Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afrički ljiljan - Agapanthus africanus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afrički ljiljan - Agapanthus africanus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 14:45
bila sam danas u plodinama (neki dan nisam mogla) i niti jednog nisam našla

...ali... onda sam otišla u baumax i... ljudi moji koje lukovice/gomolje imaju
pala sam "u afan" kad sam vidila izbor na stalaži

izabrala sam 1 agapanthus i neke ljiljane, jedva sam se suzdržala
ali mislim da ću se vratiti po (bar) još 1 vrstu ljiljana
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 14:46
misty dobrodošla i prekrasna ti je ova hosta Heart
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 14:58

Stefkaja, i ja danas završila u Plodinama po bijeli agapantus.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 15:57
smile43Nisam našla "agija" no nadam se da bude u MBM-u kad ga otvore.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 19:32
Hoya, molim lijepo u kojim Plodinama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 22:41
U Plodinama blizu mene - na Srdočma!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 23:00
Dobro je znati, vjerujem da ga i ja vidim u nekim Plodinama da ne bi prošla kraj njega, a da ga ne uzmem. Se razme.........
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 11:08
Niste valjda sumnjali u moj izbor. Ispraznila "Hoyine" Plodine i doma donijela zadnja 4 komada
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 13:55
O-ho-ho, super kupovina. Čestitam.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:44
hahahhaha, bila i ja u pl. , imam ga i ja...
jest da je bio zadnji, ima par polomljenih malih listića, valjda će kreniti...
p.s. cure hvala na informiranju!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 13:41
Ni ti nisi mogla odoljeti - ma svi ga moramo imati jer je stvarno predivan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 14:15
vidim da smo svi ovih dana navalili u plodine po agija..ma stvarno je predivan..
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 12:14
prekrasan je... to je jedna od biljčica na mom popisu koje želim imati čim budem imala uvjete, sad trenutno ne mogu zbog građevinskih radova i planova ali jedva čekam...smile71
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 16:11
Iz časopisa Moj lijepi vrt

Želite li ove godine razmnožiti svoje afričke ljiljane i uživati u dvostruko većem broju biljaka, podijelite ih tijekom ožujka. Ručnom pilom podijelite korijenovu grudu tako da svaki dio sadrži barem jedan busen listova ili još bolje dva do tri busena. Ako pri ruci nemate pilu, možete se poslužiti i naoštrenom štihačom.
Dobiveni dijelovi presađuju se u svježu zermlju pomiješanu sa šljunkom i sipinom u omjeru 2:1.
Gnojivo nemojte dodavati, jer u škrtom tlu afrički ljiljan puno bolje cvjeta, dok u previše hranjivom tlu uglavnom samo razvija zelene listove .
Važna je i veličina posude, jer u tijesnim loncima afrički ljiljani obilnije cvjetaju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 17:22
Otok ova mi je informacija hvale vrijedna, ali mislim da ću to ostaviti za iduću godinu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 18:41
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Niste valjda sumnjali u moj izbor. Ispraznila "Hoyine" Plodine i doma donijela zadnja 4 komada
 

[IMG]http://i263.photobucket.com/albums/ii158/Ferarica/P3030010.jpg" />

Triša možeš li, molim te, uslikati lukovice/gomolje i pokazati (naravno ako ih nisi već posadila).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 19:38
Žao mi je već su u zemlji, ali izgledaju ti kao gomolji dalije, nisu lukovice kao kod recimo tulipana, niti su klasični rizomi kao kod perunike, već sliče daliji, a moji su već imali bijele listiće razvijene u pakiranju, jer su bile u tamnom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 21:10
Hvala ti na brzom odgovoru Triša. Ja sam dobila nešto sa Kanarskih ostrva. Slično je lukovicama, a list mu liči listu Agapanthusa. Po tvom opisu, to ipak nije Agapanthus.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 20:29
I ja sam od subote bogatija za agića...... već sam ih gledala u Plo....ma, ali su mi se činili suhi pa nisam htjela kupiti, ali u subotu sam našla ovoga
afrički%20ljiljan%20-lat.agapanthus%20africanus
da, sa takvim listovima je bio u vrećici i danas sam ga posadila u teglu.
Makk, nadam se da ti nije kasna informacija, mislim da se dobro vidi i korijen i list.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 21:11
Vau, koji dobar primjerak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.