Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afrički ljiljan - Agapanthus africanus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afrički ljiljan - Agapanthus africanus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Afrički ljiljan - Agapanthus africanus
    Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 19:42
dali mi netko može pomoći u vezi ovog ljiljana? Imam taj ljiljan več 2 godine i nikako da mi procvijeta,jedni mi kažu da mu korjen mora biti vani i to sam probala ali ništa.
 

Evo nešto o ljiljanu:

 

To je zimzelena biljka,ima glatke,šiljaste listove i tijekom ljeta stvara visoke,mesnate cvatuće stabljike. Pojedinačni cvjetovi su dugi 4 cm. i rastu u zaobljenim skupinama na vrhu stabljike,dajući veliki cvijet.

 

MOLIM POMOČ,šta da radim da mi procvjeta
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 20:59
Pročitala sam o njemu da mora biti posađen u čim manjoj, tj. užoj posudi, inače ne cvjeta.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 21:21
A ja sam ga baš iz razloga što ne cvjeta iz posude preselila u vrt, znači sutra ide nazad.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 22:00
imam ih u 3 posude, u jednoj joj se vidi korjen,u drugoj je skroz zametano,a u trečoj ih ima puno u posudi i opet ništa.A ionako mi nisu u velikom cvjetnjaku, više nemam pojma šta da radim
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 22:17
kako izgleda taj ljiljan?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 00:08
Seedlings don't flower before their third or fourth summer. The plants usually don't flower in the year after their division, very small and young plants won't do so for two years.

Citat sa stranice Agapanthus.org.uk

Prijevod: Klijanci ne cvatu prije 3-4 ljeta.Biljke obično ne cvatu u godini nakon diobe a vrlo male i mlade biljke neće cvasti sljedeće 2 godine.

Razlozi za necvatnju mogu biti i neadekvatno prezimljavanje,znači kao i svka lukovica mora imati dobar period mirovnja s manje vode i nižom temperaturom...
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 07:05
jel ima neka slika?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 08:53
ima -ovaj s neta
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 10:47
ko neki lukac
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 21:40
Tropi super je, zašto moj ne cvjeta, ovogodišnji je. Netko mi je rekao da mora biti u malom loncu, a ja ga stavila direktno u vrt.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 22:12
Agapanthusu  moze rasti i uvrtu u otvorenoj zemlji ako klima to dozvoljava.Bitno je da ga se ostavi na miru iz godine u godinu..Kad raste u tegli važi isto pravilo da ga se što manje uznemirava .To vrijedi i za presađivanje i dijeljenje.....

Zažto ne cvate...reklasi da je ovogodišnji...evo ti odgovora..

I još nešto ovaj nije moj ...pitali ste za sliku...ona je s neta
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 12:41

Dalmax imas sliku moga u najlepsim slikama, Trisa probaj da mu dodas malo tecnog djubriva za cvetanje,moj cveta svake godine i preko zime ga treba manje zalivati. Sada ima nekoliko biljaka a dok je bio "usamljen" bio je u plicoj saksiji.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 17:32
Mimar pogledala sam- cvijet u krupnom planu izgleda super. Reci mi da li je to isti kao ovaj sa neta?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 18:53
Nisam pronašla temu u slikama, pa moram pupoljak mog agapantusa staviti ovdje.Lani sam ga kupila i evo konačno očekujem cvijet.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 23:14
moj agapantus je vec godinama u zemlji...redovito ga zalijrevsam, prihranim kad se sjetim, i vrlo se lijepo prosirio......
 
 
-----------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 10:20
...agapanthus je čest,  ali baš čest  u našim gradskim nasadima...dobila sam dojam da nije zahjevan ili ?
....čak ga sade i ispod borova i čempresa....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 16:22
Lora predivan ti je, na prvi sam se pogled zaljubila u taj plavi veliki cvjet.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 20:53
Moj agapanthus raste u posudi i trenutno je kao Trišin, samo što nije procvao! Držim ga u posudi, ali me zanima da li može van. Čitam tropijeve postove; Ako klima odgovara........................
Pa me zanima na koliko stupnjeva ispod nule se agapantus smrzava.
Kod mene preko zime zna biti do  -8Tongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 21:04
To zanima i mene jer i moj je u posudi, čekaj ako ima gomolj, možda bi ga trebalo izvaditi, ili ne, mislim da ako ostane u zemlji nebi trebao smrznuti.
Lora je isto u Rijeci, pa njezini su u vrtu i ne vjerujem da ih vadi po zimi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 22:39
A mene zanima zašto mi već treću godinu ne cvate. Imam ga u posudi.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,445 sekundi.