Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaćun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaćun

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 09:43
mislim da sam mlade sadnice ovoga vidjela u vrtnom centru- holandskog podrijetla...i mislila sam se jel vanjska ili nutrašnja biljka..
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 08:59
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

je li ovo kacun?


Kad sam bila mala ovo smo brali oko mog vrtića.Sad nažalost nema ni jednog.Sve smo iskorijenili.


Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 09:07
Jeli ovo kaćun?
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 15:13
Je to je kacun..Ja do sad nikad nisam cula za to,al uvijek sam govorila da me podsjeca na minijaturne orhideje..
Tamo di sam ga ja brala ga ima doslovno ko korova,prepune livade i njive,pojma nisam imala da je ugrozena vrsta..

Al mislim da nije problem dok god se bere buketic za vazu i ne dira korijen..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:00
Da li bi kačun preživio i adaptirao se na novo stanište ako bi se ga iskopalo kompletno sa busenom zemlje u kojem raste i posadilo ga se u teglu u substrat za orhideje ili pak u vrt da se razmnoži ,a ne da se bere i uništi.I da li bi mu odgovarala sjena ili više sunce?Doduše kod mene ga nema ali ako naiđem voljela bi ga donjeti u moj kraj ,pa možda bi se udomaćio.Znam da je jako osjetljiv i zakonom zaštićena biljka.smile48
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:17
Silvestra, koji je "tvoj kraj"? Možda ima kaćuna oko tebe a da neznaš.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:23
Moj kraj je okolica Zagreba ,dio 6 km od Slovenske granice,Ima i kod mene orhideja ali nekih malih sitnih,sestra mi je rekla da će mi pokazati di je ona vidjela neke vrste,a ljudi ni neznaju da su to naše orhudeje.Ona se razumije u biljke jer joj je to struka.Kad bude vrjeme cvatnje malo čemo se prošetati ,pa ćemo staviti slićice tih orhidejica,ali čini mi se da sam kačun vidjela u Makarskoj kad sam bila na ljetovanju ali ovdje ne.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 07:41
Predlažemo ti da nabaviš knjigu Ljiljane Borovečki-"Orhideje na Strahinjčici i susjednim područjima", dobro je prouči i jedan vikend otiđi u lov na kaćun.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 22:40
Znači ima šanse da bi kod mene opstao pod uvjetima koje sam gore opisala,samo pitanje kad i di ću ga naći.Ove godine sam se počela interesirati za orhideje,a kad sam vidjela da i naše podneblje ima orhideje,a mi ih ne primjećujemo postala sam znatiželjna.smile192
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 22:59
Kaćuna ima na Strahinjčici a i još tridesetak "naših" orhideja. Nisu sve divne i krasne ali su naše ...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:11
Pošto idem ljeti  brati gljive i puno hodam po prirodi obratit ću pažnju da vidim kojih sve orhidejica ima u mojoj blizini.smile92
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 12:07
Kako sam u Turskoj pila salep došla sam do vove biljke.
Kako onda oni imaju salep sa pravom biljkom salep u kafićima. Kako to tumačite.
Sarajka nabavi mi Wink
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 00:12

Evo napitka - salep

 
Rijeka

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 23:43
Jučer sam kod hotela nakon dugo godina vidjela ovu biljku, kao djeca smo ih brali i bilo ih je u izobilju.

Orhideja - Ophrys sphegodes, Kokica paučica



život je more
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 13:53
isuse, ima očiiii, imam osjećaj da me gleda! inače je lijepa!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 21:38
Lantana lijepo da je opstalaThumbs%20Up
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 13:41
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 13:51
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 16:43
Lantana, ovo je prava ljepotica.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 20:41
Ovaj cvijet sam vidjela prošle godine na padini, a ove godine ih ima puno, sliči malo na kaćun, ali nema listova, pa neznam da li je uopće neka divlja orhideja

život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.