Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lovorvišnja - Prunus laurocerasus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lovorvišnja - Prunus laurocerasus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
angie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 20:31
pozdrav svima, baš mi je drago da smo se probudili.
Njonjica, problem sa kriš-kraš visinom imam i ja, no nedavno sam ih sve poštucala, neke za pol metra, neke za par cm i izjednačila ih, sad izgledaju super. u principu tako treba raditi svake godine (po mom mišljenju, nemam pojma jel to tak - oni koji se kuže molim odgovor jel se lovor šiša svake godine?). meni je ovo bila prva frizura...
i danas sam skužila da cvjetaju, oduševljena sam, ono, ko neke mini đurđice, ne mogu vjerovati, presretna sam...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvijet11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijet11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 08:58

Pozdrav svima, može li mi tko odgovoriti što se dešava sa lovor višnjom ako joj se listovi uvijaju prema unutra, čime je zaštiti, hvala.


Na vrh
nikolav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Svibanj 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikolav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 10:32
kako lovor visnja kao ziva ograda podnosi zimu
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 11:18
nemam lovor višnju ali po onima koje sam vidila rekla bih da dobro podnose zimu
ako je zima baš hladna propadne pokoji list ali ionako se u proljeće orezuje pa mislim da nema veze što se to dogodi
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 14:50
podnosi super!
Na vrh
snjezana maric View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snjezana maric Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 21:18
CryImam u vrtu ogradu od lovor visnje posadjenu prij 3 god.Dio je super izrastao, dio je krenuo prije mj dana.Novi listovi se frcu i s donje strane lista su sive nakupine poput plijesni.Zna li tko sto je to?Sto da radim?
Cry
Cry
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 21:04
Cure drage, pomagajte!
nakon 10 dana odsustva iz vikendice u mojoj predivnoj ogradi od lovor-višnje, na tri stabla su potpuno požutili listovi  i otpadaju.
Ne vjerujem da je zbog nezalijevanja, jer su ostala potpuno u redu, bojim se da nije neka bolest i da mi ne zahvati i ostala stabla.
 
Zna li netko o čemu se radi?
Muž mi je u depri kada je to ugledao, pa vam odmah pišem, čim sam došla.
Stvarno me tuga hvata, prekrasna stabla, visoka i bujna sada su skroz suha.
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 12:18
TonguePoštovanje,
nova sam na forumu  i moram vam reći da ja imam izuzetno lijepu ogradu od lovor višnje (100 komada)  i sve mojih ruku djelo.
Najbolji i isprobani recept za uzgoj ove prelijepe biljke je "biti bjesan" prilikom sadnje reznica.
Sadila sam ih u sedmom mjesecu pri temperaturi od 40 stupnjeva, sa ogromnom količinom ljutnje u sebi (djeca sistem) i vjerujte da se svaka primila.
Pozdrav
 
Na vrh
anamorana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anamorana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 13:14
Svi očito bolje znate sve o sadnji kad nitko ne kaže u kom se mjesecu sade svi ti lijepi grmovi.
Na vrh
jurica =) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jurica =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 20:31
[QUOTE=anamorana]Svi očito bolje znate sve o sadnji kad nitko ne kaže u kom se mjesecu sade svi ti lijepi grmovi.[/Q UOTE]   Mogu se saditi od proljeća do kasne jeseni,dok god nije tlo smrznuto.Ja mislim da je bolje u jesen jer se stigne prilagodit do zime.U proljeće treba stalno zaljevati.Lovorvišnja je vrlo zahvalna,ja sam posadila svoje na proljeće,nisam baš pazila na zaljevanje i primile su se.Nisu, doduše,narasle to ljeto,ali svake god sve bujnije rastu.                                                                                                          
Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 09:12
Da li mi je sada kasno narezati grancice i posaditi u zemlju?
Hoce li se primiti?
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 13:24
U principu jeste, ali s obzirom na ove prelijepe dane u studenom možete pokušati. Ja to radim od ranog proljeća pa sve do konca desetog mjeseca.
Svaki put kad sadim reznice lijepo im kažem da ne odustajem.
Na vrh
Jellenna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jellenna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 14:37
pozdrav,
ovih dana posadila sam reznice lovor višnje..
interesira me koliko često se reznice polijevaju? ne bih htjela više polijevati a svakako ni manje...reznice su trenutno u zatvorenom prostoru, imaju svijetla i prostor se ne grije...
Na vrh
Jellenna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jellenna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 10:47
zalijevanje? da li netko zna?
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 11:30

Draga Jelo ako su ti reznice u zatvorenom zalijevaj ih redovito. Vidjet ćeš već kad to treba uraditi.

 U desetom mjesecu posadila sam tridesetak reznica i ostavila ih vani.
Ali ja sam iz Hercegovine.......
Na vrh
Jellenna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jellenna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 15:40
da..izgleda da ih treba redovito polijevati radi vlage odnosno da puste korjenčić...i navodno bi trebale  biti u polusjeni...i ne treba ih pokrivati plastičnom vrećicom....što ti misliš?
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 09:21
U polusjeni da u ljeto, a za pokrivanje vrećicom nisam nikad čula.
Ma sve to u hodu naučiš. Jedanput ti uspije, drugi put ne, ali nikad ne odustaješ.
 
Na vrh
Jellenna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jellenna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 19:36
Evo danas sam polijevala reznice i uočila da mi su mi neke dobile sive rubove po listovima..
 
Probati ću poslati sliku pa ako netko zna nešto o tome molila bih da mi kaže zašto je to nastalo i kako se to rješava?
 
Nekakva mi logika govori da se te reznice nisu primile odnosno nisu pustili korjen u zemlji pa su se počele sušiti....?
 
Sumnjam da je nekakva bolest u pitanju pogotovo sada po hladnom vremenu....a što se tiče vode mislim da je imaju dovoljno jer je zemlja stalno vlažna....
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 09:15
Ma nema veze ako se koja nije primila, ti šupneš drugu. No sikiriki..... Ako ti se baš žuri probaj sa  isprobanom receptu stare dobre vrbe.
Na vrh
Jellenna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jellenna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 10:16
kako to funkcionira sa starom vrbom?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.