Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afrički ljiljan - Agapanthus africanus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afrički ljiljan - Agapanthus africanus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 17:03
Možda je to samo "bijeli" iako je to glupost jer sam kupila nekoliko bijelih, a svi su ispali plavi, dakle "kupujem izvorno", a to je agamantjus afrikanus, plava predivna biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:20
Imala sam u Zgb krasan africki ljiljan, plavi. Bio je u velikoj tegli, koju je sasvim popunio, a svako ljeto je imao po pet, sest cvjetova. Po zimi sam ga spremala u hladan haustor.
Triša, tvoji su prekrasni, i dobro je kad ga preko zime mozes ostaviti vani.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:23
Hvala Carol, malo pokrijem granjem, ove godine grančicama od novogodišnjeg bora, ali mislim da bi prezimili i da ih se ne zaštiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 21:13
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Vidjela sam neki Agapanthus  "Marieke" u MBM -u ali neznam koja je razlika između ovih koje poznam.
Znate kakve su biljke tamo pa sam jedva pročitala naziv i prepoznala biljku...


Vjerojatno se radi o kultivaru "Marianne" (naime nisam našla kultivar pod nazivom "Marieke"). I ja sam u MBM-u prije par godina kupila afrički ljiljan, nije imao naziv, ali mogao bi biti baš ovaj kultivar.  Evo kako izgleda Agapanthus "Marianne"

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 21:41
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Možda je to samo "bijeli" iako je to glupost jer sam kupila nekoliko bijelih, a svi su ispali plavi, dakle "kupujem izvorno", a to je agamantjus afrikanus, plava predivna biljka.


Agapanthus africanus može imati svijetloplave, plave ili bijele cvijetove.  To što se dogodi da ne bude u boji u kojoj je u trgovini deklariran, je stvar nepažnje kod pakiranja.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 15:58

 I ja sam si konačno danas kupila jedan.... stalno ga škicam, pa kupim nešto drugo i tako iz godine u godinu, a prekrasan mi je.
Odmah sam ga smjestila u teglu danas...
Pitanje za one koji ga imaju, da li cvate iste godine ili tek slijedeće ?
belica,zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 17:35
Moji su svi cvjetali tek drugu godinu, ali isplati se čekati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 19:46
Belica, dobro ti Triša veli, nece cvasti ovu godinu, ali nikad se nezna, cuda se uvijek dogadaju. Jos da nadodam, on voli da mu je tijesno u tegli.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2013 u 19:57
Hvala curke... tak sam nešto i čitala ali u nadi je spas... Zato sam ga valjda i zaobilazila godinama, ali danas sam sama sebi: rekla kupi ga više i gotovo !
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.