Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lovorvišnja - Prunus laurocerasus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lovorvišnja - Prunus laurocerasus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:29
Da se vratim malo na ovu temu. Zbilja sam si dala truda i bila sam uvjerena kako će mi se zakorjeniti, već sam imala isplanirano mjesto, ne u mom dvorištu, ali ispred kuće na javnoj površini, baš bi bilo zgodno. Na žalost niti jedna se nije zakorijenila, no ne preostaje mi drugo nego kad ponovo budem orezivala - pokušati ponovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NJONJICA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NJONJICA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 16:56
Jooj, draga, daj molim te slikaj mi svoju lovor-višnju, pa ova moja nije normalna 0d 30 metara dužnih, par je očekivano naraslo oko 1.8 m, par je ostalo visine kakve je i posadjena, oko 50 cm , par je visine izmedju ove dvije visine, ma koma, muka mi je više kad to vidim .Zna li netko možda čime bih je mogla malo bolje "podmitit", nahranit, probali smo već sve živo od gnojiva i jednostavno negdje buja a negdje zabušava nenormalno.Ima li veze šta su joj bliski susjedi 3 palme i jedan lovor(nije višnja, nego onaj lovor domesticus) pa joj baš tak jako smetaju svojom prisutnošću, samo dijele zemlju, ne zaklanjaju joj sunce!Please help, tražim doktora za biljke!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:51
Slikat ju mogu po danu, ali ja svoju režem - prekrasna je, ali mi zato nikada nije cvjetala. Baš mislim kako ću ove godine jednu pustiti da raste zbog predivnog cvijeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:13
prije svega da vas pozdravim, nisam puno pisala ali vas redovno citam.htjela sam podijeliti s vama moju pricu o omiljenoj biljci lovor visnji.ja sam u jesen posadila reznice uz ogradu, zeljela bih s njom postici bijeg od susjeda.u subotu sam isla da je obidjem i vidjela da su vecina reznica jos zelene, ali je njih par pozutilo.reznice sam pravila kako ste me vi moji prijatelji s foruma naucili.molim vas iz vaseg iskustva da mi kazete ima li nade da cu imati zivu ogradu, da li to znaci da su se primile i za koliko godina mogu ocekivati da ce nesto biti od mojih lovor visnji. neke reznice sam usadila u saksije u mjesavinu pijeska i zemlje i ostavila u kuci da imam rezervu ako se koja ne primi. uz to sam i kupila bila na snizenju velika lovor visnja od 1,5m visoka, prelijepi grm, da ga imam za sisanje i da koristim njene reznice. mozda sam previse napisala, ali hvala vam ako podijelite samnom ovu pricu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 13:36
Ma nikad nije previše napisano, uvijek crpimo neke stvari koje nam dobro mogu doći. Mislim da ćeš uskoro imati lijepu ogradu od lovor višnje, jer ona raste jako brzo, moja sigurno više od 50 cm na godinu.
Moja kćerka je ima u vrtiću na balkonu iz istih razloga kao i ti, da ne gleda u susjedine prozore.
Vrtić je dimenzije 2.5 m x 60 cm, dubine 50 cm, a lovor višnja je već sve zagustila i visoka je preko metra.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 14:52

hvala ti Triša na utjesi, samo mi molim te reci da li je trebam čim prehranjivati.čini mi se da je to neko već pisao ali sam zaboravila.nisam baš u prilici nabaviti pravo đubrivo već samo ono umjetno.šta misliš.prenesi mi svoja iskustva.hvala

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 19:47
Magnolija ja svoju nisam nikada u 25 godina dohranjivala, neki vjerovatno jesu, sigurno joj neće skoditi malo umjetnog gnojiva - imaš nešto baš za živice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 19:53
Mi na proljeće oko korjena posipa kan. Ali kad sam ih zapiknula nisam s ničim gnojila. Samo sam zaljevala. Nije dobro gnojiti mlade biljčice jer previše gnojiva može "skuriti" korjenčiće.
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:35
ok hvala sto si mi rekla da mogu sprziti korjencice, pazit cu jer ja svoje biljke jako volim i ne zelim ih unistiti.vec sam jednom sadila reznice lovor visnje na proljece prosle godine, ali se nisu primile jer je jako bilo toplo, a ja sam bila na putu i nisam bila u prilici da ih zalijevam.sad na jesen sam obnovila postupak i za svaku sigurnost sam iskopala rupice i u njih stavila kupovnu zemlju.vala ako ovaj put ne uspijem bas cu biti ne samo tuzna nego i ljuta. samo jos jedno pitanje je li taj kan sto spominjes onaj 15-15-15 ili neki drugi omjer.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 10:07
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

ok hvala sto si mi rekla da mogu sprziti korjencice, pazit cu jer ja svoje biljke jako volim i ne zelim ih unistiti.vec sam jednom sadila reznice lovor visnje na proljece prosle godine, ali se nisu primile jer je jako bilo toplo, a ja sam bila na putu i nisam bila u prilici da ih zalijevam.sad na jesen sam obnovila postupak i za svaku sigurnost sam iskopala rupice i u njih stavila kupovnu zemlju.vala ako ovaj put ne uspijem bas cu biti ne samo tuzna nego i ljuta. samo jos jedno pitanje je li taj kan sto spominjes onaj 15-15-15 ili neki drugi omjer.



