Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crossandra undulaefolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crossandra undulaefolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 19:27
Voki,imam i ja zrelog. Proletos sam na izlozbi kod Doma Sindikata mnogima dala ali mi niko nije javio kakva je klijavost. Ja je radije razmnozavam reznicom, lako je.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 07:06
Znam mimar da odlično ide razmnožavanje reznicama, nakon cvetanja treba ukloniti onu "šišarku" gde se stvara seme kako bi biljka bolje napredovala, ali sam ostavio da sazri seme jer je lakše u pismu slati seme nego reznice, pogotovo preko granice.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 15:35
Haj društvo, htjela bi se pribiljezit za sjeme ili reznice ove divne biljke, pa ako je netko iz Hrvatske tj okolice Zagreba neka mi se javi.
Puno hvalaSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:08
Da ja onda svoju porežem ,nakon cvatnje,ili da je ostavim?Ona je sad lijepa,grmolika,pa sam mislila,možda je nebi sad trebalo rezati nego tek kad se"izduži"!?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 08:36

Shasha, bolje je ostavi za prolecno orezivanje.

 Keeka, ako nemas nikog blizeg salji PP, semenke mogu i u koverti Smile.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 10:26
mimar hvala, al evo nasla sam nekog tko je ipak blize, ma bitna je namjera.Tongue
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 02:39
Da oživim temu..
Ima je u Plodinama, 16,00kn. Kupljena na kavi Tongue
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 11:38
Oduševljena sam ovom biljkom, stalno cvjeta!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 11:44
Prekrasna biljka. Još nisam vidjela uživo.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 23:30
Koja je razlika između "Crossandra undulaefolia" i " Crossandra fortuna"?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 17:00
Pozdrav, evo napoko sam si kupila jednu ljepoticu, mislila sam ju drzat na balkonu al po postovima mi se cini  da ce joj bolje bit u stanu na svjetlom mjestu, samo me zanima jel joj zemlja mora biti stalno vlazna ili se treba prosusiti?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 18:21
Crossandra Fortuna

Koliko sam skužila iz inozemnih savjeta ( kojih nema puno) da ne trpi prejako sunce, svjetlost da ali sunce direktno ne (ovo mi piše i na samoj biljci).
Najbolji je svijetao južni prozor ili balkon u hladu.

Temperaturni minimum je 10- 12 stepeni celzijusa.

Treba dopustiti površinski sloj zemlje da se osuši prije sljedećeg zaljevanja. Zemlja mora imati dobru drenažu. I kad je zaljevamo treba je dobro zaliti zbog propusnosti zemlje. ( možda bi bilo dobro dodati joj perlit).

Najbolja je plodna zemlja i to jednaki dijelovi treseta, ilovače i pijeska.

Presađivanje ide u periodu od 2. do 3. mjeseca.

Gnojiti svaka dva tjedna sa pola prporučene jačine gnoiva, od 3. do 10. mjeseca.

Zahtjeva vlažnost zraka koja se može postići ako odignemo posudu na kamenčiće i stavimo u podložak vodu da isparava. Listovi se smiju vlažiti, ali se ne smije cvijet špricati.

Obavezno odsranjivati suhe dijelove i ocvale cvjetove, da bi bila zdrava i stalno cvjetala.

Može se prevenirati protiv mušica i crvenog pauka.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 21:34
Hvala, stavila sam ju na kamncice u ukrasnu teglu, nadam se da ce cvjetat jos, jer kad sam ju kupia vec su cvjetovi prolazili, tako da ih trenutno nema.

Hvala na savjtu :)
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 16:18
Neki dan bili u bauhausu, tražili neki alat, a ja našala crossandru. Nadam se da će preživjet ako ju budem pazila po uputama gore. Baš lijepo cvate.Smile
Neka se sve zeleni
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 12:04
Moja je u dnevnom boravku u kojem se navečer loži, a preko dana je hladnije. Još se dobro drži i šprickam joj listićeSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 14:31

A moja, koja je cvala cijele godine na unutrašnjem prozoru zimskog vrta, se  malo izdužila!!  Probat tu zapelcati vršne grančice, tako sam zapelcala i ovu!!  Ako i porežem sve vršne grančice 10-15 cm još će biti dosta velika, a voljela bih da ima dosta manjih cvijetića kao kod Mimar!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 09:51
U Obiju sam kupila dvije krosandre. Baš sam se obradovala, ali je radost kratko trajala. Na obe su počeli opadati listovi, skoro se ogolila potpuno. Tužno je vidjeti. Pregledala sam, nisam ništa primjetila, ali sam je preventivno prskala protiv lisnih ušiju. ništa se nie promjenilo. Ima li im pomoći.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 14:06
Originalno poslano od člana radoja956 radoja956 napisao:

U Obiju sam kupila dvije krosandre. Baš sam se obradovala, ali je radost kratko trajala. Na obe su počeli opadati listovi, skoro se ogolila potpuno. Tužno je vidjeti. Pregledala sam, nisam ništa primjetila, ali sam je preventivno prskala protiv lisnih ušiju. ništa se nie promjenilo. Ima li im pomoći.



radoja i ja sam je uzela u Obi-ju bile su na sniženju i još uvijek su.Kupila sam je ima i mjesec dana i desilo mo se isto.Ispod lista sam našla tonu jajašča,bijelih leptirica tj ušiju..Poprskala sam je actarom(jer sam nju imala pri ruci) i stavila u izolaciju jedno vrijeme u kupatilo.Pravo se oporavila,ima nove listove i nema više ušiju..Obavezno dobro pogledaj,izgleda da su im sve zaražene.Gledala sam imaju ih još u prodaji na sniženju i imaju bijele leptirice.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 20:52
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:


Originalno poslano od člana radoja956 radoja956 napisao:

U Obiju sam kupila dvije krosandre. Baš sam se obradovala, ali je radost kratko trajala. Na obe su počeli opadati listovi, skoro se ogolila potpuno. Tužno je vidjeti. Pregledala sam, nisam ništa primjetila, ali sam je preventivno prskala protiv lisnih ušiju. ništa se nie promjenilo. Ima li im pomoći.
radoja i ja sam je uzela u Obi-ju bile su na sniženju i još uvijek su.Kupila sam je ima i mjesec dana i desilo mo se isto.Ispod lista sam našla tonu jajašča,bijelih leptirica tj ušiju..Poprskala sam je actarom(jer sam nju imala pri ruci) i stavila u izolaciju jedno vrijeme u kupatilo.Pravo se oporavila,ima nove listove i nema više ušiju..Obavezno dobro pogledaj,izgleda da su im sve zaražene.Gledala sam imaju ih još u prodaji na sniženju i imaju bijele leptirice.

Alisa, ja sam moje pregledala, nigdje ništa nisam vidjela, možda loše vidim, ali sam ih prevrntivno prstkala istim prepaRATOM, promijenila sam im i zemlju, u obiju su prepune vode, kao i svo cvijeće. Nadam se da će biti bolje, imam 6 komada, ako mi crknu ne znam šta ću, u Obiju u B.Luci ih više nema, ja sam jučer bila.
Imam drugaricu koja ima svoju biljku već dugo i noj se isto događa. Opet ću pregledati one moje sa lupom. Hvala ti mnogo.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 23:05
Radoja,nadam se da će ti se oporaviti.Kod mene je jedna i oporavila se ima nove listove..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.