razmacima od 20-30 cm, i radi snažnijeg efekta sadi se više biljaka zajedno i raznih boja(Ja ih uglavnom sadim tako da bude kontrasta između njih tako da se istaknu sve boje, tamnije pa svjetlija, tamno crvena-roza, ili pak vise boja bez simetrije i slično).

Prikladna je za vrtove, travnjake, gredice , obrube balkonskim posudama( ima ih i puzavih vrsta koje su novitet na našem tržištu).

Cvijetovi dolaze u bijeloj ,narančastoj, ružičastoj, crvenoj, purpurnoj, ljubičastom boji sa jednostavnim ili duplim cvijetom, te postoje dvobojne vrste cvijeta, crvene, narančasta, ružičastoj u kombinaciji sa bijelom.

Ne zaboravite ova biljka treba dosta polijevanja, volji prehranjivanje sa gnojivom i ne voli biti izložena žarkom suncu.

 

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 18:24
Prekrasno, prekrasno, i moje su u hladu, ali u vrtu.
Ova dvobojna je fenomenalna.
Proljeće tekst je super, samo tako nastavi.
Uvijek me zanima koliko je biljka visoka, radi eventualnih kombinacija što staviti ispred ili iza nje, a nikad ne znam na koju razdaljinu posaditi jednu od druge.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 08:52
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Prekrasno, prekrasno, i moje su u hladu, ali u vrtu.
Ova dvobojna je fenomenalna.
Proljeće tekst je super, samo tako nastavi.
Uvijek me zanima koliko je biljka visoka, radi eventualnih kombinacija što staviti ispred ili iza nje, a nikad ne znam na koju razdaljinu posaditi jednu od druge.
Triša ja bih onako odokativno rekla nekih 20-tak centimetara ili možda malo više naraste i jako se razgrana, tako da ako hoćeš staviti još nešto moraš imati veliku teglu!!!
Tongue
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 08:27
Vodenike su vam predivne. Ja sam posadila svoje u vrta prije 15-ak dana. Vidim da izgledaju nekako slabe iako ih redovito zalijevam. Ima dosta pupova cijeća ali manje listića od kojih su neki i požutili. Dali to tako mora biti dok se ne prilagode ili nešto krivo radim??
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.