Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eucaliptus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eucaliptus

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Eucaliptus
    Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 10:15
Već neko vrijeme gledam eucaliptus i nikako da ga kupim jer ništa ne znam o njemu.Kako  bi uspjevao u kontinentalnom djelu,šta mu treba,gdje se sadi,koliko naraste...sve me to zanima.
Vidjevši ga kod Palmarka druga dan sam ga kupila jer veli da prezimi vani do -20.
Eto,znači imam ga i znam da može prezimiti.
Šta dalje sa njim??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 21:35
U,bas mi je drago da si ga kupila,bice divan ukras u tvom vec prekrasnom vrtu!

Posadi ga na suncano mesto,a po mogucstvu da zimi bude zasticen od direktnih udara severnog vetra!
Iskopaj jamu duplo vecu od posude u kojoj si ga kupila,pomesaj bastensku i zemlju za rododendrone i malo peska i kamencica zbog bolje drenaze!
Kad god imas priliku nabacuj oko njega iglice od bora,jele ili smreke,voli kiselo tlo!
Zalivaj ga umereno po moguctvu kisnicom ili bar odstajalom vodom!

Zimi naspi malca oko njega,da izbegnes smrzavanje zemlje oko korena,a u danima bez mraza povremeno zalij ako prethodno nije bilo padavina,jer kako je zimzelena biljka treba joj vlage tokom cele godine!

U slucaju da se temperatura priblizi -20C,ili cak ode ispod toga (ne znam kakve su zime kod tebe )umotaj ga malo u foliju namenjenu za takve stvari,ima je za kupiti po vrtnim centrima i agro-apotekama!

Slikaj nam ga malo,da uzivamo i u tvom lepotanu!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 21:40
Hvala ti Palmark. Kamenja ne trebam trpati jer mi je cijelo dvorište pola zemlje,pola šljunka.
Kako nemam mjesto gdje bi bio zaštićen od sjeverca,a da opet bude na suncu,mislim da ću ja njega preko zime zaštititi.No ima još vremena za to.
Slikat ću ga sutraWink
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 12:42
ja ga imala u kući prije 2g no na žalost nije preživio...neznam kaj mu je smetalo....
jeste znali da je drvo eukaliptusa jedino koje može preživiti požare zato što je puno vode a male koale kada ga popapaju onda su kao pijane,pomaže u pročišćavanje zraka i tjera komarce!
Na vrh
anyni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2008
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anyni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 22:49
Postovana ne razumijem zasto drzite Eucaliptus koji podrzava hladnocu do -20 u posudi za cvijece,jer kad je u posudi on nemoze izdrati vise tem. -20C jesu li vam to rekli,mozete li malo objasnit koje je boje ,plavi,crveni,zeleni,srebrenkasto grau,ili ako je moguce da stavite sliku pa da vidim o kojem se Eukaliptusu radi,neznam hoce li otvoriti ovu sliku Eukaliptusa  ako je takav s njim odmah u vrt i uopste ne igra ulugo njegove zastite samo jedino ako nema jos 2 god.sve ostalo je maltetiranje drveta kojemu usporavate rast.lijep pozdrav
Na vrh
anyni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2008
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anyni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 23:03
Izgleda da nemogu da otvorim sliku pa da vidite jeli to jedan od ovih ali evo vam pa pogledajte prvu stranicu tamo ih ima 3 vrste eukaliptusa mozda nadete dali ga imate.   http://tropialis.npage.de  zalosno da da ne pustate da ide svojim tokom rasta.lijep pozdrav
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 23:31
hehe, uspjela sam pronaći temu
prije sam eukaliptus tražila pod samo drveće

a o kojem je eukaliptusu riječ, ovaj koji može do -20...
jel to gunnii, koji se može nabaviti, ili možda neki drugi??


hvala, Shasha, da nije tebe vjerojatno bih otvarala novu temu Embarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 09:08
I ja zaboravila da ima temaBig%20smile
KOd mog je pisalo"gunnii",pa onda valjda je.Ja ću njega malo zaštititi preko zime,za svaki slučaj,barem prve godine.
Palmark,pomagaj!!!! Kako se on razmnožava? Mogu samo granom probati ga zakorjeniti?
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 17:50
i ja se priključujem....  Pig

Palmark, kako se razmnožava?
i jel bi mogao preživjet e gunnii u zagrebu
snijeg, mraz i tako to (??)
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 19:31
Pozdrav,drustvo!
Ne znam kako se eukaliptus razmnozava! Mozda i moze grancicom,ali verovatno bi bio potreban i hormon za oziljavanje!

