Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maćuhica lat. Viola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maćuhica lat. Viola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 18:28
Puffy, Bugicaza5Smile
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 21:51
Macuhice su vam divne , predivne , velicanstvene ali ja imam jako jako tuzno sjecanje povezano
s njima , volim ih gledati kod vas ali ih ne posjedujem sama .
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2014 u 19:10




















Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2014 u 02:38
Posađene proljetos








Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 09:14
malo dižem temu ...evo mojih ovogodišnjih divnica :-)





Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 18:07
Lu Lei, predivni grmovi, prekrasne su. Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2015 u 09:16
hvala rajski vrtovi....
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 21:25
Poštovani,

molim Vas pomoć u vezi mojih maćuhica koje su odjednom prestale cvijetat a kupljene su u Ožujku, znači imaju 2 mjeseca. Isprva su cvjetale kao lude, onda sam otišao na G.O. i pustio ih kolegama u firmi na tjedan dana, veeeeeelika greška, kad sam se vratio, ili su ih previše zaljevali ili premalo ali nisu više bile iste, nakon toga imam ovu situaciju kao na slici. Odrezao sam par listova da probam potaknut rast ali to ide jako sporo.nema naznake bilokakvih cvijetova. Zaljevam svaki drugi-treći dan tj pazim da zemlja bude vlažna stalno. Nažalost stalno izlaze neke male mušice, a zemlja je isto svježe kupljena tako da neznam dali da promjenim zemlju staru 2 mjeseca. Svaka 2 tjedna dodam malo univerzalnog gnojiva.



Hvala,





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 22:33
možda je tvoja maćuhica jaglac Wink
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 22:56
Hmmmmmmmmmmmmmm...možda i je :) sad mi je neugodno, ali dobro to bi onda značilo da je vrijeme cvijetanja prošlo?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 12:59
Tako je, vrijeme cvatnje je prošlo Smile
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 13:43
Blago meni i mojem poznavaju maćuhica, hvala svejedno.
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 13:03
Je li krenula sezona mačuhica kod vas??? Je li netko već posadio?

Ja još koji dan i sadim, nikako ova kiša da prestane
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Dalmatinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmatinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 16:07
Za sada mi nešto još slaba ponuda, valjda bude uskoro veća. 

Ove godine definitivno sitne sadim, nekako su mi sve više simpa :)
Na vrh
Dalmatinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmatinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 16:12
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/macuhica/82091.aspx -

od lani 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 17:55
Ma ne Ivona to sam odgovorila Matku
oves su bile stare tjedan dana 23. 9.
 
a ovako je danas
 
 
ipak nisam čarobnjakLOL
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2015 u 20:28
Pa gledam i ne mogu vjerovati da su tako velike za samo tjedan dana. 

Inače ih sadim svake godine u kombinaciji dvije maks. tri boje ali ove godine mislim da ću uzeti mix. Nisam nikad pa da provjerim kako i to izgleda u vrtu. 
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 16:04
Maćuhice su tako krasne i nezahtjevne , ja ih obožavam, naročito mi se sviđa sitnocvjetna maćuhica (viola cornuta) Smile  nadam se još kojoj sličici ovdje.
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 20:52
Hajde ti prva Smile


tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 20:53
jeli netko probao hvatati i sijati sjeme??

Ja sam probao i krupnocvijetne nisu tako dobre ali sitne su mi bile ok. Tj kako koja vrsta ali više manje većina je bila dobra. 

Kako se kreću cijene kod vas?? 
Kod mene su od 2-3kn ovisno o kvaliteti
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.