Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mimulus - Mimulus aurantiacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mimulus - Mimulus aurantiacus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mimulus - Mimulus aurantiacus
    Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 20:03
Postoji oko 150 vrsta ove biljke. Mimulus je trajnica koja najbolje uspijeva na sunčanom položaju. Pojedine vrste podnose kratkotrajno niske temperature do -5, te je na kontinentu za vrijeme zime treba držati u kući.
Visina rasta je oko 25 cm. Cvjeta od svibnja do rujna.
Ovaj cvijet još zovu i majmuski cvijet zato što kod pojedinih vrsta cvijet podsjeća na lice majmuna.
 
 
Evo i mog mimulusa, dosta brzo raste i stalno se otvaraju novi cvjetovi.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 18:20
jako je lijep. jel zahtjevan?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 22:04
nije uopće zahtjevan, jako zahvalna biljčica. Iako voli sunčani položaj kod mene sasvim dobo raste i cvjeta i na sjevernoj strani
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 08:50
...predivna biljkica, ja imam bordo-crvene smile71
Na vrh
Izeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 17:11
dali mora da se često zalijeva a sta preko zime dali se sječe
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 23:37
Oduševljena sam ovim cvijetom...konačno sam nakon 3 godine pametno postupila i posadila ga u teglu, prijašnjih sam ih godina sadila na vrt i ubrzo su ocvali i nestali...ali u tegli na sunčanom i uz redovno zalijevanje oni ne prestaju cvasti..a stvaraju tako puno sjemenki i sami se zasijavaju da su niknuli u svim obližnjim teglama. Nove biljčice koje imaju tek par cm - već cvatuSmile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:14
..i ja sam postala vlasnica ovog lijepog cvjetića

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:22
smile141ja sam ga imala lani i mislim da se osjemenio tj. da su neke još nedefinirane biljke u 1 tegli potomci lanjskog
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:30
 Natalija, to se traži!  Eto, takvo cvijeće volim...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 22:40
Ovaj cvijet bi dobro dosao na mojoj terasi...cijeli dan ga grije sunce i ako ovaj voli dosta svjetlosti bas bi mi odgovarao...Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 11:46
moj je lani bio na sjevernoj strani kuće uglavnom u hladovini, osim kroz jutro

mislim da je bio slične boje kao fridin (neka kombinacija žuto i bordo crvene boje... ili su bila 2 različita Ermm)

uglanom stvarno mi je nešto ponicalo u tegli u kojoj se nalazila ta biljka - samo nisam sigurna da li je to bilo jesenas dok je još bio vani ili ove zime kad sam ga unijela u zatvoreno (i poskidala uvele grane pa sam skužila mlade biljčice ispod

a i u tegli sa malenom hortenzijom koja mu je bila susjeda lani ima nešto (ususdila bi se reći identično) a ona je cijelu zimu bila vani na hladnoći (i par dana pod snijegom tj. ledom

čim propupa i otvori cvijet slikam i pokažem
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 21:23
Haj drustvo, jel mi netko moze reci gdje ga ima za kupiti, na balkonu mi je cijeli dan sunce pa bi oljela kupiti koju sadnicu.
Jel on ide u grm ili pada?
Hoce li izdrzat i za nagodinu u teglici na balkonu?
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 09:55
baš sam jučer vidjela da ga ima za kupiti u mbm-a
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 13:50
keeka mislim da neće ostati ista biljka za dogodine, ali osjemeni se 
meni su ove zime u tegli od lani niknule nove biljčice koje upravo cvjetaju


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 13:57
evo ovogodišnjih cvjetova






Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 11:00
Prvi put u životu sam vidjela mimilus na ovom forumu i jako mi se svidio. Danas sam obišla cijeli Bjelovar da nađem sjeme, ali nitko ga ne drži, negdje su me i bijelo gledali kad sam rekla šta tražim.
Na vrh
Wally1958 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally1958 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 10:23
Hvala fridi na poslanom sjemenju mimulusa.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 10:55
Stvarno slatka biljcica,moram je imati ove godine....
Na vrh
Wally1958 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally1958 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 08:43
Meni je isto predivna, nisam ju nikada vidjela u živo. Navodno da se sama sije i da sjeme može izdržati preko zime. Ne znam da li to vrijedi samo za mediteranske krajeve, ali ja sam odlučila dio sjemena skupiti da imam za slijedeću godinu, a dio ću ostaviti da se samo rasije, pa ćemo vidjeti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 09:05
prelijepa mi je to biljka i voljela bih je ove godine imati u mojim balkonskim košaricama. Teško ju je nabaviti, prošlog proljeća nisam naišla na njih u Zg, čak ni u MBM, a iz vlastitog iskustva znam da teško prezimi na kontinentu i da se teško razmnožava reznicama, zapravo, od nekoliko reznica koje sam dobila i posadila prošlog ljeta nijedna se nije primila. Imala sam nešto malo sjemena koje sam posijala prije nekoliko dana pa ćemo vidjeti.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.