Pozzzz komšinkaSmile...Da taj Kan možeš koristiti,i ja ga koristim,kupim u obi-ju ili agrikomu ona pakovanja od 5kg.I ja ga razrijedim sa vodom,1 supena kašika na 10 l vode,jer je on jak,i može da sprži biljke.Ako ga stavljaš u granulama nikada nemoj stavljati suviše blizu korijenu i uz samo biljku,ja sam tako čak i neke vočke spržilaConfused.Uglavnom nemaj brige,mislim da što manje zagledala reznice da če bolje rasti..Kod moje komšinice ima ogromnaaa,ništa posebno joj ne radi,samo je s vremena na vrijeme pognoji,zalije,i ošiša..Predivno joj izgleda...Smile
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 10:16
pa gdje si alisa otkad se nismo vidjele, valjda cemo se sad druziti kad pocne vrijeme za baste i kad budemo imale sta za razmijeniti.ok za to djubrivo umjetno poslusacu vas. pa kad spominjes komsinicu sa lovor visnjom sto nisi uzimala od nje reznice, znam da si spominjala da zelis da je posadis.eno u merkuru su dosle presade. ali mi se ne svidjaju djeluju mi jadno.bolje su u rasadnicima.kad otopli zvacu te da idemo u mbm da razgledamo i da odemo na kafu poslije toga.veliki pozdrav
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 12:00
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

pa gdje si alisa otkad se nismo vidjele, valjda cemo se sad druziti kad pocne vrijeme za baste i kad budemo imale sta za razmijeniti.ok za to djubrivo umjetno poslusacu vas. pa kad spominjes komsinicu sa lovor visnjom sto nisi uzimala od nje reznice, znam da si spominjala da zelis da je posadis.eno u merkuru su dosle presade. ali mi se ne svidjaju djeluju mi jadno.bolje su u rasadnicima.kad otopli zvacu te da idemo u mbm da razgledamo i da odemo na kafu poslije toga.veliki pozdrav

Uzimala  ja reznice i to punoooo i u vodi pustile zile i posadim ih i  ne prezive zimu...Drugu turu pobodem bez žila i opet isto,sprži ih ljeto..Jednostavno me nece.Ali sad plainiram nekod rugo grmlje u baštu,da napravim ogradu od thuja..Uglavnom kafica važi,kad budeš mogla javni,pa se vidimo.........LOL
A uvijek ima šta za razmjenu....Nego jel bilo išta od onih ruža što sam ti dala?Ako neda ponovimo turu??'
pooooz
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 11:14
alisa, neki dan sam bila u vikendici koliko vidim tvoja ruza pod vlasom se dobro drzi, vidjecemo sta ce biti kad skinem flasu.sikimmia mi se super drzi.pokazacu ti slike.kako tvoja lijepa bastica
Na vrh
Floriana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Floriana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 19:34
 
Pozdrav svima!
 
Htjela bih zasaditi lovor višnju pa me zanima znate li gdje mogu u Zg kupiti sadnice?
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 15:13
bok floriana! nema di ih nema za kupiti. od svih mogucih centara tipa pevec, baumax. bauhaus ... pa do rasadnika raznih... pa MBM ...
glede mojih grancica koje sam prosle godine pokusala uzgojiti i o tome vam pisala, jedna jedina se primila (od 20)! neznam sta sam fulala. sve sam napravila po propisu. mozda imate neki novi trik?? pliz
Na vrh
zeleni_2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeleni_2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 17:51
Pozdrav svima!
 
Ja imam problema s lovor višnjama. Mogu li tu postaviti pitanje ili na otvorim temu?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 18:22
Pozdrav,Zeleni!
Ako je pitanje vezano uz lovor-višnju,samo pitaj ovdjeWink
Na vrh
zeleni_2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeleni_2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 18:48
Pa, nešto mi se suše listovi na pojedinim grmovima. Sušenje počinje od vrhova lista pa nadalje, dok ne propadne cijela biljka. Što bi to moglo biti i kako spriječiti?
 
Hvala
Na vrh
cvijet11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijet11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:44
Pozdrav svima Pošto sam nova ovdje molila bih da mi netko odgovori u svezi problema sa lovor višnjom. Naime, zasađena je prije 2,5 godine i sve je OK sa dijelom koji je veći dio dan u sjeni, ali dio koji je veći dio dana na suncu je problem. Ovaj dio što je u hladu veći dio dana je duplo veći od osunčanog dijela. Također na osunčanom djelu listovi su lani počeli žutjet da bi se kasnije malo sve smirili, ali i dalje loše izgleda. Što bi mogao biti uzrok????
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 08:25
I ja sam odlučila napraviti malu " ogradu " od lovor višnje..nešto sadnica namjeravam kupiti,a treba mi dosta..pa ako ima netko grančice da mi pošaljeBig%20smile-pokušala bi ih zakorijenit? Ako  je to uopče moguće..Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.