Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Iglica - Geranium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Iglica - Geranium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 09:22
Ova moja je plaćena 10kn. Vidjet će mo kako će se primiti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:33
brzopleto sam spojila dvije teme o iglicama Embarrassed
 
sad neka mi neko kaže da li je to dobro ili da popravljam ?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:46
Iris, ne vidim da nešto ne valja. Tema iglica (Geranium) je dobro. Ima ih mnogo, pa će ljudi dodavati još i druge vrste.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:53
hvala Baka Bea Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 23:12
Imam par pitanja o geraniumima. Ovog sam kupila prošle godine, roza boje i niski je:



Skupila sam nešto sjemenki s njega pa me zanima kako se uspješno uzgaja iz sjemenki. Inače ima fenomenalan mehanizam za katapultiranje sjemenki, pogledajte na slici:



Uvijek me iznova fascinira kako je priroda domišljata s načinima rasprostranjivanja sjemenki Smile

Drugo je pitanje - i ovaj sam geranium kupila prošle godine, ove godine prvi put cvate, a imam ga u tegli jer neznam da li može prezimiti vani, pa me to zanima:




Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 06:38
Presadi ga u vrt, to je G. pratense 'Striatum'. Eksperimentirala sam sa sjetvom geranijuma, neki niču bez problema neki jako loše. Što se tiče 'mehanizma za katapultiranje' istina je da je biljni svijet prepun iznenađenja., samo ih treba otkriti. poz..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 10:49
....imam jednu malu , nisku iglicu, možda je ista kao SilveKina prva, još mi se mta jedna viša samonikla, ali je sasvim pristojna kad bi je uspjela posaditi tamo đe mi paše, a ne đe ona hoćeConfused....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 10:56
...evo je...
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 22:37
Hvala Baka Bea, selim ga na gredicu!Smile
Manči, moja je ipak drukčija, ja sam se krivo izrazila kad sam napisala da je niski - nisko je zapravo lišće, kad cvate je duplo viši - preko 50 cm. Malo sam prosurfala po netu i mislim da bi onaj moj prvi možda bio Geranium maculatum, a opet, nisam sigurna.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:00
....onda su različite, moja  je sva mala i imam samo jedan grmić, nadam se da će se širiti?
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 21:11
evo ga i moj geranijum-zdravac
 
    
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 23:46
Manči,malo kasnim,ali ovo nije iglica nego Erodium,On ti je super biljka za kamenjare,ne podnosi vodu oko korijena,obično je uništi zimska vlaga.Osim ove roze,postoji i bijela.Ako je na pogodnom mjestu,stvara prostrane jastuke.rascvjetane cijelo ljeto.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 09:25
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Presadi ga u vrt, to je G. pratense 'Striatum'. Eksperimentirala sam sa sjetvom geranijuma, neki niču bez problema neki jako loše. Što se tiče 'mehanizma za katapultiranje' istina je da je biljni svijet prepun iznenađenja., samo ih treba otkriti. poz..
 
Baš ti hvala - da i kod nas stalno neko iznenađenje, imam ga od lani u tegli - nije cvjetao, sada ga naravno selim u vrt, pa se nadam cvjetu druge godine.,
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
pHoEnixx View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pHoEnixx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 10:59
Ovo je moj..

No premda star, mladac sam kao vrtlar
Na vrh
pHoEnixx View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pHoEnixx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 11:01
Ovaj kojeg ja imam je neuništiv, prezimljuje lako..brzo raste,širi se..super je..
No premda star, mladac sam kao vrtlar
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 22:33
Kako je Rain napisala, ima više vrsta iglica pa treba voditi računa kod kupnje jer se jako razlikuju prema uvjetima koji su im potrebni za rast.
Ima ih od dolinskih (livadnih) vrsta koje rastu u hranjivom, humusnom, umjereno vlažnom tlu (Geranium x magnificum, Pratense...) pa do onih koje rastu na siromašnijem i sušem tlu (G. Sanguineum, Dalmaticum, Cinereum) i stjenjarskih, (G. macrorhizum.Oxonianum...)

Većina ih cvati relativno kratko (u 5. i 6. mj.). Hit je "Rozanne", plava, vis 40 cm, cvjeta cijelo ljeto.

Visoke vrste trebaju za poduporu grančice ili susjedne biljke, i treba ih poslije cvatnje malo podrezati. Ako se ocvali cvijetovi odrezuju, značajno će se produžiti cvatnja.

Kod nekih iglica u jesen lišće pocrveni i potom osuši, te ga treba odrezati.
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 14:44
dobila sam sjeme ovog divnog cvijeta.može li mi neko reći da li da ga sijem direktno u vrt i hoće li mi cvijetati prve godine.jako mi se sviđa i baš bih voljela da mi ovo sijanje uspije.hvala vam unaprijed i pozdrav
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 15:19
Inače se za uzgoj oplemenjene sorte preporuča razmnožavanje dijeljenjem korjena u proljeće, iako se sve vrste mogu razmnožavati sjemenom, a naročito "divlje" vrste. Sije se u proljeće. (U jesen se siju uglavnom samo biljke čije sjeme mora biti izloženo hladnoći da bi proklijalo).
Što se tiče sijanja u vrt ili ne: svako sjeme se može i ne mora sijati direktno u vrt. Sijanje u vrt je  jednostavnije, međutim, na otvorenoj gredici je više izloženo suncu i suši što može mladim biljčicama štetiti.
Svakako je povoljnije i ima veći uspjeh sijanje u posudice kada se može lakše kontrolirati vlažnost zemlje i izloženost suncu mladih biljčica.
Idealno bi bilo posijati u lončie i u svakom ostaviti dvije ili više biljki (zavisno od veličine lončića) pa ih kada porastu skupa sa zemljom posaditi u vrt. To odgovara i onim biljkama koje imaju osjetljiv korjen i koje se teško presađuju bez zemlje u kojoj su rasle.
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 09:26
hvala na brzom i iscrpnom odgovoru
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 16:54
MEni je ova biljka velika nepoznanica. Vidim da je po internetu ima na tone, a kod nas je nikad nisam vidjela uzivo. KUpila sam lani dva korijena, i oba su strunula dok trepnes. Ocito osjetljivi, a kad god citam o geranijumu, svi kazu da je to poludivlja biljka.
Pretpostavljam takodjer da je to biljka za hladnije krajeve. Vidjela sam jednom u jednom vrtu u Dalmaciji nesto sto bi moglo biti to, ali ocito neka divljaka, tako da nije bas dekorativno kao na slikama geranijuma na netu.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.