Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crossandra undulaefolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crossandra undulaefolia

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crossandra undulaefolia
    Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 13:35
Jos jedna biljka koja zasluzuje svoje mesto medju cvetnicama zahvaljujuci svom dugotrajnom i atraktivnom cvetu lososove boje.
Sobna biljka koja cveta cvetovima  slicnim zitnom klasju, od ranog proleca do kasne jeseni. Potice iz Indije,pripada porodici Acanthaceae.
Potrebna joj je visoka vlaznost vazduha  pa zahteva redovno orosavanje i zalivanje mlakom vodom. Osetljiva je na jako sunce.
Preporucljivo je svakog proleca razmnoziti nove biljke jer stare gube list preko zime pa postanu vremenom neugledne.Uspesno se razmnozava reznicama.
 
 
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 14:25
do sad nisam vidjela tu biljku ,predivna je smile94ali predivna
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 21:13
Baš je krasna. Lišće me malo asocira na kavino! A čini mi se da je dosta zahtjevna!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 08:20
Ja je imam nekoliko meseci,bez prestanka izbacuje nove cvetove i za sada se dobro drzi, bez nekog posebnog tretmana (samo zalivam i sklonila je sa direktnog sunca,cak nameravam da je iznesem u dvoriste), videcu kako ce prezimeti. Listovi su i sami jako dekorativni.
Seflera, sumnjam da bi tebi ona bila neki problem, ti ipak "umes" s cvecem.
 
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 16:20
i ja je imam-još je mala. krasna je ova tvoja
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 11:50
Za neodlucne, u prilog kupnji, jos jedan podatak, cvet traje duze od pola godine. Pocela je da cveta pocetkom godine, postovala sam vam sliku iz IV meseca i evo iste ovih dana. Stvarno zavredjuje paznju kao dugocvetnica.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 10:36
Mimar prekrasna je,nisam ju do sada nigdje vidjela.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 13:49
Slavonka dobro si otvorila ovu temu, nikad nisam vidjela ovaj predivan cvijet, koji zbilja zaslužuje pažnju - odmah ide na popis za nabavku.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 22:17
Trisa, neces pogresiti,jos uvek cveta, mislim da nije imala pauzu od proletos! Samo joj nadji svetlo mesto i ne previse toplo.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 17:43
koliko naraste?
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 17:50
oko 40 cm-bar moja
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 18:01
da imam vise mjesta uzela bi je i ja,al nazalost nemogu
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 14:55
Malo je izgubila na velicini listova ali je zato dobila na visini (odavno presisala 50cm )i neprekidno cveta. Boja je stvarno uocljiva, cak i basti u gomili raznobojnih cvetova, gde sam je smestila od proleca, na mesto koje ima dosta sunca.




Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:46
prvi put vidim ovaj cvijet, predivno
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 15:35
Haj drustvo, cvijetak je prekrasan,pa me zanima gdje se moze nabaviti i kolika mu je cijena.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 08:50
Ja jučer baš vidjela taj cvijet (za one iz Zagreba), ispod stepenica Dolca štand od MBM-a, košta 20-ak kuna.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 12:27
ljiljana3 , hvala na informaciji, otici cu ovih dana da si obogatim cvijece.

Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 13:03
Danas sam pod pauzom prošetala i nema ga više, što ne znači da ga kroz koji dan opet neće biti. Inače oni uvijek imaju lijepog cvijeća i po vrlo povoljnim cijenama, tako da se isplati obići ih (danas gardenija 15 kn, hibiscus u pupoljcima 25 kn, coffe 15 kn, dracena 15 kn itd.)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 10:44
Ovaj cvijet sam neki dan dobila i ,iskreno,prvi puta ga vidjela.
Naravno da sam malo"kopkala"da saznam nešto o njemu .
 
Vazdazelena trajnica,grmolika koja se uzgaja najviše zbog cvjetova.Osjetljiva je na mraz i nebi trebala biti na mjestu di je temperatura niža od 15 strupnjeva.
Voli svjetlo mjesto,bez izravnog sunca no može biti u polusjeni.
U vrijeme vegetacije,biljka se obilno zaljeva a kasnije umjereno.
Da bi bila lijepa,grmolika,krajem zime se porežu cvatuće grane barem do polovice dužine.
Razmnožava se sjemenom u proljeće ili reznicama.
Navodno ih znaju često napasti štitasti moljci.
 
 
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 12:10
Imam semena od ove biljke, kod mene je precvetala i sada semenke sazrevaju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.