Batata,eukaliptus gunii bez problema moze preziveti u Zagrebu! Treba ga posaditi negde na suncanu poziciju,a zimi ce biti dovoljno nasuti malca oko korena,da se zemlja ne bi smrzla i da bi mogao uzimati vodu,jer posto je zimzeleno drvo,treba mu voda i preko zime!

Malo sam citao po internetu i ima vise nacina za uzgajanje e.gunii-

1) prvi nacin je pustiti ga da slobodno raste,onda ce za par godina to biti drvo od nekoliko metara,mozda cak i preko 10 metara,mada ce mu krosnja biti prozracna i vazdusasta

2) drugi nacin je da se stablo svakog proleca odreze na zeljenu visinu (metar-dva-tri...)! Na taj nacin krosnja ce biti gusca i kompaktnija,a drvo ce biti manje visine

3)najzad,e.gunii se moze svakog proleca odrezati do panja,pa ce onda rasti kao zbun i u sezoni ce dostizati do 2-3 metra visine!

Ja sam se licno odlucio za drugi nacin,jer nemam mesta za preveliko drvo,a opet zelim imati stablo ispod kojeg se moze i proci i sesti..Uz to,krosnja ce biti gusca i jaca pa ce bolje trpeti sneg!

Inace,moj eukaliptus sad je blizu 2m visok,to je nenormalno koliko brzo raste!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 23:14
Šta si ja svašta moram nabaviti... Joj, muko moja...
Kužite vi da dosta vas sa foruma već ima doma botanički vrt...
...a ja ga tek radim doma. Hahaha...
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:00
hvala, Palmark! Big%20smile

sad se baš veselim, moram ga nabavit!!



Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:02
Originalno poslano od člana TILjO TILjO napisao:

Šta si ja svašta moram nabaviti... Joj, muko moja...
Kužite vi da dosta vas sa foruma već ima doma botanički vrt...
...a ja ga tek radim doma. Hahaha...


ako te tješi, ja nemam niti vrt LOL
samo nešto malo zemlje iza zgrade
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:25
Palmark uvijek dođe kad trebaTongue
Ok,ja ću probati grančicu zakorjeniti.Hormona imam pa možda i uspije.Držite palčeveThumbs%20Up
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 18:22
Držimo palčeve!
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 01:13
Thumbs%20Up Thumbs%20Up Thumbs%20Up
tko pogodi cilj promaši sve ostalo
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:08
moram se i ja pohvaliti
jučer sam u peveca kupila eukaliptus na sniženju za 60 kuna...juuuupi
ima nekoliko suhih grančica ali uglavnom ok izgleda
al naravno pošto je to pevec....nije imao dodatni naziv....pa ne znam jel gunii ili neki drugi
moram to istražiti Smile
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:50
Moj eukaliptus je vec premasio 3m za samo jednu sezonu,koja cak nije ni gotova-znaci od malene biljcice od 30-ak cm u aprilu sad imam citavo drvo vise od 3m!

Evo slike koju sam napravio stojeci pored njega ,ceo ne moze nikako u kadar

USDA zone: 7b/8a
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:53
tako brzo raste smile39 to je savršeno
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 21:21
prekrasno,bila sam u prilici kupiti drvce 50 kn,a MM se gurno kam nije trebalo i blesava cvijećarka ga uvjeri da to drvo naraste do 20m i da je jako zahtijevno  ..pa da ju čovjek  Ouch  stvarno i naravno da ja to nisam smijela kupiti ..jer kao ONA zna.Sad kad vidim da ga smijem obrezivati potrudit ću se nabaviti ga Big%20smile veseli me da će tako b rzo narasti 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.