Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 18>
Korisnik
Poruka
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 08:49
možda su previše na suncu one ti vole hladovinu ili polusjenu negdje ispod nečeg
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 08:53
Nadam se da će moje uskoro krenuti jer sam ih posijala na jedno "simpatično" mjesto.Kada krenu poslikat ću ih.
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 17:02
Jako su vam lijepe vodenike.  Thumbs%20Up

To je jedna od vrsta cvijeća koje ne mogu imati zbog položaja stana. Jednostavno kad po ljeti zagrije i na mjestu u kutu balkona gdje sunce dođe tek kasno  popodne, one se jadne sve sprže onako nježne..


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 23:18
Flora moje budu na terasi koja je cijeli dan na suncu i prošle godine su bile prelijepe, mozda je problem u nečem drugom???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 09:57
Meni su baš rekli da mogu biti u hladu u vrtu i tako sam napravila, sunca imaju samo kad je na zapadu - možda sat vremena i predivne su mi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 20:15
Proljeće, doista ne znam. Sadali sam ih 2 puta unazad nekoliko godina i jadnice bi kad u 7. mjesecu zapeku vrućine i beton se oko njih zagrije i uz dosta vlage bile tužne s tek pokojim cvjetićem. Tako sam od njih odustala i sadim druge biljčice za koje vidim da im paše na mom balkonu.
Jedino da ih probam opet kupiti i sada staviti na mjesto gdje bi imale više zraka. Nisam ih stavljala na ogradu zbog bojazni od previše sunca, a izgleda da im je u tom sjenovitom djelu pak jednostavno prevruće, jer ustvari tamo baš i nema cirkulacije zraka.

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 19:56
Lijepa i Zahvalana..ako se desi da je nisi na vrijeme zalio,dovoljno je malo vode i ona je vec na nogamaTongue..
Ako i ne uspijem sacuvati je,sledece godine je kupujem ponovo..samo koju vaznu viseBig%20smileWink!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 17:15
Sve me više vuku te Vodenike - moram ih nabaviti ovo proljeće.
Proljeće tvoje su predivne!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 12:57
stvarno su krasne....moja ih je mama uvijek imala u kuci na prozoru...i cvale su kontinuirano....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 10:32
dobila sam sjeme i posijala....nadam se da će nikniti pa da i ja na ljeto uživati u ovom cakanom cvijeću
 
pročitala sam da ne podnosi mraz ali ako se prije toga ošiša i unese u kuću da može prezimiti i na godinu ponovno cvjetati.....da li je netko probao to napraviti ?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 18:25
jako lako ih je ožiliti - reznica se stavi u vodu dok pusti žile pa se posadi u zemlju

ja sam jednu godinu, bilo je kasno ljeto, tako uzela par grana i prezimile su u pitaru sa zemljom, u zatvorenom prostoru - negrijanom
cijelu zimu su bile ok, cvjetale, baš sam im se divila
... sve dok ih nisu napale uši
onda im je brzo došao kraj
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 08:12

Jučer sam posijala vodenike, sjemenke sam skupila od svojih lanjskih, zanimljivo sve su imale sjemenke osim onih crvenih.

Ako ne uspiju ove posijane napravit će kao i prethodnih godina - kupim od svake boje po jednu sadnicu, kad se malo razrastu otkinem grančice i razmnožim, vrlo lako puste žile u vodi.

 

 

Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 13:53
I ja sam ih posijala prije 14 dana. Ovih dana čekam prve biljčice.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 16:20
Ja od svojih nisam uspjela sakupiti sjeme, ne znam zašto. Sada vidim da sam ih možda trebala unijeti u kuću, možda bi prezimile. Ništa čekam biljkice gotove-neću to sijati, ionako imam previše toga. 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 11:06
curke/dečki bok. i ja sam svoje posijala neki dan. kolko im treba da izađu? kaj mislite jel budu za ovo ljeto ili sam zakasnila?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 11:14
Nisi zakasnila sa sijanjem, ali ja sam lani kupila sjeme i nisu mi izrasle, ove godine posijala sam sjeme koje sam sakupila od svojih (prije sedam dana, još se nisu pojavile, vidjet ćemo)
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 12:10
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

ali ja sam lani kupila sjeme i nisu mi izrasle
joooj moje su kupljene, valjda bude nekaj..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 18:52
Moje iz sjemena nisu isto izašle, nego sam se poslije čudila, jer su izašle one visoke vodenike, koje mi zovemo lepi dečki, bit će da su zamjenili sjeme kod pakiranja, jer ja lepe dečke nisam kupovala ni sijala.
No ove godine imam svoje sjeme oni izvrsno podnose predjele u hladu, pa sam ih tamo i posijala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 12:37
One su svaka na svoj način lijepe, nećeš se pokajati što je imaš vidjećeš ljepotesmile141
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 00:02
I ja ove godine posijala vani gdje ih mislim ostavit da rastu,najavili tem.u minusu i snijeg pitanje je hoće sijeme preživit.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.