Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afrički ljiljan - Agapanthus africanus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afrički ljiljan - Agapanthus africanus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
Bonsai... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bonsai... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 14:28
 moji ljiljani od prosle godine lijepi su i nadam se da ce uskoro procjetati ako sunce izadje ove godinesmile87
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 16:50
Počelo je počelo....
Bijeli posađen preklani ni da se makne, ali plavi mi je vjeran
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 18:44
Triša predivan je.....moj će bijeli cvijetati a kupljen je malo iz tvoga smile213nadam se da će i tvoj
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 20:46
Hvala jedva čekam slike tvoga, jer moj bi već cvjetao da je mislio, dakle ove godine samo plavi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:02
Pravi kapitalac - nema šta!
I moj se opasno sprema ali samo plavi..............bijeli kupljen lanjske godine ni makac.............a ne znam zašto!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 19:47
Danas sam jutro provela u dvorištu i gle čuda, ustanovila da su svi moji agapantusi preživjeli i imaju male listiće cca 2 cm.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 19:53
Draga Triša ,a to je tvoja plava prekrasna biljčica,Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 09:23
volim ovu biljku. cak sam posadila i sjeme i proklijao je ali mu je klijavost mala kod mene.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 09:34
Teško će to ići iz sjemena, bolje je kupiti lukovicu, ona već druge godine daje cvijet, a moji su svi iz lukovica, poslije se šire i možeš ih razdvajati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 15:35
 Ja sam moj agapantus  dobiven od Antonije,posadila u teglu i  u 11 mjesecu unijela u negrijanu prostoriju. Svi su mu listovi još uvjek zeleni i sad se pitam da li će mi ove godine cvijetat.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 15:39
meni vec imaju po 2 listica. jako sporo raste...
i kod mene su listovi svi zeleni i u nezagrijanoj prostoriji...
moji su prosle godine imali car putovanja od dalmacije do podravine i cak su cvjetali....i ove se godine nadam njihovom plavom cvijetu
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 15:52
Prije dvije godine kupila sam si afrički ljiljan. Iako znam da voli biti u tijesnoj tegli, morala sam ga presaditi u veću posudu jer je toliko sa korjenjem deformirao plastičnu teglu pa se je prevrtao.
Dva ljeta su prošla, a on nije cvjetao, a nije potjerao niti nove mlade izdanke.
Kod mene prezimljava na vikendici u hladnom podrumu sa vrlo malo svjetla. Jučer sam ga vidjela i dosta dobro se drži. Dio vanjskih listova se suši, a središnji, zeleni su se malo izdužili. Tako je bilo i lani, a kada sam ga u proljeće iznijela van na sunce, novi listovi su rasli kraći i tamnije zeleni.
Nadam se da će ove godine cvjetati...
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:57
  Da i ja sam čitala da najbolje cvijeta u tijesnoj tegli, pa mi onda nije jasno kako uopće cvijeta u vrtu, gdje mu je površina neograničena.........
 Zaboravila sam reći da je moj dok je bio vani, kroz rupice za odvodnju izdacio nekolika korjena debljine olovke i dužine 10-12 cm. Te vanjske žile nisam odsjekla i iako su vani još su uvjek jako sviježe. Slikat u ga čim stignem!
Na vrh
AnaOs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AnaOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 15:09
pozz, da li je rano da zasadim lukovice žutoga ljiljana u teglice ? kupila sam u baumaxu košaricu sa punooo lukovica i sad se dvoumim dal da ih sadim već ili da čekam da ovaj snijeg malo okopni
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 15:18
jel pise koja je vrsta? inace se sade od rujna do listopada.
tema o ljiljanima
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=803
Na vrh
AnaOs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AnaOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 15:33
Pise na njima sadnja od 2 do 3mj zato pitam...
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 15:40
onda kako pise tako posadi....ja imam 4 vrste zajedno posadjene (bijeli, zuti, narandasti i crveni) samo sam ih pocetkom 2 mj prebacila u novu zemlju...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 13:18
Moji agapantusi ne gube lišće, cijelu godinu su zeleni. Ako su u tegli dobro je da je tegla mala, ako su u zemlji treba ih pustiti da budu gusti. Ne treba ih gnojiti jer će onda imati bujne zelene listove, a slabo će cvjetati.

Ovako izgledaju sada, neke listove je oštetio snijeg ali se većina dobro drži.

 
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 14:04
Idem i ja malo špotati, javno, mojeg afrikanca.Wacko
Tak sam i prozvala klivije, i procvjetale su...Smile

U tegli je, lišće ne gubi, a cvjetića nema, pa nema!
Kroz zimu je na hladnom...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 16:57
Vidjela sam neki Agapanthus  "Marieke" u MBM -u ali neznam koja je razlika između ovih koje poznam.
Znate kakve su biljke tamo pa sam jedva pročitala naziv i prepoznala biljku...Wink
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.