Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afrički ljiljan - Agapanthus africanus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afrički ljiljan - Agapanthus africanus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 15:25
Krasna biljka, vidjela sam ih na Korculi, svaki vrt ima nekoliko grmova, divno!
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 15:30
 a jesi li vidjela i bjeli
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 15:57
Jesam Bromi, predivan je, ali cijena mu je bila 120 kn, a lukovicu platiš dvadesetak, istina ne cvjeta prve godine, ali čekanje se isplati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 16:01
dali ima lukovice tamo kod tebe
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 19:34
Drage moje molim malu pomoć kupila sam danas lukovicu bijelog agapanthusa pa me zanima u kakvu posudu ga je najbolje posaditi..čitam da treba biti u uskoj posudi..koliko uskoj?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 12:08
agapanthus voli biti stisnut, čak da malo žile vire van .....znači ne posadit preduboko ..na dno stavi drenažu, pomiješaj dio vrtne zemlje sa kupovnom i malo zali....stavi u prostoriju gdje nema grijanja, a čim malo otopli može van

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 15:09
stefkaja gdje si našla lukovicu?

 iako mislim da nismo ni u istoj županiji voljela bih znati,
ja još nisam naišla na lukovicu afr. ljiljana, po trgovinama
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 16:25
našla sam u plodinama, cijena je 19kn
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 17:22
hvala na hitrom odgovoru smile75


ako ujutro ne bude kišno možda prošetam do njih, nisu mi daleko, ali stvarno sam rijetko tamo

Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 17:26
vjeruj da ima ogroman izbor lukovica, barem kod nas, samo nažalost ja sam kupila samo jedan paket agapanthusa i danas više nema niti jednog
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 05:55
kad god sam ja prebirala po cvijeću tj. lukovicama u plodinama - bile su uglavnom u lošem stanju, doslovno stare lukovice

ali ništa me ne košta provjeriti Wink


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 21:00
I ja sam danas zadnji bijeli uzela u plodinama.Možda ima u drugim trgovinama,treba virnuti.
Brome,hvala na sajetu za sadnju,sad i meni trebaWink
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 10:09
i ja sam ga našla ali plavi,e sad posadila sam ga direktno van, valjda bude OK, nije prerano - šta mislite?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 08:14
čitajući ove stranice očito sam napravila grešku - trebala sam ga posaditi u teglu - znači danas vađenje i sa teglom ide van ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 08:18
može biti i u zemlji ali ne na kontinentu jer bi se smrzao


Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 08:30
onda da ga sad ostavim u zemlji do jeseni???
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:06
nadam se da više neće biti neke veće smrzavice...onda možeš ostavit

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:30
Kad sam doselila (u kasno ljeto), u dvorištu me dočekalo nekoliko velikih grmova krupnih listova, promjera 1 - 1,5 m. Izgledali su dekorativno, nisam mislila da će cvjetati, ali sam ih odmah počela zalijevati. Za par dana narasle su dugačke stapke sa po desetak pupova i već treći dan moji su grmovi bili ukrašeni krupnim bijelim cvijetovima, vrlo intezivnog mirisa, posebno intezivnog predvečer nakon zalijevanja. Zaključila sam da je to svakako vrsta ljiljana, no ovaj je potpuno otporan na zimu (nitko ga nije njegovao cijelu godinu!)
Svaki grm je pun gomolja, pa ako netko želi, imam ih dosta Smile
Pokušat ću staviti sliku


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 10:24
Ajme prekrasne li biljkice no nije agapanthus nego hosta,Pogledaj na temi hosta,ima dosta vrsta sa krasnim šarenim listovima.Ako imaš dio hladovine ona će ti lijepo popuniti prazninu .Samo pazi,vole je puževi pa ako ti,sad na proljeće,krenu puževi probaj je nekako zaštiti,Pojedu je cijelu.(korjen ostane pa opet nikne)
Morm se editirati jer me ova hosta zbunilaLOL.
Ma došla sam reći Brome da je imam u vidu za bijeli ako ga nađem.Pa valjda ga još negdje imaWink
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 11:58
Izgleda da puževi ne vole moj vrt, ili ga barem nisu voljeli, jer su mi svi grmovi bili nedirnuti prošle godine.
Ali svakako ću pripaziti, hvala ti Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.