Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - uši na ružama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


uši na ružama

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: uši na ružama
    Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 17:29
dragi forumaši trebam pomoć u prirodnom uništavanju tih dosadnih uši,
ponekad mi se čini da su debele kao prst i da su već imune na različita kemijska sredstva kao što je pirox i neopitroid (neopermin), a kako ih ionako treba prašiti ili špricati molim vas za biljno rješenjeCool
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 18:39
probaj sa otopinom napravljenom od duhana i vode...2 cigarete u 2 dl vode namoči preko noći, procijedi i pošpricaj po ružama...po potrebi ponovi. mi smo sa tim oslobodili i bršljan od crvenog pauka, iako kažu da se njega teško riješiti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 21:01
Postoji i prirodni insekticid na bazi buhača, razgrađuje se za 4 sata, a djeluje.
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 15:50
ovo s duhanom je zgodno, pogotovo što ne znam kako buhač izgleda ni gdje bi ga nabavila
drage moje puno vam hvala na savjetu jer sam probala i s vodom u koju je bio namočen češnjak, a čak sam ga imala posađenog pored ruža
 
 
hvala idem odmah nabaviti duhan Cool
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 21:52
Insekticid na bazi buhača možeš kupiti u vrtnim centrima.Wink
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 12:13
svaka čast SilveK imaš znanja da mi je neugodno, osječam se kao šmrkljoCool
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:30
Rijeka,pa i poslikala si ih,vidi se da su gusjenice.Uši ni ne pojedu na takav način biljku.
Na vrh
ammmikulic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ammmikulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:36
kad smo kod usi i problema s ruzama! ja sam imala sitne bubice crne s prozirnim krilcima!hahaha promatrala sam ih dobro!
uglavnom me zanima jesu  te bube usi ili su nekakve dr. bubice?cisto da znam!za sljedeci put ili ako me netko pita!a rijesila sam ih se  pomocu buhaca! hvala!
Ana Marija
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:53
Kod nas buhač raste u prirodi.Prije se tu uzgajao.
Zna li tko kako bi njega (baš sada cvijeta ) mogla iskoristiti i napraviti sama svoj insekticid?smile143
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:59
ja već čitavo proljeće muku mučim s tim ušima nikako da odu 
sutra je novi dan
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 12:45
jel zna netko što su točno te male crne bubice, nisu uši
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 08:03
bila sam u akciji jučer nekim preparatom na bazi buhača nadam se dugoročnom rješenjusmile222 tih dosadnih ušismile224
sutra je novi dan
Na vrh
bubašvaba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubašvaba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 09:15
Pročitala sam u nekoj knjizi iz knjižnice da se u zemlju, kod korijena ruže, upikne češanj češnjaka. Tako ruža "povuče" miris koji odbija razne nametnike, pa tako i dosadne uši.
 
Ja sam imala najezdu ušiju na svojim ružicama, i jednostavo sam ih ispirala sa običnom vodom, pa prskala sa otopinom chillija, i nakraju upikla češnjak u zemlju. Ima još koja tu i tamo, ali nema najezde...E sad, da li je od češnjaka, neznam, ali mislim da vrijedi probati Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 19:18
Ovo s češnjakom bi valjalo probati
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 19:45
ha , probala sam lani špricanje s otopinom češnjaka i nažalost nije pomoglo pa sam ipak morala s neopitroidom. Smrdi , više je djelovalo na mene nego na uši.LOL
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 20:13
Tu sam se zasjela, a mislila sam gurnuti u zemlju jedan češnjak. U zemlji ne bi trebao nama smrditi LOL
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 20:10
Danas sam poprskala ruže i sve što sam stigla s čajem od koprive, baš me zanima da li će biti kakvih dobrih rezulata što se tiče ušju na ružama 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 07:40
ako ne uspije probaj sa mospilanom.  naravno ukoliko želite koristiti kemijska sredstva.
 
cijena je nekih 7 kuna za jedno malo pakovanje koje je dosta za 10 litara vode
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 19:11
hvala admin....to će biti dostatno za par puta. Za sad, uši su još uvijek prisutne
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 10:19
iz mojeg osobnog iskustva samo specijalizirani preprat koji sam kupila u austriji drži uš podalje od ruža cca 15 dana, nakon toga sve iz poečtka Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.